1,6 75kW - zábeh motora

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

1,6 75kW - zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

Zdravím,

s predstihom sa pýtam, ako čo najoptimálnejšie zabehnúť motor 1,6 75 kW v Golfe V. Bude stačiť ak sa budem riadiť nasledujúcimi pomôckami:

Prvých 1500 km:
- zohriaty motor točiť max. do 3/4 najvyšších otáčok (4000 ot./min)
- nepodtáčať motor, otáčky motora by nemali klesnúť pod 2000 ot./min
- striedať jazdné režimy (mesto/okresky/diaľnice)
- neťahať príves
- prvých 500 km jemnejšie brzdiť
- nejazdiť na 5. prevodový stupeň v rozmedzí 2000 - 2500 ot./min

1500 - 5000 km:
- občas vytočiť zohriaty motor do vyšších otáčok (nie však k obmedzovaču)

Po 5000 km by to mala byť už normálna jazda, pričom motor by mal byť plne zabehnutý po 7000 - 10.000 km.

Ešte pridám asi toľko, že kým sa ručička teploty motora nedostane na hodnotu 90 C tak motor točím max. do 3000 ot./min.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

este neni moc dobre,ked ma stale otacky ten motor v zabehu, napriklad dlha dialnica a ta ista rychlost... ale inak staci to co si napisal :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

aha na to som zabudol, takže min. prvých 1500 km nepoužívať tempomat :D

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:aha na to som zabudol, takže min. prvých 1500 km nepoužívať tempomat :D
jo :) a dolezite je ho nafotit a hodit sem,inac ten zabeh bude o nicom :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

Já ho lechtal prvních 500km a pak už tak nějak normální jízda, žádné podtáčení ani vytáčení, prostě klasika, musím říci, že po prvních 5000km je znát hlavně na spotřebě jak si sedá, krásně to je vidět na spotřebě při volnoběhu, když bylo autí syrové, tak byla cca 0.8l/h a ted kolem 0.6l/h a na nádrži cca 100km víc než při těch prvních 5-6 nádržích. Čekám ještě lehké sednutí a pak hurá jen jezdit, taky se chystám na první výměnu oleje mezi 5-10 tis km, je psáno, že si auto řekne mezi 20-30 tis km, ale na to jim kašlu, první výměnu dostane o moc dřív než předepisují, jen mu dám napapat klukovi pěkně čerstvého olejíčku.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

To: benne

No musím ešte počkať min. mesiac, kým ho vyrobia. Ale nejaké foto určite hodím.

To: šimek

Máš v Jette tiež 1,6 75 kW? Akú máš spotrebu a koľko km si už najazdil?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

Jasně že tam mám ten motor, jinak bych ti nezasahoval do tématu. Co se týče spotřeby, tak jsem opravdu nadšený. Jezdím řádově kolem 6.5l/km a to nejezdím úplně lehkou nohu, občas to taky trošku protáhnu, jinak i zátah motoru je příjemný, na to, že to je 1.6, byl jsem mile překvapen a ne jen já kdo se svezl, jasný, teď nějaký "pako" :D s GTI nebo R32 či minimálně s FSI napíše, že to nejede, ale na dnešní provoz a počet aut, je to absolutně dostačující a rozhodně to není lenochod. Já odobně bych volil opět šestnácku... Jinak jezdím dost po Praze a tam jsem kolem 7.5, takže paráda.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

:D Tak to máš super spotrebu, už sa neviem Golfa dočkať. Jasné, že sú aj silnejšie motorizácie, ale momentálne jazdím na 3-valci, ktorý má 51 kW a 90 Nm, tak si myslím, že 1,6 so 75 kW a 148 Nm by mala postačovať. Po meste máš vynikajúcu spotrebu, s Golfom budem jazdiť hlavne dlhé trasy po dialniciach, tak 1,4 16 V sa mi zdala prislabá. Ako si na tom so spotrebou oleja?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

Takhle, mám najeto necelých 6tis km a na olej jsem už koukal, to je pravda, jediné z čeho jsem byl nemyle překvapen byla olejová měrka, číst z ní hladinu oleje je teda fakt zážitek. Jinak nějaký olej už ubyl a chystám se stejně kolem 10tis na výměnu, přece jenom jít na první po 20-30 tis je dost, stejně asi přejdu na pevný interval po 15tis, uvidíme. Nejsem ještě stále rozhodnut. Jinak to čekání je hrozný co?

