Blow off ventil u TDI

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Pecan V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 09.10.2009 00:59
Bydliště: Zlínsko

Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Pecan V »

Chtěl jsem se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s Blow off ventilem u motoru TDI případně poradil jaký by byl vhodný a jak se montuje. Mám 2.0 TDI a rád bych ho tímto ventylem trošku zvukově ožívil.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od SakoVerife »

Pecan V píše:Chtěl jsem se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s Blow off ventilem u motoru TDI případně poradil jaký by byl vhodný a jak se montuje. Mám 2.0 TDI a rád bych ho tímto ventylem trošku zvukově ožívil.
tak si nahraj zvuk F1 a poustej si to behem jizdy......

:mrgreen:

Uživatelský avatar
JuraRacing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 18.11.2009 22:11
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od JuraRacing »

Prave riesim problem ze mam 1.9TDI 77kw naj. 77tiskm a odfukuje mi to hlavne medzi 2 a 3ojkou vtedy to pocut intezivne moze to byt zavada? intercooler? nejaka hadica ?
Golf VII R-linie

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Šátek »

taky by mě zajímalo, jestli to jde a co s tím.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Šátek »

tady trochu stručného výnětu z jednoho webu:

Jo ještě jsem zapoměl - Pop/Blow ventil v serii pouští přebytečnej vzduch do sání a Tuningový ven aby dělali kravál... :D

U Turbodieselu je to úplná blbost nicméně se takové ventily vyrábějí - jsou lektronicky řízené a vlastně uměle vytvářejí zvuk vypouštěním stalčeného vzduchu na píšťalu, jinak jsou naprosto zbytečné...
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Šátek »

Tak sice význam žádnej, maximálně frajeřinka, ale zase zvuk to není špatnej

http://www.youtube.com/watch?v=RFken2vybZg" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Pecan V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 09.10.2009 00:59
Bydliště: Zlínsko

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Pecan V »

No právě. Mě jde jen o zvuk. Mám 2.0 TDI a troch odfukuje taky. Dělá to někumu taky? Jinak Ventyl na naftáka stojí kolem 5-6 tisíc.

Uživatelský avatar
JuraRacing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 18.11.2009 22:11
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od JuraRacing »

takze neni to chyba ked pocujem ten zvuk aj bez toho blow off valve...
lebo mi pisali hned ze nekde mam prasknuty IC alebo hadicu ale kontroloval som vsetko a je to ok a necitim ani stratu vykonu, je to proste teda len ten prebytocny vzduch
Golf VII R-linie

MC_Tony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.02.2010 23:56

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od MC_Tony »

Pecan V píše:Chtěl jsem se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s Blow off ventilem u motoru TDI případně poradil jaký by byl vhodný a jak se montuje. Mám 2.0 TDI a rád bych ho tímto ventylem trošku zvukově ožívil.
Odfouknutí je lehce slyšet u neupravených aut v základu, nejvíce při přeřazení když je turbo v maximálním tlaku a vzduch jde pak vejfukem pryč. Když uříznej koncovej tlumič vejfuku, tak to bude mít efekt jako blow off a na spotřebě to nic nemění! Akorád prvních 14dní bude větší ptz každej pořád řadí aby to slyšel :D jinak pokud uřízneš i KAT a vejfuk bude jenom trubka, tak to bude takovej ostřejší zvuk , ale pořád nic extra přehnanýho

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od SakoVerife »

Pecan V píše:No právě. Mě jde jen o zvuk. Mám 2.0 TDI a troch odfukuje taky. Dělá to někumu taky? Jinak Ventyl na naftáka stojí kolem 5-6 tisíc.
Pokud te chapu spravne, tak ventil jeste nemas a slysis odfukovani? To ti spina turbo a pracuje, taky jsem byl u GV, kdyz jsem si ji dovezl, prekvapenej. Je to silenej rozdil oproti Giv :lol:

Nedokazu asi presne vysvetlit jaky zvuk myslim, ale motor neni potreba vytacet, aby to vydavalo ten zvuk, mozna hvizdani bych to nazval. A nehledejte za tim to, ze me odchazi turbo nebo neco jinyho :mrgreen:

Pecan V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 09.10.2009 00:59
Bydliště: Zlínsko

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Pecan V »

SakoVerife píše:
Pecan V píše:No právě. Mě jde jen o zvuk. Mám 2.0 TDI a troch odfukuje taky. Dělá to někumu taky? Jinak Ventyl na naftáka stojí kolem 5-6 tisíc.
Pokud te chapu spravne, tak ventil jeste nemas a slysis odfukovani? To ti spina turbo a pracuje, taky jsem byl u GV, kdyz jsem si ji dovezl, prekvapenej. Je to silenej rozdil oproti Giv :lol:

Nedokazu asi presne vysvetlit jaky zvuk myslim, ale motor neni potreba vytacet, aby to vydavalo ten zvuk, mozna hvizdani bych to nazval. A nehledejte za tim to, ze me odchazi turbo nebo neco jinyho :mrgreen:
Zvuk odfouknutí když pustíš plyn při řazení. Není to uplně nějaký řev, ale de to zaslechnout. Ale asi to tak má byt. Nevadí mi to spíš naopak. Pusobý to agresivnějším dojmem. A výkon to nestráci. Jede to dobře.

