1,6 FSI - závada výfukový systém

1.4, 1.6, 1.8....
Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Sonny »

Pánové,benzínem to není :D To už mám taky vyzkoušeno.Mám sice Boru ale tam to bude stejný.Kontrolka se občas rožne ale ničemu to nevadí !!!!!
Lil jsem tam kdejaký benzín N95 a občas se kontrolka rozsvítila.Ale pak jsem začal dávat Carreru 100 a vypadalo to že je to už OK.ale samozřejmě omyl :lol: Po druhé nádrži se to zase rozsvítilo.A pak stejně často jako s N95.Ted tam liju Unicorn a rozsvěcuje se to jako s OMV.
Ale někde jsem četl(nemužu to najít),že je to KATem,prostě není uplně OK.Občas něco propustí,za ním ta Lambda to zachytí a hned to hodí kontrolku !!
Ale nevím jistě v jaké souvislosti,časteji se to rožíná ve městě,když to víc vytáčím.Ale už to neřeším,ničemu to nevadí 8)

PS:Pro některý... Verva a Carerra 100 není sto oktanů,ale 98! :lol:

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

No já to měl smazané včera a po 150km zase svítí... Chybu to píše nějakou sporadickou. Lambda za katem, malý signál nebo co...
Prostě nevím co s tím. Lambdu mi příjde měnit zbytečné. Třeba to ani nepomůže... A jen tak vyhodit 3000,- se mi zrovna nechce.
Na autě nepoznám rozdíl když kontrolka svítí nebo nesvítí a prostě jede normálně, tak jako tobě :-)
Ale ta kontrolka už mě sere...

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Sonny »

Phob píše:No já to měl smazané včera a po 150km zase svítí... Chybu to píše nějakou sporadickou. Lambda za katem, malý signál nebo co...
Prostě nevím co s tím. Lambdu mi příjde měnit zbytečné. Třeba to ani nepomůže... A jen tak vyhodit 3000,- se mi zrovna nechce.
Na autě nepoznám rozdíl když kontrolka svítí nebo nesvítí a prostě jede normálně, tak jako tobě :-)
Ale ta kontrolka už mě sere...
Jak často se ti to rožíná??? Mě tak dvakrát za nádrž.
Bude to asi KAT.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

No tak posledně to vydrželo 2500km, teď jen 160km... Myslíš že to bude KAT? Když to hlásí chybu lambdy?
Jako zatím jsem to serčvisu nesvěřil, nějak nemám důvod :-) Ale co se může s autem stát když to vyhazuje ti kontrolku?
Asi nic ne? jen že mám větší emise?

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Sonny »

Phob píše:No tak posledně to vydrželo 2500km, teď jen 160km... Myslíš že to bude KAT? Když to hlásí chybu lambdy?
Jako zatím jsem to serčvisu nesvěřil, nějak nemám důvod :-) Ale co se může s autem stát když to vyhazuje ti kontrolku?
Asi nic ne? jen že mám větší emise?
Lambda hlásí větší CO2,protože to pustí KAT a lambda za ním to zachytí.Někde jsem to četl na foru.Ale taky to nebmusí být ono.
Ale je fakt že to nemá na nic vliv!! Prostě to chvílu svítí na palubce :D

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

A tobě to pak samo zhasíná? Mě když se to rozsvítí, tak se ta chyba musí smazat VAGem.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Sonny »

Phob píše:A tobě to pak samo zhasíná? Mě když se to rozsvítí, tak se ta chyba musí smazat VAGem.
Svítí to max den.a někdy i další,ale minimálně.jinak samo zhasíná :lol:

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od lubobo »

Nedá mi nezapojiť sa do tejto debaty, lebo tu strielate od buka do buka :roll: .Motory FSI majú špeciálny zásobníkový NOx katalizátor a lambda sonda za ním sa volá NOx sensor ,ktorý je citlivý na obsah síry v palive.Prémiové palivá (100 okt.) síru neobsahujú alebo len zanedbatelné množstvo oproti N95,a preto sú vhodné a odporúčané do motorov FSI s vrstveným spalovaním.Zanesený NOx sensor (zvyškami síry) potom posiela skreslené údaje do svojej RJ ktorá to vyhodnotí ako malý signál.Už som tu napísal aby si dal urobiť diagnostiku niekomu kto tomu rozumie :!: Keby si sem dal aspoň presný výpis z VAGu,možno by sme boli múdrejší...

