Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od -Jakub- »

new.sonic: z čeho tam máš jednohmotu?

new.sonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.05.2010 11:54

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od new.sonic »

-Jakub- píše:new.sonic: z čeho tam máš jednohmotu?
Mělo by to být z motoru ATD, Fabia 1.9 TDI. Hodně se to řeší na Dieselpower. Ale kdyby si to potřeboval úplně přesně, tak zkusím o víkendu pohrabat papíry a najdu fakturu.

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od cada12 »

Mám touran 1,9tdi 74kw PD
najeto 210 tis.
dvouhmota,turbo vše origo, nepočítám měnění věcí jako rozvody oleje, brzdy tlumiče.
jinak jsem letos dělal silentbloky, predni lozisko, a vnitrni kloub u prevodovky. ale to jsou veci, co se delaji bezne kdyz ctu forum golf V, pssat 3c, touran, caddy a tyto modely.

gergi88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.12.2010 09:46
Bydliště: Sokolov

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od gergi88 »

Ahoj chtěl bych si koupit golfa V 1,9 TDI rok výroby 2004 má najeto 58000. Na co bych si měl dávat pozor, a na co bych se měl zaměřit?

Uživatelský avatar
JuraRacing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 18.11.2009 22:11
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od JuraRacing »

pokial to ma origo 58tis a nie len tachometrovych tak sa nemusis obavat nicoho, je totiz kvazi nove auto

Ja som kupoval minuly rok 2006 s 68tis km priamo od predajcu vw a uz mam najazdene 95tis a bezproblemov.

pokial to auto co mas vyhliadnute je dovoz zo zahranicia tak je mala pravdepodobnost ze ma 58tis
Golf VII R-linie

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od molczik »

Mimochodem je hustý, jak už dnes ani neplatí, že pokud je auto pravidelně servisováno v autorizovaném servise, že je to to nejlepší. Pěkný h...o. Když se podívam na servisní plán u svý Oktávky a měl bych se jím řídit, tak chudák člověk, který by jí ode mě koupil. Třeba výměna vzduchového filtru předepsaná po 60 tisích, to samé kabinový, palivový filtr doporučujou měnit v 90 tisích a podobný zvěrstva. :roll: O longlife oleji nemluvě. Tímhle se může řídit fakt jenom blázen. :roll:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Michal1308
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od Michal1308 »

Ahoj, měl jsem tenhle motor v octavii II. Najeto 250000Km a když jsem ho prodával, měl jsem 320000Km. Motor super, ale bylo to po taxikáři z německa a ten s tím jezdil pravidelně na všechny prohlídky do servisu. Auto na to nevypadalo. Na tech cca 270000Km jsem dělal vačku, filtr DPF. A jinak normální běžná údržba. Ale to bylo spíš zázrak, že se o to někdo takhle staral.

Michal
Levné sportovní oblečení.REPLAY, DIESEL, a pod.

xxxmisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.01.2011 22:41

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od xxxmisko »

JuraRacing:
ak to bola predvádzačka, modli sa, aby ti to vydržalo. aj keď tieto autá znesú dosť :D

kontik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.07.2012 09:10

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od kontik1 »

Ahoj ja mam Golfa 5 1.9 tdi 77kw rok 2007. s DPF. Tet jsem preskocil pres 200000Km a je to pravdive, mam to overeno. Jsem naprosto spokojenej. Mam vsecko original, ale co muzu rict tak dvojhmota uz je na vymenu, zacina se to trepat a vybrovat. Odesel zadni pravej zamek, ale ten jsem rozdelal vycistil a je ok. Motor je naprosto v poradku, olej ani vodu nezere. Co muzu rict, tak s tim zrovna moc slusne nejezdim a mam to uz pres rok. Strasne moooc je dulezita udrzba, jakej olej atd... Ale samozdrejme jsem se setkal s autem co melo 165 000km a bylo videt ze je to vyjezdena hujda.
Golf 5 1.9Tdi EGR off, DPF off, výfuk, sání, Hybrit, 2.7bar 208Kw, Brzdy 345mm

