Nestartuje!

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
LUCIE HEŘMANOVÁ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.10.2011 11:33

Nestartuje!

Příspěvek od LUCIE HEŘMANOVÁ »

Dobrý den, mám problém s Golfem V, 1,9 tdi slabší verze,načipovaný.
Když auto dýl stojí,třeba 12h, tak nechce nastartovat,nastartuje třeba až na po 3tí ale musím při tom mačkat plyn..a na palubovce se mi rozsvítí STOP, vypněte motor-přetlak v oleji...pak chytne. můžu ho pak v klidu vypnout a znova nastartovat. Dějě se to jen když je chladněji, začalo to v zimě,pak jsem celé léto jezdila bez problémů a ted znova.. Při točení mi zhasíná palubovka, cvaká v ní a zamyká se celé auto... Při napíchnutí na diagnostiku to nic nepsalo,poradí mi prosím někdo??

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Nestartuje!

Příspěvek od PlusOne »

Co to zkusit nechat déle nažhavit? Vzhledem k tomu, že píšeš, že za vyšších teplot to nedělá vůbec, a v zimě jen po delším stání bych si dovolil tipnout, že by problém mohl být tam...IMHO stát na plynu při startování je u dnešních motorů docela prasárna, a je jedno, jestli se jedná o benzín nebo diesel, musí naskočit na otočení klíčkem bez čehokoliv dalšího....to může být ten důvod, proč ti svítí ta hláška o přetlaku.

Zkus nestartovat hned potom, co vrazíš klíček do zapalování, jen s ním otoč na první polohu, počkej, až ti zhasne kontrolka žhavení, pak ještě počítej do deseti, a pak teprve startuj - a bez nohy na plynu.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

LUCIE HEŘMANOVÁ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.10.2011 11:33

Re: Nestartuje!

Příspěvek od LUCIE HEŘMANOVÁ »

To jsem zkoušela už hodněkrát. Nestartuji s nohou na plynu,jen ho zmačknu, když slyšim, že to nestartuje... :(

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Nestartuje!

Příspěvek od PlusOne »

A na žhaviče se někdo díval, jestli jsou OK? Podobně se mi projevoval Passat, po výměně žhavicích svíček OK...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

LUCIE HEŘMANOVÁ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.10.2011 11:33

Re: Nestartuje!

Příspěvek od LUCIE HEŘMANOVÁ »

Dnes si to odveze kamarád do servisu, tak snad to nějak vyřeší..dám vědět,jak to dopadlo... I když už to tam měl asi 10krát... :(

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje!

Příspěvek od pino.t »

Jak je na tom baterka, jak je stará, byla někdy dobíjená nabíječkou?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

LUCIE HEŘMANOVÁ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.10.2011 11:33

Re: Nestartuje!

Příspěvek od LUCIE HEŘMANOVÁ »

Baterka je stará 3 roky a startovala jsem ji párkrát přes kabely.. Nabíječkou myslim že ne..

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: Nestartuje!

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

Batterka je nejspis K.O. otestovat CCA..,nejlepe vymenit a neresit , a nechat promerit zhavici svicky(myslim ze by meli byt kolem 10 Ohmu), ale myslim ze u golfika 5 je uz kontrolka motoru,kdyz je nejaka zhavicka v haji.

Uživatelský avatar
DominikVF
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.12.2009 17:06

Re: Nestartuje!

Příspěvek od DominikVF »

LUCIE HEŘMANOVÁ píše:Dnes si to odveze kamarád do servisu, tak snad to nějak vyřeší..dám vědět,jak to dopadlo... I když už to tam měl asi 10krát... :(
no ako to dopadlo? sused ma tiež s tým problem, nevie si rady...
VW Tiguan 2,0 TDI 103kw, CFFB, 4x4, r.v.2013 /model 2014/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“