1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Giovany1971
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.09.2010 07:36

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Giovany1971 »

[quote="Phob"]no mě v servise říkali, že na FSI se rozvody nemění, protože tam je řetěz. mění se to jen v případě, když už to dělá hluk, a co mi říkal servisák tak to stojí i s vodní pumpou a kompletní prácí cca 15tis (kč). takže celkem masírka na peněženku :?[/quote


Kluci a když to tak čtu tak se chci zeptat ,, nesvítí vám někomu u toho rachocení kontrolka řízené mot... ,,Mě jo a vypisuje

17748 -snímač polohy vačkového hřidele/snímač polohy klik hřidele.chybné přiřazení.
P1340 -001- horní mezní hodnota překročena- sporadická-kontrolka zavad zaplá.
To je celý popis z diagn,,

A po smazání se rozsví asi po 10 km Jinak golf 5 FSI rv 2004,85kw naj 134 tis km. Nekdo říká že může být přeskočený rozvod o zub,, ale to si nemyslím protože to by vám muselo psát všem kdyby to bylo náchylné k přeskočení .Mě to taky občas zarachotí,, ale ne vždy a ne dlouze.

Pokud si někdo vzpomene tak motory 1,4 16v byly velmi háklivé,,, klepaní vršků, zadírání klikovek, atd.. toto jsem vyřešil každou 1,4 co jsem měl jsem sundal vanu a vyčistil+ perfektně vyčistit sací koš.. vylo to vždy težce zasrané,, a po vyčištění ok..

Ale tady to asi tímto nebude protože jak tak čtu,tak to dělá někomu i v 60 70 tisících...a to vy je teda musel najet bez vyměny oleje a to asi nehrozí.

Já osobně si myslím že tyhle motory musí dostat vyměnu oleje po 10 tis km,, já to tak dělám u všeho,,

Napište jestli měl nekdo problem s tím vy še mnou popsaným problémem u FSI

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Galoš »

Zdravím všechny,tak jsem pořídil manželce Tourana rv.04 1.6 FSI motor BAG najeto 136 tis.a taky rachtá. Jen po delším stání. cca 8 hodin. Už máte někdo nějaké rešení?? Díky

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Phob »

Pokud při studeném startu řachtá, tak to bude chtít asi z největší pravděpodobností vyměnit rozvody, ale to je jen můj názor amatéra ... ;)

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Galoš »

Asi jsem to blbě popsal ale zarachotí jakoby hydroštely, cca 3 vteřiny a potom šepot květin. Není to zvuk volnýho řetězu,

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od jaykay »

hydra nerachoti ale cvakaji

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Galoš »

Takze po vymene oleje 5w40 Shell Helix ultra + olej. filtru ranni start tak jak ma byt :)) ale dnes rano cca po ujeti 5km se rozsvitila kontrolka motoru :(( ale auto jede stejne,zadna zmena,nastartuje taky bez problemu. Tak jsem zvedavej co to bude za zavadu.

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od lubobo »

Diagnostika :?:

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Galoš »

Tak ze na diagnostice predni lambda a signal snimace kliky a vacky. Vymeneno a pohoda. Ale potom lahudka, zadni lambda neboli cidlo NOx . Cena 12tis. Po vsech moznejch slevach cca 10 tis. No tak to me malem omyli. Jenze clovek a navic cech je clovek vynalezavej tak jsme s kolegou zkouseli a experimentovali a mozna jsme na to kapli jak to vyresit. Jeste nebudu kricet ale zatim dobry. Kdyby mel nekdo z vas doma tu spatnou tak bych to potreboval jeste zkusit na jiny.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Phob »

taky mi to hlásí čas od času problém s NOx senzorem (jen mažu chybové hlášení diagnostikou), takže pokud máš nějaký tip jak to levně opravit tak sem snim :good: :mrgreen: akorát jde o to, kolik jsi s tím teď po opravě najel, já někdy najedu 100km a kontrolka zase svítí, někdy se neozve ani po 5000km ;)

Galoš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 20.02.2010 15:29
Bydliště: Most

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Galoš »

Neco uz to najelo ale nechci to jeste zakriknout.

puhla73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.01.2010 18:25

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od puhla73 »

ahoj, už jsem bezradnej diagnistika mě vypisuje chybu / Tlakové čidlo posilovače brzd - skrat na kostru/
když je čidlo zapojené tak nereaguje druhá půlka plynoveho pedálu po odpojení čidla plyn chodí normálně v konektoru k čidlu jsem
naměřil na + 5v na -12v
kompletně jsem rozmotal svasky až k řídící jednotce žádný problém , kde se tam veme 12v netuším jestli může být vadná řj. už si nevím rady.
Za každou radu děkuji.
VW GOLF V 1,6 FSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“