Vrzání spojkového pedálu..

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seficek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Semily

Vrzání spojkového pedálu..

Příspěvek od Seficek »

Ahoj Klucí potřeboval bych poradit: když sešlápnu spojkový pedál je slyšet zvuk vrzání nesetkal jste se s tím někdo??ono tam lanko není je to hydraulika tak právě nevím co by to mohlo být.. děkuji za radu cusik

Katovac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 19.12.2007 10:19
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání spojkového pedálu..

Příspěvek od Katovac »

Ahoj,
je to za tepla? Ak ano tak mne to robi tiez ale z funkcneho hladiska je to OK nie je to problem.
Docital som sa = citujem:

Ahojte, včera jsem byl v servisu, ohledně toho vrzající spojky. Už se to tu řešilo, myslím v sekci reklamace,
ale pro větši přehlednost jsem udělal novej thread. Vrzání u mě se projevovalo jen při zahřátém motoru
(typicky cesta tak 10km a více), sice bylo vrzání skoro neslyšitelné, ale když jsem vypnul motor a sešlápl
spojku, tak to šlo slyšet. Celej problém tkví ve spojkovém válečku, kterej rozpojuje spojku. Vrzání způsobuje
gumovej váleček, který tlači při sešlápnutí na kovovou kuličku a právě to vydává ten vrzací zvuk. Na funkci
to nemá vliv, pouze to otravuje puntičkáře jako jsem já. V servise mi ho vyměnili za novej, který je už
dělanej z tochu jiné gumy (romariooo bude mít radost s té gumy bleh.gif ) a už je po problému.
V rámci záruky to je výměna zdarma a práce tak cca. na 1 hodinu. Musí se při tom odmontovat
kryt autobaterie, aby se k tomu člověk dostal. Jinak pro upřesnění píšu že mám 1.6 FSI a co vím
tak to je spíše problém všech benzíňáků než dýzlů. (Vím o 1.6 MPI i o 2.0 FSI co to jim to vrže).
Tudíž komu z vás to dělá taky, tak šup do servisu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“