1,6 75kW - zábeh motora

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

Kúpil som GY UG 7+, síce ešte nie sú teploty na zimné pneu, ale už to nevydržím na tých tvrdých Michelinoch Energy. Strašne mi všetko vo vnútri buchá. :evil:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:Kúpil som GY UG 7+, síce ešte nie sú teploty na zimné pneu, ale už to nevydržím na tých tvrdých Michelinoch Energy. Strašne mi všetko vo vnútri buchá. :evil:
Obávám se, že to není Michelinama, ale celkovým zpracováním, také už slýchávám nějaký ten plastík.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

No neviem, počkám si na zimné pneu. Ja tie Micheliny prezývam kameňáky, po odjazdení 13.000 km majú stále hĺbku dezénu 7,25 mm, to mi vychádza km výkon 100 - 120.000 km. Len keby neboli také hlučné a tvrdé.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:No neviem, počkám si na zimné pneu. Ja tie Micheliny prezývam kameňáky, po odjazdení 13.000 km majú stále hĺbku dezénu 7,25 mm, to mi vychádza km výkon 100 - 120.000 km. Len keby neboli také hlučné a tvrdé.
len nezabudni,ze gumy by mali mat max 3 roky a potom uz by mali ist do kosa :) neviem kolko spravis,mozno das tych 60 000km za rok :)

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od sovo »

Benne píše:
inskeu píše:No neviem, počkám si na zimné pneu. Ja tie Micheliny prezývam kameňáky, po odjazdení 13.000 km majú stále hĺbku dezénu 7,25 mm, to mi vychádza km výkon 100 - 120.000 km. Len keby neboli také hlučné a tvrdé.
len nezabudni,ze gumy by mali mat max 3 roky a potom uz by mali ist do kosa :) neviem kolko spravis,mozno das tych 60 000km za rok :)
Wow,už len tri roky! Este minulý rok sa vravelo že štyri!Obavam sa že ak to takto pojde dalej tak o pat rokov budeme kupovat pneumatiky každe tri mesiace :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od šimek »

sovo píše:
Benne píše: len nezabudni,ze gumy by mali mat max 3 roky a potom uz by mali ist do kosa :) neviem kolko spravis,mozno das tych 60 000km za rok :)
Wow,už len tri roky! Este minulý rok sa vravelo že štyri!Obavam sa že ak to takto pojde dalej tak o pat rokov budeme kupovat pneumatiky každe tri mesiace :D
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od Benne »

co si pamatam, tak to bol tri roky vzdy :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

Pri zimných pneu sú to 4 roky alebo min. hĺbka dezénu 4 mm. Potom začne zmes tvrdnúť. Letná by mala vydrźať dlhšie.

Tých 60.000 km za rok nebude problém, mesačne najazdím asi 5000 km, no a o týzdeň by som mal jazdiť na LPG, takže náklady na palivo na km by mali byť 1,5 Sk. :D

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:Pri zimných pneu sú to 4 roky alebo min. hĺbka dezénu 4 mm. Potom začne zmes tvrdnúť. Letná by mala vydrźať dlhšie.

Tých 60.000 km za rok nebude problém, mesačne najazdím asi 5000 km, no a o týzdeň by som mal jazdiť na LPG, takže náklady na palivo na km by mali byť 1,5 Sk. :D
tak to som zvedavy,ake das referencie na ten plyn :) ale ta cena,to je trosku inde no,hlavne ked najazdis tolko km :P

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

Jasné hodím foto a nejaké referencie. Cena prestavby je relatívne vysoká (cca. 50.000 Sk) ale približne po 35.000 km ten rozdiel mám späť. A hlavne je to už legálne a bez problémov sa to zapisuje do TP.