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

No tak podle toho co sem píšeš, ty stačilo ten NOx senzor vyčistit ne? Ale tak mi řekni, proč když jsem tankoval i jen carreru 100 a vervu 100 se ta kontrolka rozsvítila?
Čekám až mi ho KaZa pošle, pak sem ten log určitě hodím!

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od lubobo »

Záleží aký benzín tankoval predošlí majitel. Ty to už s pár nádržami Vervy neopravíš. :!: NOx sa nečistí ale sa mení aj s RJ!Je to drahá záležitost :cry:
Přílohy
NOx sensor .jpg
NOx sensor .jpg (27.83 KiB) Zobrazeno 8495 x

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

Aha, tak ten špatný benzín ten NOx senzor prostě zabije jo? No to je teda potěšující zpráva... Fakt se to nedá vyčistit? Prostě namočit do nějakého roztoku aby se ten nános rozpustil? :-)
Jen mě prěkvapuje, že jednou se to rozsvítí po 2500km a někdy po 100km. Zase mi nesedí, že SpeedX ma tu lambdu měněnou a stejně se mu to rozsvící i když tankoval kvalitní benzín.
No hodím sem pak výpis z VAGu, třeba bys mi řekl víc.

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od lubobo »

Holt FSI,asi tak.Ja nie som opravár ale hovorím z vlastnej skúsenosti.Od predošlej majitelky som kupoval moje auto už s čerstvo vymenenou Lambdou (NOx)+RJ = 15 000 sk malo nabehané vtedy 35 000 km N95.Ja tankujem len 100-vku.

Pozri aj sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 1&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od SpeedX »

Zdarec pánové,
přidám něco do "vařícího se kotle" :D Včera mi z ničeho nic totálka vyplyvla baterie, ani škobrt bez předchozího upozornění (startovala pořád dobře i v -15st, i předchozí den) takže reklamace + do servisu na smazání chyb jelikož se to auto zmagořilo, když jsem se ho snsažil přes kabely nahodit a startovat několikrát tak mi snad zůstalo svítít všechno :lol: Hold elektronika je dobrá věc, jen se nesmí po*rat :D .
To jen tak na okraj, ale nechal jsem si hlavně vyčíst tu chybu když už jsem tam byl co zase indikovala to výfukové potrubí a zase jedna a ta samá chyba (teda aspoň u mě) zase hromadění nebezpečných látek přes ten uhlíkový filtr. Prej to vůbec nemusím řešit, a až na jaro budu měnit olej atd. tak chci aby se mi koukl a udělal mi případně zadní brzdy tak mu to tam nechám ať si s tím pohraje, říkal že to bude na chvilku na pozorování. Ona ta kontrolka je signalizace pro velkou spostu chyb :wink:

Takže mě když se to zase rozsvítí (teď je to smazané) tak vím že katalyzátor je ok, labmda a ostatní věci taky v pořádku, u mě to je nějaká mini chybka s tím uhlíkovým filtrem na odsávání těch nebezpečných par - to prý ale vůbec nemusím nějak řešit urgentně, že je to nějaká úplná blbost. Takže já už to neřeším, až to tam na jaře hodím do servisu tak se s tím pobaví a jestli se to zase rozsvítí tak to neřeším už :wink:

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od Phob »

Takže výpis mých chyb z VAGU... Asi bude ten NOx senzor mrtvý... Hele to má vliv jen na množství emisí že? Takže jedniné kde může být problém bude u technické?...

17441 - cidlo NOx (G295): signal prilis maly
P1033 - 002 - dolni hranice prekrocena - Sporadická

18528 - regulace lambda za katalyzatorem; rada valcu 1: prilis chudy
P2096 - 002 - dolni hranice prekrocena - Sporadická

Readiness: 0000 0000

staja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.04.2011 19:30

Re: 1,6 FSI - závada výfukový systém

Příspěvek od staja »

Taky se zapojim do diskuze, mam stejný problém s chybovou kontrolkou, pořád svítí, na diagnostice chybu smažu a najedu cca 50km a svítí znovu, EGR ventil jsem čistil a nepomohlo to. podle diagnostiky mam chybu na NoX (lamda sonda) a EGR ventil ma malej prutok i kdyz se cistil. ohledne toho ventilu mi rekli ze bude asi spatna elektrina na nem, jelikož se hrozně hřeje, nevšimli jste si jestli je studenej, ten můj je úplně vařící. a co se týče tý lamdy tak si myslím že je špatná protože jezdim se spotřebou město cca10 litrů a dálku 7,5 a to to nehonim takže musí bejt špatná. Přemejšlim, že vyměním oboje a budu doufat že spotřeba bude ok.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“