Maximální rychlost GTI a R32

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Reefy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Maximální rychlost GTI a R32

Příspěvek od Reefy »

Jeste jsem GTI nezkousel, ale nekdo tady psal 255 km/h. R32 umi vic nebo jak je to? Se 100oktanovym benalem by to taky melo jet nejspis o neco rychleji...

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

jj to psal Lucas , jinak concorde psal něco o 265 - 270 v R32
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Martin IV. píše:jj to psal Lucas , jinak concorde psal něco o 265 - 270 v R32
Nejel psal ale myslim ze to i vyfotil....
Me to vic jak 110 nejede no :)
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Chudej student píše:
Martin IV. píše:jj to psal Lucas , jinak concorde psal něco o 265 - 270 v R32
Nejel psal ale myslim ze to i vyfotil....
Me to vic jak 110 nejede no :)
jel, vyfotil, psal :wink:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

ako je mozne ze nema obmedzovac na 250 km/h ?
reefy,samozrejme ze R32 bude mat lepsiu maximalku :D

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Benne píše:ako je mozne ze nema obmedzovac na 250 km/h ?
reefy,samozrejme ze R32 bude mat lepsiu maximalku :D
No ono těch 265km/h tachometrickejch, bude ve skutečnosti 250km/h :D
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

vystoupil Nastoupil, očeslal, vykázal :lol: (Jára Cimrman, Švestka)

jasně, cca 10% to proměřuje, takže jsem nejel víc, než 250, nicméně, jak tady už kolega podotkl - otáčkoměr měl ještě vůli 8) tak se chystám - ještě do 1.7. - to bude maximálně za pokutu... a nebo do Německa - mám to kousek. Aby jste nemuseli hledat, tu je onen historický záznam, a doufám, že překonám tacho 270 a víc....

Jinak omezovač je podle mne jen na max. otáčky a má-li to šestku, tak to holt frčí i rychleji..... stejně je to ale jen krátkodobá masírka, tímhle tempem by mi jedna nádrž stačila na 200 km. Ono stejně je bomba, když tankuju plnou - nádrž mám 60, tak vypláznu taky třeba 2 litry a je po legraci 8O - protože shell nedělá 98, musím tam lít 100 racing. Ani nevím, jestli by to jelo hůř, ale jak psal Martin, a jiné zkušenosti, mohl by mi klepat motor samozápaly a byl by nepravidelný chod...

bus
Přílohy
dsc00062.jpg
dsc00062.jpg (20.4 KiB) Zobrazeno 2839 x
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
Jarousak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Jarousak »

jo, taky si myslím, že tohle auto bude mít omezovač jenom na otáčky motoru, nebudou přece ve sportovním autě řešit omezovač na maximální rychlost, to by podle mě stejně bralo v potaz stejnou rychlost, jakou ukazuje tacho (ať proměřuje nebo ne) a na takovej fofr by to Concorda nepustilo.
Jinak s tím samozápalem jste mě dostali. To se jako opravdu může v autě se vstřikováním stát? Já s tím mám zkušenost jen z Jawky 350, která má karbec a motor tam benál nasává z karburátoru, u vstřikování už tomu nerozumím, ale nejsem moc technik...

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

já jsem četl o vlivu vysokooktanového benzínu v motoru u motorů, které ho vyžadují, už nevím kde a tam se psalo, že při použití méně oktanového se může stát, že tu a tam si ten "horší" benzín chytne i sám, jinak, než by bylo potřeba - tedy jeho nespálené zbytky ve válcích - a z toho to klepání. Ale jen v těchto motorech, které jsou určeny ke spalování 98 oct a víc. Sice mi to přišlo divné, protože hlavním významem vyššího oktanového čísla je jeho schopnost chytit při nižší teplotě-kompresi a tedy ten s nižším oktanovým číslem chytně tím spíš... ale jelikož nemám technické vzdělání , tak jsem po tom dál nepátral.... a věřím jim :roll:

Nicméně , je-li tu někdo, kdo by nám laikům to stručně vysvětlil, nebudu se zlobit ;-)
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
Reefy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reefy »

Nektera auta maji omezovac na 250 km/h a treba R32 s DSG ma maximalku 248 km/h. Tak je potom otazka, co pojede rychleji. Ale mam takovej dojem, ze omezovac je nastaven podle skutecne rychlosti, takze auto stejnak pojede tech 270 km/h tachometrove. Treba FabiaRS ma v technicaku 204 a jede i 235 :o

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

ano, to by asi odpovídalo. Myslím, že více než 270-275 tachometrových z toho nevytáhnu a to by odpovídalo 10% chybě - tedy 250 km/h skutečných.

co mi ale zatím nikdo nevysvětlil - proč ty tachometry měří tak blbě :roll:
1. aby nás uchránili před pokutami, když budeme jezdit o pár km/h více
2. aby jsme měli lepší pocit, jak nám to jede
3. neumějí udělat přesné tachometry.....
co vy na to ?
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

všechny tři možnosti jsou správné :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tommy-cupra »

o vikendu mi volal kamarad,uplne hotovej, ma gti trosku poladeny od gx tuningu a dostal z toho nejdriv 270km /h tachometrovejch a pak 280km/h ale nestihnul to vyfotit,jen tech 270km/h, je mozny ze gti fakt tak jede

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

a safra, tak to abych zase posunul laťku výše..... ale počkám na noc, to je na dálnici klidněji ;-)
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

nová v-max na R32

Příspěvek od concorde »

hello, boys, mám novou krásnou historku

valím dneska navečer do Hodonína, mezi Libercem a Prahou bylo docelo volno, tak jsem nastavil na tempomatu 180 a v klídku si jedu. Motor vrčí na šestku něco přes 4000 ot/min, v rádiu hrajou nového Hapku - Nohavicu s Kirshner a koukám, v pravém pruhu modré Subaru WRC STI. Jel tak 150 maximálně. Říkám si- schválně jestli má srdce závodníka a nechá se vycukat........ nechal. Když jsem byl asi 100 m před ním, zablikal a bylo vidět, že na to šlápnul. Tak jsem jen přesunul páku DSG do polohy S a dal plný plyn, v představě, že ho naučím, zač je toho Wévé auto, notabene v šestiválci 8) . Bohužel zdá se, že buď je STI nějaké načipované, nebo už ze serie prostě kurevsky (pardon) rychlé a za pár sekund se mi lepil na zadek, pusa od ucha k uchu. Za chvíli jsem ho pustil a zasalutoval jsem mu, uznajíc porážku a pak jsme se až do Prahy honili, předjížděli auta zprava, zleva (asi jako s Martinem IV, když jsme frčeli na Pávov), pouštěli se a navzájem se na sebe šklebili. Při té příležitosti se mi povedlo vyfotit 270 km/hod v jedné rovince - přikládám. (to vše na zimních gumách, které jsou příšerné... ale to už jsem tu někde psal)

Tedy zdravím pilota STíčka a začínám šetřit na něco rychlejšího, takovéto porážky nesu těžce. Aston Martin DBS, co ho asi minutu sedlal James Bond, než ho rozsekal by nebyl marný :lol: a nebo nový Pašík R36 - abych zůstal věrný clubu 8)

tož tak, mějte se
Přílohy
270.JPG
270.JPG (40.15 KiB) Zobrazeno 2413 x
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“