1,6 FSI - závada výfukový systém

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

matesan1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.05.2009 19:01

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od matesan1 »

no mně čistění nepomohlo snad budete mít vic štestí tenhle sem tam měl
DSC00237.JPG

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

matesan1 píše:no mně čistění nepomohlo snad budete mít vic štestí tenhle sem tam měl
No a nemělo by se to po tom čištění pak napíchnout na PC a ta chyba smazat, pak už by naskočit neměla asi. Ale když tam byl přechozí stav nějakaý tak jestli to samo zhasne. Ale nevím....

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Zdarec,
tak jsem byl přes týden v servisu u známého a napíchl mi to na notebook. Tak kontrolka výfukového systému se mi tam objevila proto, že v nádrži je nějaký uhlíkový filtr či co proti hromadění nebezpečných látek v nádrži (tak jsem to lajdsky pochopil), no a jednou se neprofoukl nebo něco takového a od té doby to indikovalo tu chybu, která sama nezmizela, jinak žádný jiný problém tam s ničím nebyl, žádná lambda ani nic podobného (teda v mém případě tentokrát). Takže to smazal a říkal, že by to již mělo být OK. Tak snad to někomu i pomůže :wink:

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

Jen to smazal a ten uhlíkový filtr se nečistil nebo tak? s tím se nedělalo nic? ja s tím zatím nic nedělal. teď se ale umoudřilo počasí tak možná kouknu na ten EGR. uvidíme podle času, zase to zkouškové...

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Phob píše:Jen to smazal a ten uhlíkový filtr se nečistil nebo tak? s tím se nedělalo nic? ja s tím zatím nic nedělal. teď se ale umoudřilo počasí tak možná kouknu na ten EGR. uvidíme podle času, zase to zkouškové...
Ahoj,
jojo jen to smazal, jsem se ho ptal jestli to nějak nevyčistit nebo tak něco a říkal, že ta chyba se objevila jednou, že se to nějak neprofouklo či co, já tomu až tak nerozumím tak jsem to tak nějak pochopil, hold jsem "ajťák" né automechanik :D a že tam bylo pak vše v pořádku, takže by to mělo být v pohodě, tak uvidíme, každopádně zatím je vše okej :wink:
Taky jsem myslel, že jestli není problém s tím EGR a tam se žádná chyba nepotvrdila. Tak možná budeš mít taky problém tam, tak kdo ví. Je to známý, takže jsem to měl grátis, takže kdyby se to nedejbože někdy v budoucnu objevilo tak by mi s tím něco udělal a napíchl na novo. Každopádně na jaro si nechám přestříkat ten poškrábaný přední nárazník jak mi do něj nacouvali, tak to nechám tak či tak napíchnout pro kontrolu ještě jednou :wink: Tak snad pomůže takové info no.

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Tak se po 250km kontrolka zase rozsvítila, tak já nevím, asi si to dělá šoufky :D A to tam nebyla jiná chyba než s tím odvětráním z té nádrže, teď už to kašlu, až budu mít cestu nechám to znova napojit na PC a případně to nechat nějak pročistit teda jestli to bude ten uhlíkový filtr nebo vyměnit nebo co se s tím dá udělat, teda jestli to je ono, ale jinou chybu to na PC nevyhazovalo. Takže to je asi zakletá kontrolka :)

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

Mě to teď zase smazali když jsem dal auto na výměnu oleje, tak jsem zvědav kolik najedu než se to rozsvítí. zatím tam mám skoro 200km a nesvítí. ale ještě jsem nezkoušel čistit EGR. to asi až na jaře...

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Phob píše:Mě to teď zase smazali když jsem dal auto na výměnu oleje, tak jsem zvědav kolik najedu než se to rozsvítí. zatím tam mám skoro 200km a nesvítí. ale ještě jsem nezkoušel čistit EGR. to asi až na jaře...
Dej pak vědět po pár dnech jak jsi na tom. Jinak jak jsi to měl napíchnuté co to hlásilo za chybu, zjišťoval jsi to? No mně to vydrželo 250km tak jestli mě "trumfneš" :D

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

zatím 750km a nic nesvítí a to se ta chyba jen smazala, tak nevím :-D
pořád tu kontrolku očekávám a nic :mrgreen:

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Phob píše:zatím 750km a nic nesvítí a to se ta chyba jen smazala, tak nevím :-D
pořád tu kontrolku očekávám a nic :mrgreen:
Dej tomu ještě chvilku času ona se ta mrška beztak objeví :D Když ti tu chybu mazali, co to přesně bylo za chybu jestli ti ji řekli?

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

Boužel neřekli, protože jsem ji ani mazat nechtěl. Byl jsem tam na olej a opravu konektoru airbagu pod sedačkou (svítila mi kontrolka airbagu)
Když mazali kontrolku airbagu tak dali smazat všechny chyby a smazali mi i ty emise.

Uživatelský avatar
pingwin75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.12.2010 14:16
Bydliště: Karviná

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od pingwin75 »

Ahojte,
s tou kontrolkou jsem měl problém asi před dvěma lety,neustále zhasínala a zase se rozsvěcovala cca 3/4 roku. Nikdo si s tím nevěděl rady, vše fungovalo, jen mi bylo zděleno že to může být cokoliv,jelikož to je pro cca asi 30 různých signálů(závad).Lambdy mi přezkušovaly a vše ok. Po té mi jednoho dne přestaly fungovat přední stěrače -odešel motorek se sběračem dat-takže nešly data z klimošky a jiných věcí do řídící jednotky.(už přesně nevím odkud všude ,je už to přeci nějaká doba). Po výměně vše ok--2 roky a stále dobrý.

KllerGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.08.2010 08:53

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od KllerGTI »

Zdravim mě se na mém G5 GTI r.v.06 rozsvitila kontrolka take. A to behem par minut potom co jsem natankoval na nejaky Pap Oil nebo co to bylo .
Kdyz sem prijel do servisu tak mi rekli ze se zasrala škrtící klapka nekvalitnim benzinem a mam tankovat pouze na serioznich pumpach . Od te doby tankuju carreru 100 a kontrolka uz se neozvala .

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

takže 2200km a svítí mí kontrolka zase :-) o víkendu asi pojedu za Kazou, tak snad mi poví něco víc když to napíchne na VAG
měl bych zkusit vyčistit ten EGR ventil, ale nemám garáž abych byl schovaný a v té zimě se mi to venku dělat nechce.

jinak i když jsem tankoval jen carreru100 nebo vervu100 tak se mi kontrolka rozsvítila taky, takže u mě to asi benzínem nebude...

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od -Jakub- »

jsem ti říkal aby ses stavil a můžeš to vyčistit u mě

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“