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

S tým čakaním, to máš pravdu. Pred mesiacom som Golfa objednával a budúci týždeň by mal ísť do výroby, takže ešte asi nejaký mesiac si počkám. Hlavne teraz v lete keď je pekné počasie by sa dal pekne zabehnúť, ale na druhej strane mohol som si ho dovybaviť podľa vlastných potrieb a dostal som ešte nejakú zľavu.

K tomu Longlifu, no neviem, niekto radí, že je to vpohode meniť olej po 30.000 km a iný radšej volí pevný interval 15.000 km. Zrejme dosť záleží od spôsobu jazdy a či jazdíš krátke trasy po meste alebo dlhšie trasy. Ale ak by som jazdil len po meste asi by som zvolil pevný interval. Ale ak výrobca niečo také zaviedol, tak snáď tomu rozumie a má to otestované. :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

Ještě k té dálnici, tam počítej určitě zase s oněco vyšší spotřebou, přece jenom ten motor točí už při 100km/hod 3000ot/min, takže asi tak, pokud to nebudeš držet pořád na 150, tak bude kolem 8.5-9litrů na sto. Já dálnici moc nejezdím a když, tak do těch 130, ale zase pořád a když tam dáš tempomat, tak to je opravdu přijatelná spotřeba.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:S tým čakaním, to máš pravdu. Pred mesiacom som Golfa objednával a budúci týždeň by mal ísť do výroby, takže ešte asi nejaký mesiac si počkám. Hlavne teraz v lete keď je pekné počasie by sa dal pekne zabehnúť, ale na druhej strane mohol som si ho dovybaviť podľa vlastných potrieb a dostal som ešte nejakú zľavu.

K tomu Longlifu, no neviem, niekto radí, že je to vpohode meniť olej po 30.000 km a iný radšej volí pevný interval 15.000 km. Zrejme dosť záleží od spôsobu jazdy a či jazdíš krátke trasy po meste alebo dlhšie trasy. Ale ak by som jazdil len po meste asi by som zvolil pevný interval. Ale ak výrobca niečo také zaviedol, tak snáď tomu rozumie a má to otestované. :wink:
Já tam mám a ty taky budeš mít navolený proměnlivý interval, tz, že je vyhodnocováno počet startů a ujetá vzdálenost na ty starty+ teplota, takže si řekne kdy potřebuje, taky to může být klidně za 15-20 tis, ten 30tis není pevný, takže aspoň tak.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Po tej diaľnici to bude tak 120 na tempomat, tak to by sa ešte malo dať vydržať. Len tá 6ka tam chýba. S tým Longlifom to máš pravdu, môže ťa poslať do servisu skôr.

Pozerám, že na Jette máš 16" plechové disky. To je štandardná výbava Comfortline?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:Po tej diaľnici to bude tak 120 na tempomat, tak to by sa ešte malo dať vydržať. Len tá 6ka tam chýba. S tým Longlifom to máš pravdu, môže ťa poslať do servisu skôr.

Pozerám, že na Jette máš 16" plechové disky. To je štandardná výbava Comfortline?
Přesně tak, Comfortline a na plecháčích, aspoň, že tam jsou líbivé poklice, ale první co jsem koupil, tak právě elektrony, sice Supí, ale sluší, teda si myslím.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zábeh motora 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Pekné, aká je to značka a model diskov?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“