1,4 16V - únik oleje

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Lada Janacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.02.2009 22:50

1,4 16V - únik oleje

Příspěvek od Lada Janacek »

Zdar chlapi, mám Golfa V s motorem 1,4 (55kW), najeto přibližně 64000 km -r.v. 2005. Dosud jsem neměl žádné potíže až do chvíle, kdy po výměně oleje po 60000 km se začal ztrácet olej. Při 62000 km jsem doléval první litr a dnes po 64000 km dolévám další. Co se týká režimu ježdění najezdím denně min. 100 km. Připadá mi, že naježděné kilometry ani režim ježdění nejsou v takovém stavu, aby byly v pytli kroužky popř. gufera ventilů. Prosím o názor příp. o radu.
Druhým problémem je vibrování brzdového pedálu při brždění z rychlosti cca 80 km/h. Zřejmě brzdové kotouče, ale přijde mi to taky brzo. Myslím, že se snažím jezdit rozumně-brzdit motorem atd. Takže nevím, zkuste mi poradit.
Díky moc za ohlasy.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Únik oleje

Příspěvek od Benne »

to vlnenie moze byt zvlnenym kotucom, ked si prebrzdil alebo nieco podobne... ja to mame ste horsie, pri 130 mi vibruje volant :( takze musim menit kotuce aj dosticky :(

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje

Příspěvek od 1Ital1 »

Lada Janacek píše:Zdar chlapi, mám Golfa V s motorem 1,4 (55kW), najeto přibližně 64000 km -r.v. 2005. Dosud jsem neměl žádné potíže až do chvíle, kdy po výměně oleje po 60000 km se začal ztrácet olej. Při 62000 km jsem doléval první litr a dnes po 64000 km dolévám další. Co se týká režimu ježdění najezdím denně min. 100 km. Připadá mi, že naježděné kilometry ani režim ježdění nejsou v takovém stavu, aby byly v pytli kroužky popř. gufera ventilů. Prosím o názor příp. o radu.
Druhým problémem je vibrování brzdového pedálu při brždění z rychlosti cca 80 km/h. Zřejmě brzdové kotouče, ale přijde mi to taky brzo. Myslím, že se snažím jezdit rozumně-brzdit motorem atd. Takže nevím, zkuste mi poradit.
Díky moc za ohlasy.

sáhni na filtr, jestli neni špatně dotáhlej...mluvim z vlastní zkušenosti

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“