1,9 TDI - blikající předžhavení + rozvody

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
jitulin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2009 18:52

1,9 TDI - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od jitulin »

Ahoj, asi tady budu trochu rarita. Ale stejně. Snad mi někdo poradí z vlastní zkušenosti... Včera se mi rozsvítilo předžhavení. Zastavila jsem, chcípla jsem to a znovu nastartovala. Nic. Pak to zhaslo než jsem dojela do práce. No a dneska žhavení blikalo.Což je v servisce popsáno jako závada na motoru - okamžitě do servisu. Naivně jsem si myslela, že to budou svíčky :-( Takže teď nevím. Já vim, že mám jet na diagnostiku, ale..... Fakt bych si chtěla udělat nějaký svůj objektivní názor. A ne, že tam přijedu a začnou do mě něco hustit.
Jinak jsem nechávala dělat v lednu rozvody. Mám 1,9 TDi PD 77 kW,104 000 km, rok 04. Přijde mi, že od tý doby to při rozjezdech, kdy jsou malé otáčky, tak jako by chrochtá,rezonuje. Názor jednoho mechanika - rozvody nejspíš udělali špatně. Že na pětky byly špatný návody nebo co a už jich pár opravoval. Tak teď v tom mám jen super guláš. Fakt. Budu ráda za všechny rady a zkušenosti. Díky!

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od alean »

kontrolka žhavení-podívej se jestli ti svítí brzdové světla,může to být vadný spínač
rozvody- jedině jestli ti to přesadili o jeden zub mimo,ale to by se stávat nemělo
nejlepší bude když máš někoho známého kdo by si to poslechnul,popř. napíchnul na diagnostiku,určitě i někdo z klubáku se najde v tvém okolí.

jitulin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2009 18:52

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od jitulin »

Díky! Dneska mi chvilku svítila kontrolka světla ( už se mi to stalo cca 3x, ale vždycky zhasla a žádná žárovka mimo provoz nebyla..). . Takže večer to zkontroluju a možná jsi se trefil do černého. Kéž by.. To by byla banalita.
U rozvodů mi řekli to co ty. Že to může být posunutý o zub.. Dost mě to znervózňuje. Takový prachy, honila jsem to aby to bylo včas a ve finále.... :-( Jen nevím kam na diagnostiku. Když jsem tu pročítala ty komentáře na autorizovaný servisy, tak to začnu raději shánět někoho od známých.
Jinak mi to za tepla blbě startuje. Ale to tu nebudu rozebírat. Tohle téma už jsem našla. Možná se i já opakuju s tím žhavením. Tak kdyžtak sry.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od alean »

to startování za tepla opravujou kluci na severní moravě,záleží jak to máš daleko,samozřejmě dělají i diagnostiku.
Edit: taky to může být způsobeno těmi rozvody,dělalo ti to i před tou výměnou?

jitulin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2009 18:52

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od jitulin »

To startování zlobilo už před výměnou rozvodů. Vypatávala jsem se na to a co člověk to názor. Nicméně udělat s tím něco musím, zdá se mi to horší. Jinak jsem z Prahy.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od alean »

startování za tepla klasika -baterka,startér,startovací dávka......

Uživatelský avatar
drapek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: český těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od drapek »

Tyto problémy se starty, lze řešit upravou softwaru v řj a funguje to ,že pak startuješ i teplý motor na otočení
Diagnostika -AUDI-VW-Skoda-SEAT, CHIPTUNING TDi, , Úprava teplých startů, FAP OFF
http://www.tdidrapek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

jitulin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2009 18:52

Re: Golf V - blikající předžhavení + rozvody

Příspěvek od jitulin »

Tak tuhle alternativu ohl. softwaru jsme slyšela už taky. Když jsem to řekla jinde, tak mi bylo řečeno, že to je úplný nesmysl. Ale mě to přišlo celkem logický. Jenže nevím kdo by to dělal tady v Praze. Případně max. 100 km kolem Phy. Dojela bych. Je mi to jedno.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“