2.0 SDI Jak správně jezdit?

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
sixty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.04.2009 19:52

2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od sixty »

Jelikož mám prvního diesela, tak bych potřeboval vědět kdy asi tak řadit, v kolika otáčkách tento motor udtřovat a jestli můžu brzdit motorem. Nerad bych to auto trápil (podtáčel), popřípadě zničil dvouhm. setrvačník. Největší toč. moment to má při 2200ot./min. Mám v obci raději jezdit 3kou, nebo 4kou? Při trojce na 50 km/h točí asi 2400ot. a při čtverce asi 1750ot./min. Obávám se, že tady budu jediný s tímto motorem, ale určitě budete mít někdo nějaké zkušenosti. Díky.

Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od paty11 »

Tak chlape, jak jezdit tě snad naučili v autoškole, ne? :D Ale teď vážně, přes město jezdi trojkou, lepší o něco víc otáček jak motor zbytečně podtáčet, no a jinak prostě na "ucho", do kopce řadit při vyšších otáčká, z kopce mužeš třeba řadit už při 1500, motor to v klidu pobere :wink: Hlavně nehonit zbytečně studený :!: A jelikož v SDi by asi nemělo být turbo, tak se tě věci kolem dochlazování netýkaj....

Přeju hodně spokojeně a bezproblémově najetých kilometrů :)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Jak jsi spokojenej s SDIčkem dvoulitrovým?

sixty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.04.2009 19:52

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od sixty »

Zatím, mi vyhovuje, samozřejmě, že to není moc živé, ale pro klidného řidiče super. Jízdní vlastnosti velice dobré, spotřeba kombinovaně 5,5l/100km (65% město, 35% mimo město).
Na dálnici se dostanu na 180km/hod. (tachometrových) což mi osobně zcela stačí. Jen ty vrzající plasty mě docela vytáčí. Mám na něm najeto cca. 10 000km a zatím bez poruchy.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od čapik »

SIXTY - k těm vrzajíím plastům, projdi si sekci G5 , kluci tady řešili, jak to podlepit, a co podlepit ;-)
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

A jakej to má vlastně výkon tuším já mám na 1.9 SDI 50kw 133 NM. Dostal jsem se na tachometrových 190 km/h , ale nechci to tak trápit.

sixty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.04.2009 19:52

Re: 2.0 SDI Jak správně jezdit?

Příspěvek od sixty »

Díky, ty plasty zkusím při chvíli rozebrat a pořešit, snad se to podaří alespoň zredukovat, ale dá se to vydržet. Jinak ohledně výkonu 55KW a 140NM při 2200ot./min.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“