1,4 chiptuning a úpravy

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

no a teď ke spotřebě GTI. Mám teď dlouhodobou spotřebu 9,7 L ale je fakt, že když se s tím už projedu, tak se s tím chci svézt. Třeba nechápu jak kluci na octavia foru, kteří mají O2 RS TFSI s tím jezdí průměr pod 8L - jako s tímto motorem se dá jet v poho pod 8l, ale takovou jízdou , že si klidně koupíte 1,6 a jedete s tím stejně.... Takže pokud budeš využívat potenciál TFSI, tak počítej se spotřebou něco kolem 9 - 10l... Ale co jsem zkoušel 1,4 TSI a využíváš ten motor naplno, tak jsi na stejných hodnotách jako TFSI a požitek z jízdy, je někde trochu jinde...

Na druhou stranu, když jedeš třeba na dovolenou, a jedeš pianko, tak spotřeba pod 8l je celkem reálná...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Lipi píše:Prumer 9 s GTIckem? Tak to by mel majitel GTI odevzdat klicky :lol: . Tak Martine za kolik ?
tak Martin, tie kluce poprosim ja :lol:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirdo »

hoseko píše:no a kolik to tak baští, myslím to GTI..dneska jezdím na dálnici tak za 9,5 litru a město tak kolem od 8 do 10...záleží jestli chytnu zácpu a ted jede klima na plno..koukal sem, že mírně ojeté tak kolem 10 tis stojí kolem 500 tis
to za sebou tahas este dalsie auto?...

Uživatelský avatar
hoseko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hoseko »

netahám....tady každej píše jak má spotřebu na 1,4 kolem šesti ale to je hovadina...to to musí tlačit...ale jak říkám..nějak to nešetřím a mám najeto cca 9500 takže to snad půjde dolů...udělal sem chybu s tímhle motorem..

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirdo »

hoseko píše:netahám....tady každej píše jak má spotřebu na 1,4 kolem šesti ale to je hovadina...to to musí tlačit...ale jak říkám..nějak to nešetřím a mám najeto cca 9500 takže to snad půjde dolů...udělal sem chybu s tímhle motorem..
ja mam tiez tu 1,4 16V a viem aky je to slimak a tiez si trieskam hlavu o stenu, ze som nepriplatil 50 litrov na 1,6 verziu. co sa tyka spotreby tak po zabehu som pri pijanko jazde dokazal dat priemernu spotrebu aj 5,5 l/100km. nedavno som vsak prezul na 16" disky a jazdim uz sviznejsie a za menej ako 6,5 l/100km to neda...

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

1.4 jsem mel (55kW) a zrala jak svin, kdyz jsem chtel trochu jet a to jsem musel jet sam tak se to rozjelo slusne, ale na nadrz jsem toho moc nenajel :-) Ani po meste mi neprislo ze to jezdi nejak za malo, pri plnem aute stale podrazovani, protoze se mu uz moc nechtelo, tak sla z domu :-)

a GTI, nyni mam celkovej prumer 9.3, za ujetych cca 5tis km. Jizdu si uzivam, takze nejezdim zrovna pomalu. Nedavno jsem jel nekolikrat dalnice Brno/Praha/Lovosice, prumerna rychlost cca 170-180, za prahou test maximalky, kterou jsem pres provoz nevytahl vice jak 255 (232 GPS), jsem za celou cestu mel spotrebu 10litru, takze to neni zas tak zle.

Vylet s rodinkou lehce pres predpisove rychlosti, predjizdeni razantnejsi aby cloveka nikdo nebrzdil jsem v poho jel za 8 litru, tak nak je i oficialni prumerna spotreba (na 98 - ja to mam kdyz jezdim na VPR)

Jo jina je kdyz jedu "rychleji" treba nejake delsi stoupani a nejede se vyse jak za "4", tak to potom jo, je tam 12-15 prumer, coz se ale po chvili srovna. Pri drsnejsi kratsi jizde jsem se pres 13 prumer ani nedostal,
ale jak rikam porad se drzim na 9.3 (GTI s manualem)

Uživatelský avatar
hoseko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hoseko »

prostě 1,4 není to na tohle auto výkonově není dobrá volba...budu to muset nějak pořešit ale to mě přítelkyně asi zabije, když jí řeknu, že si koupím zase nový auto :D

Uživatelský avatar
hoseko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hoseko »

asi zajedu k prodejci si projet to gti

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

hoseko píše:prostě 1,4 není to na tohle auto výkonově není dobrá volba...budu to muset nějak pořešit ale to mě přítelkyně asi zabije, když jí řeknu, že si koupím zase nový auto :D
ja ho mnel asi 3/4roku, nejdriv to bylo nove auto manzelky na cesty do prace, ale jak jsem ho zajizdel, tak jsem ho zabral a kdyz jsem prisel s tim ze GTI,
taky byl skoro ohen na strese :-)

ale ted po vetsim jezdeni uz slycham vetu, jako ze je rada ze jsem si ho poridil, zadne kysnuti do kopce za necim co nemuzes predjet a tak :-) akorat se musim krotit a mit lehci nohu :-)

Uživatelský avatar
hoseko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hoseko »

no u mě nebude oheň na střeše ale bude hořet celý město...stavíme barák a já si koupím po třech měsících nové auto...tak ta mě rovnou zabije

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

hoseko píše:no u mě nebude oheň na střeše ale bude hořet celý město...stavíme barák a já si koupím po třech měsících nové auto...tak ta mě rovnou zabije
musis ho vyhodne prodat :-) to mne se moc nepovedlo :-( a najit vyhodny kousek, a to se mi povedlo :-) (doma to dalo chvilku prace presvedcovani)

Uživatelský avatar
hoseko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hoseko »

kolik stálo to tvoje gti-čko

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

hoseko píše:kolik stálo to tvoje gti-čko
spoustu nervu :-) ... poslal jsem ti zpravu

Uživatelský avatar
arpicur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

1,4 FSI

Příspěvek od arpicur »

Ahoj!

Ja mam 1,4 FSI, ja mam len problem s klimatizciou. Ked ju zapnem a dam na maximum (4-Mam manual klimu),tak sa neda normalne s autom ist, nepovediac o predbiehani.
Poradte co stym :? pravda okrem vymeny na GTI 8)

Dik

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

hoseko: tak uz jses dostatecne nahlodanej :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“