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od RomanF »

Tak jestli můžu s Passatem přispět.
3C 2007 1.9 PD s DPF, aktuálně najeto 339 tkm a je to pohoda motor. Měním pravidelně olej po 17 tkm (Mobil 1 ESP Formula), dvouhmota šla ven v 150tkm a mistr Huml (lze nalézt na fóru Dieselpower) mi tam dal jednohmotu. Pak asi na 180 tkm mě přestalo bavit hlučný a podivně fungující turbo, tak proběhla výměna za turbo z BMP dvoulitru taky u toho samýho mechanika, zase jsem byl od tý doby spokojenější. DPF jsem měnil za nový v 140tkm a nevím jestli je to chipem od Dieselpower nebo jezdím tak pro DPF ohleduplně ale ani jednou na mě DPFko zatím nebliklo, ani o něm v podstatě nevím.
Trochu zaznamenávám olej kolem těsnění víka ventilů ale nedolívám olej mezi intervaly, není to prostě potřeba.
Ať vám 1.9 slouží! :pleasantry:
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od SakoVerife »

Milana (Humla) také trošku znám a mohu jen doporučit. Viz můj chip by Dieselpower ;-)

Doteď jsem dával předepsaný olej a ten to trošku papá. Jednou jsem měl olej od Milana a nežralo to vůbec. Zřejmě je hustší? Nejsem odborník, netuším.
Stejný olej, který doporučuješ ty....

Čeká mě ještě výměna DSG oleje, tak to asi zkonzultuji s Humlem jaký olej doporučuje.
S RF auto jsem byl vždy spokojený, prostě vědí co a jak. A hlavně pracují dobře, neošidí opravu.

Odesláno z mobilu

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od favoV6 »

doleca zajimave tema. mam ted fabii 1 PD 74 kw interier a exterier vypada tak na 800 tis,protoze kdyz vidim auta co maji treba skoro 400 jsou min donicene,ale volant maji teda vic souply no,ale k veci mam overenych 184 tia motor si myslim OK taha suprove spotreba brilantni akorat odchazi spojka a tece nekde prevodovka,ale z duvodu,ze je auto proste hnusne jak je donicene se toho chci zbavit a koupit PASAAT B6 , GOLF 5 nebo octu 2 samozrejme s motorem 77kw
Vim,ze zminene auta se svoji vahou pojedu jak posrane s tim motorem,takze bych musel udelat asi upravu aspon na 100 kw aby to jelo jak ta fabie,ale to uz je detajl spis jd eo to,ze ja dal za fabku 80 a ted ji predj prodam za max 35-40 coz je velka ztrata a do novyho auta muzu pridat max 85 tis. dival sem se,ze za ta prachy jsou jen auta co maji tak 350-400 tis se serviskou teda. co na to celkove auta? podvozek motor? turba asi uz musi byt meneny ne? co treba prevodovky vydrzi to? ja se dival na vacku a zdvihatka na mojem a je to jak nove. mozna jedne vstrik by chtel vycistit jinak proste ja mam motor dobrej,ale koupti aj takovy novy auto ze?

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od jakub.prucek »

čau chci kupovat Golfa 1.9 77kw která má najeto 162 tis ,to není zase tolik nee ?

Uživatelský avatar
freek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od freek »

Mam najeto aktual 107 tis. spojka na výměnu a levý přední ložisko kola, jinak nic
No smoke No Fun with my Golf one.

http://www.speedtest.net/result/686588987.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
golfplus 75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.06.2013 18:54
Bydliště: stredocech

Re: Kolik vydrží 1.9 77kw ? Kolik máte najeto vy?

Příspěvek od golfplus 75 »

mam Golfa Plus 1.9 tdi 77kw rok 2006 s DPF najeto 186 000 km, vymeneny zadni loziska a ted pravy predni, zatim spokojenost, tak uvidime dal
GOLF PLUS 1.9 TDI r.v 2006 ( BLS )
DPF off, EGR off,CHIP - http://motorpower.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“