DSG Vymena oleja v prevodovke

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od tetovany »

ZDRAVIM, chcem sa opytat, menil uz niekto z vas olej a DSG prevodovke? Vraj sa ma menit po 60tisic kilometroch, mne sa to uz pomaly blizi tak sa chcem opytat ci ma na prichadzajucu zmenu upozorni pocitac alebo nejake dalsie informacie. Kedze na aute dost najazdim, tak sa chcem vyvarovat problemom zo zanedbania zakladnych veci ako je vymena oleja, dakujem.
A este podotazka.. kupil som si KONI podvozok a tu v usa za vymenu podvozku pytaju 460dolarov..je to normalna cena aj na slovensku? mne sa to zda vela, dakujem
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od durosko »

výmena DSG oleja a filtrov sa u nas robi v rámci pravidelného sevisu vo VW ani ti neodporučam to robit inde ako v origo servise nie je to ako výmena oleja v motore.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od čapik »

jak píše kolega Durosko, ta výměna je složitější než u jiných typů převodovek. Rozhodně doporučuji s tím navštívit origo VW servis!!!!
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od alean »

jj není to tak jednoduché, v manuálu je to na 5 stránek a riskovat že se něco po*ere za to nestojí.
počitač tě na to neupozorní,dokonce některé servisy ti budou tvrdit že tam je celoživotní naplň,ale má se to opravdu měnit při 60000km.Ta cena je docela dost když bys to dělal u nás(v neautorizovaném servise bych tipnul tak do 125USD) ale u vás nevím.

Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od tetovany »

alean píše:jj není to tak jednoduché, v manuálu je to na 5 stránek a riskovat že se něco po*ere za to nestojí.
počitač tě na to neupozorní,dokonce některé servisy ti budou tvrdit že tam je celoživotní naplň,ale má se to opravdu měnit při 60000km.Ta cena je docela dost když bys to dělal u nás(v neautorizovaném servise bych tipnul tak do 125USD) ale u vás nevím.

Skusal som ine neautorizovane servisy ako vravis ale tie mi oznamili ze to nedokazu urobit, ze nato nemaju vybavenie..bol som teda vo VW a tam mi zase povedal chlapik za pultikom ze kym nemam ziadne problemy tak ten olej nemenit...ukazoval kartoteku starsich modelov a vravel citujem "nikto z nich este nemenil olej a ty by si bol nieco viac cez nich" akoby som chcel na strechu fontanu s vodotryskom. Dovolil si dokonca povedat,ze ho nemusim menit nikdy a bil sa po hrudi ze "my sme volkswagen".To mozno funguje na zmagorete americke hlavy. Mne logika vravi ze to bol nejaky s prepacenim k...t .
presne ako vravis.. ze to ma asi napln navzdy.. VW si z tych DSG spravil monopol na servis a este do odjebavaju.. len ma seru. Bol som vo VW predajni na dielce a tam mi povedal ze je to tak a ma sa menit olej kazdych 60tis.km a vyratal mi cenu za olej a filter 160dolarov. a ked som sa ho pytal kolko stoji praca za vymenu tak ma poslal za tym chlapikom za pultikom:).. nic kedze este mam par kilometrov k dobru, tak ich potom viac pritlacim a necham to vymenit.
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od alean »

vysvětli tomu ko*otovi ať se podívá do Elsy a tam má všechny postupy vysvětlené a čekat na to až budu mít problémy a pak vyměnit olej se ti můžou prodražit.
edit: 1l oleje ATF stojí u nás 800kč a filtr 500kč
Přílohy
Bez názvu.JPG
Naposledy upravil(a) alean dne 09.08.2008 09:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od šimek »

Tak z toho mám fakt dost, prostě chci vyměnit olej a basta, ten magor za pultem to dělat nebude..., tak vo co mu gou? Ono až to začne zlobit, tak by ti řekl " a proč jste neměnil pravidelně olej" Už ho slyším.

Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v DSG prevodovke

Příspěvek od tetovany »

šimek píše:Tak z toho mám fakt dost, prostě chci vyměnit olej a basta, ten magor za pultem to dělat nebude..., tak vo co mu gou? Ono až to začne zlobit, tak by ti řekl " a proč jste neměnil pravidelně olej" Už ho slyším.
Ono mu ide asi o to ze po vymene oleja a po servise prevodovky musia asi na nu dat nejaku zaruku , inak si to neviem vysvetlit. Dnes som skusil len tak pre zaujimavost druheho chlapika v tej istej vw predajni a ten mal naockovane uplne to iste.. uz som sa nad nim len zasmial a nepokusal sa im nieco vysvetlovat. Pojazdim este tych 5 tisic km do 60 a potom to poriesim.
ALEAN dakujem za radu a za pomoc..
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

pepepeter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.04.2010 19:02

Re: DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od pepepeter »

zdravim chlapy viete mi niekto poskitnut postup vymeny oleja v DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od swenak »

Nekde to tu bude, ale myslim, ze todle je lepsi nechat servisu. Krome nejakeho "udelatka" se to dela jeste pri nejake konkretni teplote a nevim, co tam jeste je. Uz se to tu ale resilo myslim. Cena neni tak katastrofalni, myslim, ze me to stalo kolem 4-5tis, kdyz tak muzu juknout presne.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
prizrakus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 30.08.2008 20:35
Bydliště: Trencin

Re: DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od prizrakus »

Cafte ludia, vcera som menil olej v DSG.
Je to hracka!
Checknite fotoserial:
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=34&t=29&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked budu otazky, rad odpoviem. 8)
Naposledy upravil(a) prizrakus dne 17.05.2010 21:21, celkem upraveno 1 x.
VW GTI FAHRENHEIT, 147 kW, 200k
....it's going fast around corners that takes skill...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od swenak »

zdar, super, diky za odkaz...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

marko65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 09.01.2012 21:47

Re: DSG Vymena oleja v prevodovke

Příspěvek od marko65 »

Ahojte,
zhanam dobry servis na vymenu oleja v dsg najlepsie v okoli BA, TT, NR.. Mam najazdenych na G7 variant (mokra 6 st.dsg) 54000 a chcem poriesit vymenu. Niekde som cital, ze pri 1. vymene nie je potrebne robit preplach, je to pravda? Poskytne niekto kontakt na solidny servis, kde by mi to urobili? Dik

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“