Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Zdravim ,po vymene turba ,mi auto cerne kouri a za jizdy nema tah,na volnobeh jde pekne ,ale jak se rozjedu a pridam ,tak huli cerne a nema silu.

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Nemate nekdo tuseni ,co by mohlo byt spatne,treba to koureni jeste prestane az se ten olej po predchozi poruse turba vypali,ujel sem pouze 2km ,mam strach aby se turbu neco nestalo...

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Po kontrole to vypada ,ze turbo tlaci normalne...tak nevim

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Tady jsem jeste nasel podobny problem,ale vubec netusim ,kde je hadice chladice sani http://forum.skodahome.cz/topic/93696-o ... -a-nejeda/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od burkos »

podla mna to bude odpojena hadica od turba.zle ju tam nasadili alebo je niekde derava
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Takze dnes ,po hodine a pul na diagnostice ,sem zjistil ,ze vstriky ok ,tlaky ok ,egr ok,ale turbo za jizdy nekdy tlaci,nekdy ne,kazdopadne auto poradne nejede i kdyz tlaci a po pridani huli cerne,pry by to mohla byt regulace turba,po vymene ty banky to je porad stejny,hadice se zdaji taky ok,takze uz sem bezradnej a nevim,jedine me proste napada,ze je to turbo proste spatny..

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od burkos »

asi to turbo bolo pokazene.
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Tak snad je to pravda a nebudu shanet dalsi turbo zbytecne,ale stejne nechapu co by to mohlo na tom turbu delat,vypadalo jako nove ,zadne vule atd.jeste jsem zkusil vymenit regulaci na turbu,ale porad stejny,divim se ,ze tady samej odbornik a nikdo nezazil podobny problem.....

prdlavka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 05.12.2008 15:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od prdlavka »

hele a co jim říct celou pravdu jak to bylo podle pravdy ?????hm???? jo jinak ten kořen pěkně kecá ja mu ko*ot vzal turbo zpět VRÁTIL penize-PROTOŽE JSEM MU VĚŘIL a pak se podíval že to turbo má vymletý lopatky ,ale pan ferovej pak řekl hm to vážně nebylo-to by tak přece nekoupil že?)a utekl a ujel :good: a to že netáhlo tak tam byl na variabilnich lopatkach a věnci klasicky karbon-zaneseny...stacilo vycist ale............ ZAVĚR-NIKDY NIKOMU NEVĚŘ až tady jsem zjistil že něco jinyho říkal mě a něco jinyho psal sem..........................................obrazek si každej uděla sám

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od burkos »

pekne sa nam to tu rozbehlo.......
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Takze ,ted bych to velice rad ,uvedl zase ja na pravou miru.Koupil sem pouzite turbo od clena-prdlavka,ze ma udajne najeto 40000km,u znameho v servise ,sem nechal vymontovat stare turbo,ktere melo zlomenou hridelku,nechal sem benzinem vycistit vsechny hadice k turbu,vymenil se vzduchovy a olejovy filtr a olej v motoru,namontovalo se "nove" turbo,po nastartovani se auto na volnobeh parkarat proslaplo a nechal se zahrat motor ,po rozjeti sem ujel asi 1km kolem 1500 otacek,pak sem tomu pridal a samozrejme se nic nedelo ,teda krome toho ze auto nechtelo jit do otacek a hulilo jak dymovnica ,tak sem auto odstavil a druhy den probehla diagnostika a borec mi rekl,ze turbo chvilku plni a chvilku vubec a mel podezreni,jestli jeste neni spatna regulace turba ,takze ta se vymenila ze stareho,ale zadna zmena,dnes se turbo pouze vyndalo ven a hned sem ho jel vratit.Hlavne,co tady ted pisu a psal sem celou dobu,tak sem pri telefonovani i samotnym vraceni rekl a jeste hned prvni den ,co sem zjistil ,ze nejde ,sem clenovi-prdlavka psal sms , tech lopatek jsme si vsimli az pri vraceni,takze nechapu,proc si vymysli,ze neco jineho rikam jemu a neco jineho pisu sem.Taky neni pravda ,ze sem nekam utikal ,asi 20 minut jsme se normalne bavili,pak uz se nechtel bavit a odesel pryc a ja odjel,takze asi tak..............a podle me je zaver ten,ze to turbo bylo proste spatny ,nebo se do nej nekdo hrabal,protoze neslo ani vterinu.........a ted si kazdej muze udelat obrazek sam.

prdlavka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 05.12.2008 15:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od prdlavka »

TO že nekdo si neumi poradit se zatuhlou geometri lopatek dokazu pochopit,ale to že mě někdo vrátí turbo s ubroušenejma lopatkama ktery před tím byly ok a sám to uznal a tváří se jako že co po něm vlastně chcu tak to je to co mě dokáže nasrat to turbo je na stredu ok min vule, nepustilo ani kapku oleje, regulace vyfuk zatuhla ,sani ubroušena jen ve vstupu co je v tlakovce tak je bez poskozeni-zaver je že poskozeni po vniku ciziho tělesa-pro představu foto dodám, n :good: ebo si snad někdo kdo má turbo ko koupí druhy s vyšrotovanejma lopatkama?

meli123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 31.01.2012 23:47

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od meli123 »

Turbo jsi mi prodal jako plne funkcni ,vytahle z bouracky ze 40000km o zadne zatuhle geometri lopatek a nicem podobnem nebyla rec a to udajne poskozeni po vniku ciziho tělesa,muselo byt vinou toho turba,protoze netusim,kde by se tam proste vzalo, to udajne cizi teleso a hlavne co vim jiste ,ze to turbo neslo ani vterinu...

prdlavka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 05.12.2008 15:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od prdlavka »

ty prostě neuznaš ze bylo ok. a ze ho špatnou montáži zrušili.a ze jsi mě ho vrátil poškozený zničený?

prdlavka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 05.12.2008 15:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Po vymene turba - cerne kouri a nema tah

Příspěvek od prdlavka »

pokud tampo montazi hned vlítne bordel tak je celkem logicky že NIKDY už nepujde ani na vteřinu tak jak ma kdyz je ko.chapeš ? nebo jinak. já ti prodám kona na tahani vleku a ty me ho vratis s tim ze ten vlek neutahne ale kdyz me ho dovezes tak má prostrelenou hlavu.A proč ten kun teda neutahne tan vlek ?protoze máš jinej vlek-težší?nebo má kun díru v hlavě?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“