DSG launch control

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: launch control..

Příspěvek od šimek »

čapik píše:
šimek píše:Beztak je to funkce k hovnu.
pro normální používání určitě. Ale když s tím jdeš na sprinty apod. tak je to docela užitečná věc :twisted: :twisted:
Co se týče sprintů tak rozhodně... Je to prostě 50:50

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: launch control..

Příspěvek od Benne »

čapik píše:
Brilantis píše:Není nad 3. pedál
měl jsi možnost někdy řídit auto s DSG, nebo je to jen naučená fráze odpůrce těchto převodovek...
ja som uz siel s DSG, aj ked to bol len Touran s 2.0TDI, ale je to super, no neviem ci by som to chcel mat stale... Mozno je to len kratkodoby pocit, a zvyk z klasickych manualov a automatov, ale zdalo sa mi, ze ten vykon tam neni citit tak ako pri klasickej prevodovke... Je parada, ze to stale taha a ide a ide, ale chyba mi tam to preradenie :D No ale mozno je to vsetko o zvyku :)

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: launch control..

Příspěvek od durosko »

ako cele DSG je len nafuknutá bublina nič také extra to nie je ... ako prídem si ako bezruký pri nejakej naháňačke, DSG vtedy vnímam ako veľký deficit.. manuál je len manuál !!! ale už nie som najmladší každý deň sa nenaháňam a je to sakramensky komfortné a pohodlné mať to DSG... ušetrí mi to nejke to PHM a je to proste parada aj pre manzelku... ale na ozaj ostru jazdu a takú origo športovú jazdu to eče zďaleka nie je .... myslim si že starý peugeot 309GTI bol oveľa zábavnejší v priamom kontakte s autom a v spätnej väzbe auta .. tam bolo citit vsetko .. tu si prídem nejaký odrezaný od toho auta.. a to som ece nehovoril o cuvani do kopca s DSG.. ako pokym to pochopí že chcem ist do zadu tak to trva.. a túrujem to ako blbec nech sa to len pohne ..

DSG je veľmi podarená vec, ale to čo o nej čítame je troška nafuknuté ako to popisuje výrobca a ludia čo sa na tom zviezli... nič také zázračné to nie je a nedostatkov to má ešte dosť..

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: launch control..

Příspěvek od čapik »

tak rozdíl oproti klasickým automatům je značný. Rozdíl, doba přeřazení, podřazování je rychlejší než u sebelepšího pilota s manuálním řazením.

Btw. něco podobného jako DSG má i BMW, MB, Ferarri a dávají to do těch nejostřejších verzí. Jako jasně, launch control je zrovna funkce, kterou použiješ jednou dvakrát do měsíce.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: launch control..

Příspěvek od durosko »

Presne tak len dobre stalčiť brzový pedál :) dík za info !

vasco píše:
durosko píše:noo, ale sranda je na tom tá, že to neviem vždy predviesť....., niekedy to proste ne a ne ...

este raz ten postup

1.vypnúť ESP
2.zaradiť S
3.stupiť na brzdu
4.plyn ....

nie vždy sa mi to pripravi na LC..

kde je chyba ?
Tak mi se to první dva seznamovací týdny s autem taky moc nedařilo, ale teď už nemám problém. Podle mě budeš mít stejný problém jako já, a ten jsem měl v bodě 3. Prostě jsem neměl dost zmáčknutý brzdový pedál. Prostě proveď body 1 a 2, je jedno v jakém pořadí, levou nohou pořádně sešlápni pedál, pravou nohou si nastav otáčky jaké chceš a až blikne oranžová, tak sundej nohu z brzdy :mrgreen:

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: launch control..

Příspěvek od durosko »

Teoreticky.. a nie úplne vždy, aj keď v 99 prípadoch je to tak ako hovoríš, ale ten jeden ťa potom o to viac nasere keď vidíš ako rozmýšla a nevie čo má dať ..

ale DSG za manuál by som nemenil ... už nie :)) a už vôbec nie za obyč automat...
čapik píše:tak rozdíl oproti klasickým automatům je značný. Rozdíl, doba přeřazení, podřazování je rychlejší než u sebelepšího pilota s manuálním řazením.

Btw. něco podobného jako DSG má i BMW, MB, Ferarri a dávají to do těch nejostřejších verzí. Jako jasně, launch control je zrovna funkce, kterou použiješ jednou dvakrát do měsíce.

poweredby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRNAVA-SR
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG launch control

Příspěvek od poweredby »

no DSG je dobry vymysel,ono vlastne pri jazde si to hodi dva rychlostne stupne a elektronika ovlada dve spojky...laicky povedane,pri rozjazde si to hodi jednotku aj dvojku a elektronika plynulo prepusta spojku na jednotke aj dvojke cize to taha naozaj lepsie ako manual s beznym soférom alebo hydromenič,ale aj tak bych to nechcel,manual je manual :mrgreen:
Naposledy upravil(a) poweredby dne 23.01.2009 14:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: DSG launch control

Příspěvek od Benne »

poweredby píše:no DSG je dobry vymysel,ono vlastne pri jazde si to hodi dva rychlostne stupne a elektronika ovlada dve spojky...laicky povedane,pri rozjazde si to hodi jednotku aj dvojku a elektronika plynulo prepusta spojku na jednotke aj dvojke cize to taha naozaj lepsie ako manual s beznym soerom alebo hydromenič,ale aj tak bych to nechcel,manual je manual :mrgreen:
jj, ja tiez radsej pekne manual :D ale zase lopatky pod volantom mozu byt v pohode :P

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: DSG launch control

Příspěvek od theklf »

Ja DSG zase...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“