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od bordel »

Šátek píše:Tak sice význam žádnej, maximálně frajeřinka, ale zase zvuk to není špatnej

http://www.youtube.com/watch?v=RFken2vybZg" onclick="window.open(this.href);return false;
Typickej TDi idi*** . Jedna ruka na volantu, druha v kline, hlavne ze to fouka :lol:
HKSo jsem mel na Supre a v Civicu. Ze Supry jsem ho vyndal a nechal tam seriovej. Na Civicu to byla sranda zejmena po meste, protoze od takovyho staryho omlacenyho auta by nikdo necekal ze ma turbo. Po par mesicich me to zacalo spis stvat. Nastesti to auto melo adekvatni vykon k tomu zvukovymu efektu-
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
tragicomix
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2038
Registrován: 03.05.2009 12:01
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od tragicomix »

Šátek píše:Tak sice význam žádnej, maximálně frajeřinka, ale zase zvuk to není špatnej

http://www.youtube.com/watch?v=RFken2vybZg" onclick="window.open(this.href);return false;
asi frajerinka po meste dobra ale za chvili by me z toho asi mrdlo..
http://www.plasti-dip-it.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/PlastiDipIt" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Uživatelský avatar
Kasovo
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2589
Registrován: 11.04.2010 12:05
Bydliště: Mittelböhmen

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od Kasovo »

Pop off ventil by u Diesla jako takového fungovat mohl dokonce může,otázka je zda-li je to potřeba. Pop off se používa na ochranu motoru před vysokým turbotlakem(rázem) ovšem mám pocit že u seriového auto je toto za 1.ošetřeno eletronicky pomocí regulačních ventilu např u koncernových vozu velice známy ventil N75 2. jistě by to nevydržel nějaký komponet jako např IC(běžne konstruovany do 2.5-3 BAR. 3. seriově montovaná turba nejsou tak výkona aby poškodily motor a spíše odejde právě turbo(ložisko) přetočením.

Pokud TI jde u diesela o zvukový efekt(tsss) který vytváří právě Blow off ventil s podmínkou že se jedna open loop verzi tak toho pomocí klasického blow off ventilu který je běžne v prodeji pro benzínové turbo motory nedosáhneš,protože tento ventil odpouští právě tlak hormadicí se mezi turbem a škrtící klapkou kterou diesel nemá.

Existuje však dieselova verze která onen efektní zvuk vytvoří ale to je tak vše k čemu je to dobre. Ventily ktere jsem viděl pracují na princípu odpoštění tlaku z vedení air intake. ventil je ovládan podtlakem a dále pomocí spínače na plynovém pedálu a protože diesel je konstruovan tak že pracuje s přebytkem vzduchu bude onen odpuštěný tlak chybět a vzniká tím turbo díra kterou turbou samořejmě ochotně doplní ale to je právě podstata věcí zatímco u benzínových motoru je to pro ochranu turbodmychadla u diesela mu to škodí protože se při každém odpuštění tlaku znova roztáčí navíc moderní vozy nizký tlak v potrubí hlasí jako chybu.
WAGENSCHPURKS

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: Blow off ventil u TDI

Příspěvek od homer64 »

právě že naopak než píše Kasovo .. Blow off ventil (BOV) přepouští volně do atmosféry (verze open loop) nebo zpět do sání (verze closed loop) přebytečný tlak, který se vytváří mezi turbodmychadlem a škrtící klapkou. Při sundání nohy z plynu a následném zavření škrtící klapky se turbodmychadlo nadále točí svojí setrvačností, která produkuje tlak, jež se zarazí o škrtící klapku a hromadí se v potrubí a vrací se zpět směrem k turbodmychadlu. Lopatky turba se tak zahřívají a dochází ke ztrátě otáček dmychadla. Při opětovném sešlápnutí plynu je nutné počkat, až se turbodmychadlo znovu roztočí do pracovních otáček. Tento jev je označován jako turbo díra. Blow off ventil právě tento efekt eliminuje na minimum při řazení převodových stupňů. Navíc snižuje opotřebení lopatek turbodmychadla. Blow off ventily nepřidávají výkon, ale eliminují turbo díru a tedy čas na zrychlení, je možné tedy využít potenciálu turbomotoru ihned po zařazení vyšší rychlosti bez čekání než se turbo dostane zpět do provozních otáček.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“