1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
casko69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2010 22:43
Bydliště: Prešov, SK

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od casko69 »

...áno, možno sa mýlim.
U benzínu QG1 znamená premenlivý servisný interval od 15k do 30kkm max. 2roky.
Ak jazdím hlavne po meste krátke trasy na studené štarty a rozhodnem sa, že vymením olej pri 15kkm, asi to tomu motoru vadiť nebude. Každopádne moje auto bolo doteraz servisované v origo VW, kde menili olej pri 15kkm a dávali tam 0W-40, nie LL olej. Evidentne nie som jediný, kto jazdí s FSI BLP na rovnaký olej. Dobehnem ešte 5kkm a začnem liať tam 5W-30.
Přílohy
service VW.jpg

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od jan83 »

casko69 píše:...áno, možno sa mýlim.
U benzínu QG1 znamená premenlivý servisný interval od 15k do 30kkm max. 2roky.
Ak jazdím hlavne po meste krátke trasy na studené štarty a rozhodnem sa, že vymením olej pri 15kkm, asi to tomu motoru vadiť nebude. Každopádne moje auto bolo doteraz servisované v origo VW, kde menili olej pri 15kkm a dávali tam 0W-40, nie LL olej. Evidentne nie som jediný, kto jazdí s FSI BLP na rovnaký olej. Dobehnem ešte 5kkm a začnem liať tam 5W-30.
ano presne tak. to som ale pisal...
jan83 píše: v tomto sa asi mylis...
QG1 = 30.000/ 2 roky / palubny pocitac... a nutnost pouzit LL (504.00)
Palubny pocitac to pocita presne, ako si povedal. Je tam ale nutnost pouzit olej 504.00 pri LL. Ak sa rozhodnes prejst na pevny inerval 15000, tak tym autu urcite neublizis (tusim je tam nutnost 502.00 (503.00?) nie som si isty).
Nasiel som tabulku, kde naozaj tvrdia, ze 0w/40 je priatelna alternativa. Ja viem ale tak, ze 0w/40 sa lialo do nejakych viacvalcovych tuaregov...
To je jedno... kazdopadne 5w/30 je istota.
Sorry za zaspamovanie vlakna.. :) len ma uputalo to pouzite oleja... Nech nam vsetkym tlakove cidla funguju ako maju.. :)

kroft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2011 21:24
Bydliště: Slovensko-Prievidza

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kroft »

Ahojte chalani.Posledny prispevok je sice z roku 2010,ale neda mi neopytat sa vas,nakolko som to nikde nenasiel.Mam taky isty problem pri starte motora.Tiez mi to sem-tam zarachoti.Urcite pomoze vymenit ten olej???Ja tam mam naliaty aj teraz olej 5w-30,ale Shell.Myslite ze ten Castrol to vyriesi???Dajte prosim vediet ako sa vam postupom casu osvedcil ten olej,nesramoti vam to uz?Som zufaly

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od lubobo »

kroft píše:Ahojte chalani.Posledny prispevok je sice z roku 2010,ale neda mi neopytat sa vas,nakolko som to nikde nenasiel.Mam taky isty problem pri starte motora.Tiez mi to sem-tam zarachoti.Urcite pomoze vymenit ten olej???Ja tam mam naliaty aj teraz olej 5w-30,ale Shell.Myslite ze ten Castrol to vyriesi???Dajte prosim vediet ako sa vam postupom casu osvedcil ten olej,nesramoti vam to uz?Som zufaly
Vyrieši to len výmena rozvodovej reťaze a napináku :(

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od jaykay »

jojo koncern vzdy umel udelat retezove rozvody :?

kroft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2011 21:24
Bydliště: Slovensko-Prievidza

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kroft »

Vdaka za radu chalani.Bol som sa dnes pytat na rozvodove sady na moj motor.Mam 1,6FSI 85kw motor BAG.Takze komplet sada:Retaz,napinák,nejake puzdro,neviem ake a tesnenie.Cena 180eur.Myslite ze cena moze byt,alebo sa da niekde zohnat lacnejsie?Nevedel by niekto poradit?

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od lubobo »

Neviem na ktorom fore som čítal, ale niektorý servis v Trnave na tento motor pýtal za material asi 120€ (reťaz ,napinák,lišty,tesnenie) :!:

kroft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2011 21:24
Bydliště: Slovensko-Prievidza

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kroft »

Zabudol som napisat tie lišty,aj tie su tam.Uz som to objednal,tích 60 eur ma z biedy nevytrhne.Ide mi len o to,aby to prestalo šramotit.Šlak ma trafí ak to bude rapčať stale.Každopádne dám vedieť ako som dopadol.

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od lubobo »

Ten šramot je to najmenšie zlo, horšie je keď preskočí rozvod to by bola pálka :baseball:

Uživatelský avatar
casko69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2010 22:43
Bydliště: Prešov, SK

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od casko69 »

Vymenil som na jar olej za Castrol Edge 5W-30. Predtým tam bol 0W-40. Zmena viditeľná - vrčanie prestalo okamžite, bez problémov asi 6 mesiacov ani raz, aj pri dlhom státí auta v horúčave v Chorvátsku čo predtým bolo nemysliteľné. Minulý rok v lete mi to vrčalo skoro pri každom štarte. Tak som sa vytešoval že problém je zázračne vyriešený až mi to asi pred mesiacom zavrčalo znovu. Ale iba jediný raz, odvtedy znovu pokoj. Za tých 40 eur čo som dal za olej + filter to určite stálo.

Uživatelský avatar
Kubro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.08.2008 11:57
Bydliště: Velké Karlovice

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Kubro »

Já si myslím, že to nepomůže. Já jezdím pořád na 5W30 a někdy to dělá, někdy ne. Řešením je asi jen výměna rozvodů. Uvidíme, co napíše Kroft, případně co mu na to řeknou v servisu.

kroft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2011 21:24
Bydliště: Slovensko-Prievidza

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kroft »

Materiál by mal prísť dnes,popr. zajtra.Ale vymena pripada najkor az niekedy buduci tyzden.Idem to vymenit s jednym znamim,ale zatial ma plnu dielnu,tak musim chvilku cakat.Jaaaj,sam som zvedavy ako to dopadne.Dam vediet...

kroft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2011 21:24
Bydliště: Slovensko-Prievidza

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kroft »

Takze chalani,vec sa ma takto:Rozvody mi sice prisli,ale nie na moj motor.Prisiel remen.Tak som im to vratil,objednavku som stopol a rozhodol som sa vymenit ten olej.Po vymene oleja par dni pokoj,vytesoval som sa ako maly chlapec.Ale dnes rano znovu ten sramot.Inak to nepojde,len vymenit komplet rozvod.Ale nakolko je po Vianociach,som financne....Musi to pockat do vyplaty.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od Phob »

no mě v servise říkali, že na FSI se rozvody nemění, protože tam je řetěz. mění se to jen v případě, když už to dělá hluk, a co mi říkal servisák tak to stojí i s vodní pumpou a kompletní prácí cca 15tis (kč). takže celkem masírka na peněženku :?

kvasnicatomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.03.2012 18:18

Re: 1.6 FSI - Tlakové čidlo posilňovača brzd

Příspěvek od kvasnicatomas »

Ahoj, chci se zeptat jestli jste vyřešili ten problém s tím zvukem po nastartování (1.6 FSI) ?Díky moc za info!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“