motor stratil vykon

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
StandBy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 28.10.2008 10:49

motor stratil vykon

Příspěvek od StandBy »

Caute, vcera sa mi stala taka vec na golfe V 1.9 tdi, motor je chipnuti. Isiel som ale 120 kmh a z nicoho nic som zacitil neake trhnutie, zabuchotanie niekde pri lavom prednom kole. Okamzite motor stratil vykon, ako keby turbo neslo, kontrolky nezasvietili ziadne, zastavil som, skusam sa rozbiehat a strasne neochotne sa rozbiehal, sekalo skakalo tak som ho vypol. Otvoril som kapotu, pozeram ci neni niekde nieco vyskocene, neaka hadica alebo take daco..vsetko vyzeralo v poriadku. Tak som sa rozhodol nastartovat...motor chyta naprvy otoc, okamzite, ale pri rozbiehany proste nemal vykon, bola uz neskora noc tak som sa vybral domov. pocas jazdi motor isiel plynulo ale pod 2000 otacok mal hrubsi zvuk a od 2000 otacok tak trocha zjemnel zvuk...ked som dal podlahu tak nezrychloval len sa otacky pomalicky splhali hore... vazne neviem co tam moze byt zle.. motor nastartuje ale vykon nema. A aby toho nebolo malo za jeden den, ked otocim regulator otacok ventilatora na pristrojovke, ono sa nic nedeje..nefuka ziadny vzduch...moze to mat neaku spojitost? klima ide sem tam obcas vysiel z fukarov studenkavy vzduch ale ked dam na max tak nic. Vedel by niekto pomoct? dakujem

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor stratil vykon

Příspěvek od SakoVerife »

nejsem mechanik, ale prvni pomoc ktera me napada je hodit to na VAG samozrejme.
Myslim si ze auto je hozeny v nouzovym rezimu, ted uz jen zjistit proc. To by ti rekl nejlip VAG, ja jen odhaduji, filtr pevnych castic? turbo?

StandBy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 28.10.2008 10:49

Re: motor stratil vykon

Příspěvek od StandBy »

Takze som zhodil spodny kryt motora a hned namna pozerala vyskocena hadica od turba 8O nasunul naspet poriadne pripevnil a auto taha ako ma :lol: Teraz riesim nefunkcne vetranie, netoci sa ventilator. Dam fukanie na max a z vyduchov ani jemny vetrik nejde. :?:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“