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od sovo »

Nič ma dotoho,ale tý čo si v minulosti dali LPG povedia že je to dobra vec ale už by si to nedali!Podla mna je to velka odvaha :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od inskeu »

Tak ja to risknem. Bude to montovať firma, ktorá s tým 18 ročnú prax. :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:Tak ja to risknem. Bude to montovať firma, ktorá s tým 18 ročnú prax. :D
Tak dej vědět zážitky s LPG.

sickboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.03.2009 17:16

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od sickboy »

Ahoj, sice koukam, ze je tema rok stary, ale i tak bych rad znovu zapojil do diskuse Golfisty 1.6 75kw, po dlouhym vahani jsem se pustil do objednani VW Golf Variant 1.6 75kw a uz se nemuzu dockat. Tak bych se rad poptal na zkusenosti po roce - co dela spotreba, jak si motor "funi" a na pripadne info ohledne vymeny oleje apod.. Kdyz tady pisete o Jette V, tak to bude s tim Variantem dost podobny co? Samozrejme pokud to clovek nenalozi az po strop :-) ?
Pro ridice dravce :-) - chapu ze 1.6 neni asi zadny dravec, ale po pravde s tim litat pres 130 mockrat nebudeme - vetsina ve meste a mimo mesto a pak tak maximalne mesicne ci ob mesic na dalnicich najedem 500km + samozrejme radi bychom nejakou tu dovolenou v lete a zime do zahranici, coz taky neni zrouna moc km na dalnici. Ted mame Toyotu Carinu E 1.6 16V / r.v.95, tak kdyby to slapalo jako tohle, tak jsem spokojene, nemluve o tom ze ma holka najeto 270tis a dole je porad origo vyfuk :-) Jo a kdyby to bralo ve meste min nez 9.5l, o to si rekne ta carina, tak by to bylo super!

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 75kW Zábeh motora

Příspěvek od šimek »

sickboy píše:Ahoj, sice koukam, ze je tema rok stary, ale i tak bych rad znovu zapojil do diskuse Golfisty 1.6 75kw, po dlouhym vahani jsem se pustil do objednani VW Golf Variant 1.6 75kw a uz se nemuzu dockat. Tak bych se rad poptal na zkusenosti po roce - co dela spotreba, jak si motor "funi" a na pripadne info ohledne vymeny oleje apod.. Kdyz tady pisete o Jette V, tak to bude s tim Variantem dost podobny co? Samozrejme pokud to clovek nenalozi az po strop :-) ?
Pro ridice dravce :-) - chapu ze 1.6 neni asi zadny dravec, ale po pravde s tim litat pres 130 mockrat nebudeme - vetsina ve meste a mimo mesto a pak tak maximalne mesicne ci ob mesic na dalnicich najedem 500km + samozrejme radi bychom nejakou tu dovolenou v lete a zime do zahranici, coz taky neni zrouna moc km na dalnici. Ted mame Toyotu Carinu E 1.6 16V / r.v.95, tak kdyby to slapalo jako tohle, tak jsem spokojene, nemluve o tom ze ma holka najeto 270tis a dole je porad origo vyfuk :-) Jo a kdyby to bralo ve meste min nez 9.5l, o to si rekne ta carina, tak by to bylo super!
Ahoj, je tomu právě rok co mám doma s tímto motorem Jettu, jsem maximálně spokojen, co se týče motoru, tak mu nemůžu nic vytknout. Za prvních 6tis si vzal motor litr oleje, rovnou jsem ho vyměnil, pro můj pocit jsem to chtěl udělat tak jako tak, od té doby, mám nyní na tachu 18500km a olej už vůbec nebere, takže paráda. Co se týče spotřeby, tak jsem taky velice spokojený, město jezdím kolem 7.5litru a to podotýkám jezdím Prahu. Mimo jdu s přehledem pod sedm litrů a dálku ještě míň, klidně pod 6 litrů, ale to se musíš snažit, jinak fakt kolem těch 7 a to to zrovna nemusíš šetřit. Jen když jsem jel Rakousko, 5 lidí v autě, na střeše 5 kol, kufr narvanej k prasknutí, tak to byla spotřeba 10-11, myslím si, že to taky není nic hrozného, fakt to byla váha a odpor až až, takže na 1.6 slušné, ale teda v kopcích to bylo už zatraceně znát. Jinak po roce si spíš než nespolehlivosti všímám klepajících plastů a různých pazvuků, ale ne zase nic jako by se to mělo rozpadnout, prostě také se na tom dost podepisují silnice. Jinak brzdy a podvozek chválím na jedničku. No, snad jsem ti aspoň trošku pomohl.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“