Mužu dát do Tdi 66kW olej Aral 5W30 ?

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Mužu dát do Tdi 66kW olej Aral 5W30 ?

Příspěvek od DavidST »

Ahoj chci se zeptat zda můžu do TDi nalejt tenhle olej??
Mam ho gratis...
:lol:

Uživatelský avatar
kornout
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rumburk

Příspěvek od kornout »

Pokud máš i grátis jinej motor, tak ano.
Osobně bych to nerisknul, za tepla je ten olej naprd, je řídkej, třeba do novejch 2.0TDI už ho taky nedávaj.
Diagnostika VWgroup, úpravy SW tel. 775 687 954
Pracovní Octavia combi 1.9TDI 265PS 471Nm
T5 1.9TDI dělník
KTM 450EXC hračka
chipforum.cz

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Motor už nemaji... :cry:

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

dej tam to co je předepsany výrobcem a nešpekuluj, nebo tě to vyjde 100x dráž než 5l kanistr oleje. Na zimu by tehle olej možná šel, když se to tdičko neohřeje. Můj názor je ten, že když ho tam dáš a motor se ohřeje na provozní teplotu 90 °C, tak bude olej papat a to má tuším neblahý ůčinky na katalizátor. Ikdyž nevím jak je to s tím katem u dieselů
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Hmm asi mate pravdu....Asi určitě

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od milouf »

Pokud ten olej splňuje normu VW505.00, tak proč ho tam nedat, nevím co by tomu motoru mohl udělat, i když je možné, že díky nižší viskozitě může být spotřeba oleje o něco vyšší.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

je několik hledisek,na které se je třeba dívat,než ho tam naleješ.Čím víc je ten motor vylítaný,tím víc bych se to tam bál dát.Nemluvě o tom jestli jsi jezdil na minerál,to ale snad ne.Pak je další věc,jestli jsi jezdil nebo tam byl nějaký hnůj předtím,tak ta plná syntetika může rozpustit některé usazeniny a další svinstva a může to dělat bordel.Já bych doporučoval nešpekulovat,tomu motoru se plnou syntetikou stejně nepomůže a nalel bych tam raději dobrou polosyntetiku.Castrol,shel nebo mobil.To je podle mě to nejlepší,co bys mohl udělat a dodržovat pravidelnou výměnu

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Němec tam dával 10W40...Já tam poprví dal 5W40 ale měl jsem prasklou přepadovou trubku a tak mě olej mizel....Ale než jsem na to prišel tak sem tam dal 10W40...Ted olej nemizi a chtel bych se v ratit k 5W40 hlavne na zimu....Stratovani je znat

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od milouf »

no vidíš tak ho tam dej, nevím co by ti tam tak rozpustil. Naftový motory jsou uvnitř daleko čistši než benzíny a hlavně tam nejsou žádný karbonový usazeniny, pokud neberu v potaz pístní kroužky a drážky v pístech a u těch by to rozhodně nevadilo kdyby se ten karbon rozpustil. :wink:

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

milouf píše:no vidíš tak ho tam dej, nevím co by ti tam tak rozpustil. Naftový motory jsou uvnitř daleko čistši než benzíny a hlavně tam nejsou žádný karbonový usazeniny, pokud neberu v potaz pístní kroužky a drážky v pístech a u těch by to rozhodně nevadilo kdyby se ten karbon rozpustil. :wink:
No vzhledem k tomu, ze spalovanim nafty vznika mnohem vice sazi a pevnych castic, byl bych s podobnymi vyroky opatrnejsi...

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od milouf »

to jsi asi moc naftových motorů nerozdělal co?

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Já sem žádnej motor nerozebral, tak nebudu dělat rozumbradu..ale znáš to kecat do všeho to umí každej...a to, že někdo rozebere 10naftovejch motorů nenahradí názor zkušeného mechanika... víš jak někdo říká, že když máš 10W40 není problém jít na syntetiku 5W40..ale realita bývá někdy jiná a proto abys eliminoval, že budeš to někdy tak to neuděláš....

..víš co..projdi si fóra o olejích a dostaneš svůj názor na věc...

já osobně bych tam maximálně nalil 5W40, nějakej, co bude mít větší hustotu - vše poznáš podle technickýho listu....ale radši bych se držel 10W40...

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od milouf »

je mi to jedno co si tam nalije (jen se ptal jestli ho tam může dát, když ho má zadarmo a já mu napsal, že když to splňuje tu danou normu tak proč ne, navíc jak sám psal jezdil na plnou syntetiku, tak nevidím v čem je problém), jen mi prostě vadí řečičky od lidí co předávají názory, který někde slyšeli, nic o tom pořádně neví a navíc to ještě zkomolí. Věřím tomu, že kdyby se zeptal jestli tam má nalít Mogul Forte, tak 90% lidí mu tady odpoví co to tam chce lít za sračku a jestli je normální a kdesi cosi, protože to asi prostě není superspešl olej s kosmickou technologií a nějakým vnitřním magnetismem nebo nějaký jiný blbosti.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

milouf píše:je mi to jedno co si tam nalije (jen se ptal jestli ho tam může dát, když ho má zadarmo a já mu napsal, že když to splňuje tu danou normu tak proč ne, navíc jak sám psal jezdil na plnou syntetiku, tak nevidím v čem je problém), jen mi prostě vadí řečičky od lidí co předávají názory, který někde slyšeli, nic o tom pořádně neví a navíc to ještě zkomolí. Věřím tomu, že kdyby se zeptal jestli tam má nalít Mogul Forte, tak 90% lidí mu tady odpoví co to tam chce lít za sračku a jestli je normální a kdesi cosi, protože to asi prostě není superspešl olej s kosmickou technologií a nějakým vnitřním magnetismem nebo nějaký jiný blbosti.
Tím sem tak úplně nenarážel na tebe chlape, jen všeobecně hodil svůj názor do frcu... Tak já si myslím, že i snad něco vím...asi toho není moc a čemu nerozumím musím si nechat poradit... všeobecně jsem moc chváli na 0W30neslyšel...

..jinak co se týče olejů Mogul, máš pravdu v tom, že spousta z lidí tady to řekne jak říkáš, já osobně vybírám podle technického listu...ale je taky pravdou, že když některé oleje po15t km vyliješ tak jsou v o dost horším stavu než jiné...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

o tom,že naftový motor je uvnitř daleko čistší než benzínový,bych se silně přel,nemluvě o turbodiezelových motorech.Proto se ty oleje u dieselů mají aji dříve měnit!!! Vždyť hlavně u TD je černý jak uhel! Nevím co to je za frajera,když tu hned vytahuje,kdo kolik motorů rozdělal.Souhlasím s Romeem a Mastrem.A jinak ať si tam naleje co chce,s tou 5W-30 by se nemělo nic stát,když jezdil na 5W-40.Ale na léto bych si dal určitě raději 10W-40 a neriskoval bych to

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“