1,4 TSI - Dojmy..

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

1,4 TSI - Dojmy..

Příspěvek od sphinxx »

Zdravím.. Včera jsem se vozil Golfem GT, 1,4TSI 125kw, 170 PS.

Jelikož jsem jezdil s R32, i GTI, chtěl jsem zjistit, jak se to bude chovat a jak to bude vypadat..

Je pravda narovinu, že GTI to není, těch 30 koní mu chybí a je to poznat, na druhou stranu jede výborně.. Nejde poznat jakýkoli přechod mezi kompresorem a turbem ( mimochodem kompresor má nádherný zvuk).. Jede to od 2tis. otáček a točí i 7000, což je sice na turbo docela hodně, ale je to masakr..

Co se mi moc nelíbilo, je delší odstupňování převodů, na 3-ku se dá jet 30 ale i 130, což mi připadá zbytečně moc, když má auto 6-ti stup. převodovku..

VMax je psaná 220, já s tím jen tachometrových 235. Prostě nádhera, zrychlení, zvuk, sedačky, prostě super.. :o)

PS: vezl se i DIRK, tak doufám, že Vám to potvrdí :lol:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

no tak parada. Mne by vyhovovala trojka od 30 do 130 :D vobec by som sa nestazoval :D som zvedavy na zivotnost auta,teda motora,ale som rad ze to slape jak hovado :D

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

par fotecek... dojmy supr... :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

slušné, dííky

hele a co ta ručička, co ukazuje tlak - poskakuje jako šílená spolu s otáčkoměrem ? nebo ten plnící tlak má jiný průběh ?

je to takové GTi pro chudé - byť cenově ne příliš daleko.... :wink:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

concorde píše:slušné, dííky

hele a co ta ručička, co ukazuje tlak - poskakuje jako šílená spolu s otáčkoměrem ? nebo ten plnící tlak má jiný průběh ?

je to takové GTi pro chudé - byť cenově ne příliš daleko.... :wink:
Boost ukazatel lita tam a zpatky jako zbesilej... :wink:
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

já jsem si to myslel - už jsem někde četl, myslím, že u jiného auta, ža takovýto budík je spíš pro zlost, než k užitku.... ale třeba to někomu vyhovuje.. :roll:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

concorde píše:já jsem si to myslel - už jsem někde četl, myslím, že u jiného auta, ža takovýto budík je spíš pro zlost, než k užitku.... ale třeba to někomu vyhovuje.. :roll:
podle me je to hodne na efekt, ale v tom pripade se ucel povedl...
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Andre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

Co spotřeba?

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Andre píše:Co spotřeba?
jj, ta by mě taky zajímala, protože VW se dušovalo, že spotřebou chce atakovat koncernové TDíčka :lol:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Příspěvek od sphinxx »

Hele, na rovinu, každý kdo s tím jel, tak držel BOOST na plno, takže pod 15 jsme se nedostali.. Ale to jsme jezdili cca 250 km na plný plyn...

Zkoušel jsem pak i normální jízdu, kolem 8 litrů při sem tam sešlápnutí nebylo problém..

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

sphinxx píše:Hele, na rovinu, každý kdo s tím jel, tak držel BOOST na plno, takže pod 15 jsme se nedostali.. Ale to jsme jezdili cca 250 km na plný plyn...

Zkoušel jsem pak i normální jízdu, kolem 8 litrů při sem tam sešlápnutí nebylo problém..
8O 8O 8O
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Martin IV. píše:
sphinxx píše:Hele, na rovinu, každý kdo s tím jel, tak držel BOOST na plno, takže pod 15 jsme se nedostali.. Ale to jsme jezdili cca 250 km na plný plyn...

Zkoušel jsem pak i normální jízdu, kolem 8 litrů při sem tam sešlápnutí nebylo problém..
8O 8O 8O
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

A co jste cekali panove?Kdyz normalni 1.4 priskrtite na plny koule tak si umi 11 litru sezrat..a kdyz ji nadopujete turbem a kompem.. :idea: V tomhle pripade si myslim ze to neni auto se kterym by VW chtelo dokazovat cosi o spotrebe no..jaky je cenovy rozdil mezi Golfem GT a GTI?
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Chudej student píše:A co jste cekali panove?Kdyz normalni 1.4 priskrtite na plny koule tak si umi 11 litru sezrat..a kdyz ji nadopujete turbem a kompem.. :idea: V tomhle pripade si myslim ze to neni auto se kterym by VW chtelo dokazovat cosi o spotrebe no..jaky je cenovy rozdil mezi Golfem GT a GTI?
rozdíl je 50tisíc, s tím že GTi je lépe vybaveno

ale když s tím motorem VW přišlo, tak TVRDILI že chtějí mít silné auto se spotřebou podobnou TDI, protože jinak u toho auta nevidím jedno jediný + oproti GTi, max. levnější povinný ručení...... :roll:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

golf HTP, mě picne :lol:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“