vibracie pri stati

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
janiiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.04.2009 22:21

vibracie pri stati

Příspěvek od janiiik »

Zdravim. Ako som uz v inej teme spominal kupil som si G5 a neviem ci to tak ma byt alebo nie, ale ten motor na krizovatke ked stojim nejako vibruje. Predtym som mal len daewoo s plynom ale tam som ziadne vibracie necitil. Viem ze diesel je nieco ine, ze je to vacsi a silnejsi motor ale tie vibracie sa mi zdaju troska prisilne. Casto som jazdil ja na FreeLander-i 2.0D a tam taketo vibracie som nepocitoval. Je to podla vas normalne? Hned po kupe som dal vymenit rozvody, filtre, olej. Ak by tam nieco zle bolo predpoklaldam zeby ma na to upozornili. Nemohli nieco dodrbat oni?

Vdaka

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od alean »

kolik to má najeto? může to být uvolněný silentblok uložení motoru.

janiiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.04.2009 22:21

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od janiiik »

ma to najazdenych 117 000km. Ale ako hovorim v servise mi menili rozvody minuly tyzden. takze myslis ze ten silentblok motora?

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od DiDcz »

janiiik píše:Zdravim. Ako som uz v inej teme spominal kupil som si G5 a neviem ci to tak ma byt alebo nie, ale ten motor na krizovatke ked stojim nejako vibruje. Predtym som mal len daewoo s plynom ale tam som ziadne vibracie necitil. Viem ze diesel je nieco ine, ze je to vacsi a silnejsi motor ale tie vibracie sa mi zdaju troska prisilne. Casto som jazdil ja na FreeLander-i 2.0D a tam taketo vibracie som nepocitoval. Je to podla vas normalne? Hned po kupe som dal vymenit rozvody, filtre, olej. Ak by tam nieco zle bolo predpoklaldam zeby ma na to upozornili. Nemohli nieco dodrbat oni?

Vdaka
Mam uplne to same, najeto cca. 110000 a nevybruju jen na semoforech, ale i na parkovisti, pred domem a vsude mozne, kde zastavim a bezi na volnobeh motor :(
Par lidi rikalo ze by to mohl byt setrvak, a popravde nevim. Na A3 a Sharanu jsem mel ty vybrace take, ale pouze obcas to zaskublo a pri vymacknute spojce klid. Tady na GV to vybruje spojka-nespojka a v podstate porad. Bez problemu by auto dle pozadavku Jamese Bonda vytvoril jeho napoj bez michani (jen trepani) Jsem z toho taky celkem smutny, takze pokud ma nekdo radu, diky za ni. Mmj. kdyz uz jsem se dostal k tomu setrvaku, jaka by pripadne sla pouzit ta sada s jednohmotym setrvakem od Valea a co to vubec kostuje? 240mm mam (a poslednich 23 zubu mam dojem :) )
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od indi666 »

to janiiik : najdi si ve svém okolí někoho se stejným autem a motorem.
Možná jsi úplně zbytečně ve stresu.
Vibrace, zvuky a podobné věci se po netu řeší velmi obtížně.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
MartinZima
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od MartinZima »

Pro DiDcz:Mám tu valeáckou jednohmotu,cenu určitě na netu někde seženeš,nevybavím si už kolik stála,,,ale nejdříve na G IV,,nyní na G V,,,po montáži tohoto spojk.kompletu slyším na volnoběh jako by vibrovala vypínací páka s ložiskem,není to cítit,jen slyšet,po sešlápnutí spojky je klid,a to naprosto stejný zvuk v obou případech,jestli jsem měl použít origo ložisko??
Tak aby jsi to potom na křižovatce u semaforu neměl jako hotovej koncert :lol:
S origo spojkama nebyl problém,takže žádná náhoda.

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od DiDcz »

MartinZima píše:Pro DiDcz:Mám tu valeáckou jednohmotu,cenu určitě na netu někde seženeš,nevybavím si už kolik stála,,,ale nejdříve na G IV,,nyní na G V,,,po montáži tohoto spojk.kompletu slyším na volnoběh jako by vibrovala vypínací páka s ložiskem,není to cítit,jen slyšet,po sešlápnutí spojky je klid,a to naprosto stejný zvuk v obou případech,jestli jsem měl použít origo ložisko??
Tak aby jsi to potom na křižovatce u semaforu neměl jako hotovej koncert :lol:
S origo spojkama nebyl problém,takže žádná náhoda.
¨
Jen abych to dobre pochopil, myslis tim ze ty sety od Valea jsou na <|> ?
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
MartinZima
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od MartinZima »

To ne,jsou výborný,pokud chceš zvedat výkon atd.jen mě tam štve ten zvuk,,,,kdo ví,kdybych použil originální ložisko,ne to setový Valeo,jestli by byl pokoj,není to zase tak hroznej zvuk,ale při sešlápnutí spojky je ticho a potom slyšíš ten rozdíl,,,asi to ještě do budoucna rozloupnu a zkusím ho přehodit

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od DiDcz »

MartinZima píše:To ne,jsou výborný,pokud chceš zvedat výkon atd.jen mě tam štve ten zvuk,,,,kdo ví,kdybych použil originální ložisko,ne to setový Valeo,jestli by byl pokoj,není to zase tak hroznej zvuk,ale při sešlápnutí spojky je ticho a potom slyšíš ten rozdíl,,,asi to ještě do budoucna rozloupnu a zkusím ho přehodit
Tak alespon tak, jen se mi stale nedari najit ten set a cenu, budu jeste hledat. Ten zvuk by me taky mrzel, uz ted je u me slyset dost vysoky zvuk, ktery podle otacek zrychluje a nekde kolem 2300ot. stichne, mam podezreni na turbo. Diky
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
MartinZima
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: vibracie pri stati

Příspěvek od MartinZima »

Přeju pevný nervy,ať to brzo odstraníš,,,já jí měl z AUTO KELLY,tak to zkus tam. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“