2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od DiDcz »

Mam takovej problem kterej se tu resil, ale cetl jsem o tom u benzinoveho motoru, ale u tehle nafty jsem to nenasel. Zjistil jsem za po par dnech stani na jednom miste, po me zustane jedna, dve kapky oleje. Po prozkoumavani odkud to tece a vymeny gufer (2x na klice ze strany rozvodu :( ) se problem nevyresil (zde byl unik objeven) Zjistilo se ze olej steka odnekud zezhora. Vcera nevim jakym napadem, jsem otevrel vicko oleje, a kapky litaji ven, pri prilozeni ruky je cejtit pravidelne pulzujici tlak. Kdyz jsem vicko polozil na otvot, vesele si poskakovalo. Tento jev se mi vubec nelibi a vypada to na zvyseny tlak v motoru a z toho duvodu se podle me nekudy tlaci ven olej. Unik je ale celkem slaby. App. olej nijak razantne nemizi, mam ujeto od vymeny cca. 8000Km a chybi 2mm na merce. Diky za kazdou radu.
A kdyz jsme u toho, netusite nekdo, kudy vede a kde konci u tohodle motoru odvetrani klikovky. Diky

Edited 9.9.09 : Tak jsem si vcera nechal ukazat Tourana a olej u nej dela uplne to same (ma najeto 50000km), takze ted jdu pokracovat v hledani uniku oleje.
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od reyder »

Ahoj,
podívej se jestli ti neteče z turba
jinak 2.0TDI jsou známe tím chlastaním oleje. Ja průbežne dolívam 1l oleje za 5000 km(!) co je podle mě nenormalni. :(
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od SakoVerife »

reyder píše:Ahoj,
podívej se jestli ti neteče z turba
jinak 2.0TDI jsou známe tím chlastaním oleje. Ja průbežne dolívam 1l oleje za 5000 km(!) co je podle mě nenormalni. :(
zatim nemuzu souhlasit, mam najeto zatim jen cca 2tis. Ale urcite se ozve i nekdo jinej, samotnyho me to zajima.

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od reyder »

Ono je hodně pravdy i na tom, že jak se člověk k autu chová, tak se k němu auto odpláci. Znám prasata co jezdi hlavně na služebnych autech bezcitně, turujou to za studena a jedou na doraz.Pak ty auta po 100.000 km jsou na odpis...
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

Uživatelský avatar
Witty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.12.2011 21:47

Re: 2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od Witty »

zdravím, mám Caddy 1,9 tdi 218000km, co naleji to vylévám, měním olej každých 15000km mobil ESP formula1. pak mám tourana 2,0 Tdi, 103kw, do nedávna podobné, dělal jsem repas vstřiků, od té doby věčný problém jede na tři válce jen někdy, ráno start tak potřebuji pustit mlhovky, a olej cca 1L na 200km. vstřiky ven a znova vše, bohužel beze změny pořád auto na pi.u poradí někdo?? najeto 131000km

BigBif
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.07.2014 23:38

Re: 2.0TDi BKD slabe unika olej a pri otevreni vicka, lita ven

Příspěvek od BigBif »

Zdravím,

Nedávno jsem únik oleje řešil taky. Měl jsem motor od oleje z přední části, nakonec to byl tlakoví spínač oleje(foto v příloze).
Je našroubovaný na tom těle kde je olejoví filtr.
Přílohy
is_166322_olejovy-tlakovy-spinac-xs-036919081a.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“