Výměna žhavících svíček

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
valdas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.04.2009 21:48
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od valdas »

Nemohl by ses poptat toho kámoše co to s tebou dělal?
Přece jen když tu koncovku chytnu kleštěma tak ji trochu zdeformuji.

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od Luky.Sipak »

zkus si pročíst tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 4&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
valdas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.04.2009 21:48
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od valdas »

Moc díky za odkaz.
Zítra to snad už napotřetí dodělám a vše bude OK.

Uživatelský avatar
valdas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.04.2009 21:48
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od valdas »

Tak žhavičky úspěšně vyměněny za NGK.
Asi týden bylo vše v pořádku.
Dnes se mi ovšem během jízdy rozblikala kontrolka žhavení s nápisem závada na motoru, do dílny.

Nevíte náhodou co to je za závadu?

Předem díky.

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od Luky.Sipak »

a auto ti jezdí a bliká to pořád? Já letos když jsem byl na dovolené a chtěl nastartovat, vyskočilo mi to samé, závada na motoru, do dílny, blikalo žhavení a svítil klíč imobilizeru, ovšem auto jsem již nenatočil, ikdyž mi bratr musel dovést náhradní klíč, nešlo to, po hodině se stal zázrak a nastartoval jsem, upaloval domů a od té doby klid, nevím ale čím to bylo :-/
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od alean »

valdas píše:Tak žhavičky úspěšně vyměněny za NGK.
Asi týden bylo vše v pořádku.
Dnes se mi ovšem během jízdy rozblikala kontrolka žhavení s nápisem závada na motoru, do dílny.

Nevíte náhodou co to je za závadu?

Předem díky.
víme,závada na motoru

Uživatelský avatar
valdas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.04.2009 21:48
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od valdas »

Ano auto jezdí i když kontrolka žhavení bliká. Jen když to vyhodí tu chybu tak tempomat nejde spustit.
Jeden známý v servise mi říkal že se s tím už setkal a prý se jednalo o vadu na brzdovém pedálu (čidle). Údajně to způsobovala vlhkost.

Zatím jsem to ještě neměl napíchnuté na diagnostice. Až budu vědět více tak sem přidám nějaké nové poznatky.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od HONEY »

Ahoj, tohle samý se mi stalo na sharanu a bylo to spínačem na brzdový světla. Je tam taková samostavitelná tyčka. Musel jsem zakleknout, rukou zmačknout pedál, tu tyčku povytáhnout, je jakoby zubatá a byl klid. Spínač se nastavil sám a zhaslo to.

Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od milan.efi »

Po servisu a výměně žhaviček cca týden po té se mi rozblikalo během jízdy žhavení a blikalo to na mě celou dobu dokud jsem nevypnul motor.Auto jelo naprosto normálně a od té doby se mi to nestalo.K tomu se přidala závada,že když na místě spolujezdce nikdo nesedí signalizuje mi kontrolka,že spolujezdec neni připoutanej a různě se to zapíná a vypíná.Dokonce občas to začne i v zatáčkách...asi nějaký čidlo v sedadle spolujezdce.K tomu se přidala závada asi ma čidle sahary...ihned po nastartování se rozběhne sahara (i teď v zimě) různě se vypiná a zapíná i když motor ještě neni ohřátej...nevim jestli to všechno spolu nějak souvisí,ale je to asi nějaká chyba v elektrice.Na diagnostice jsem od tý doby nebyl.Ta sahara už mi teda blbla takhle asi 3 roky,myslel jsem,že je to normální :-)) V servisu mi vyměnily čidlo a dělá to furt,ale tak o 30% míň.
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od HONEY »

Tohle bude na výměnu vrtule. Už jsem to tady někde četl. K tý sedačce, mě to taky hlásilo připoutat a to jsem tam měl položenou jen taštičku s dokladama a byl jsem z toho taky vyjukanej.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek od Caddy III »

Ahoj, také přidám svoji nedávnou zkušenost s výměnou žhavících svíček. Mám 1.9 Tdi, 77kW,r. 06, dovoz DE, najeto přes 200tis., do 180 tis. bylo servisované v autorizovaném servisu u VW. Rozhodnul jsem se pro kontrolu žhavičů přesto, že dle diagnostiky a jiskry byly "funkční" z důvodu horších startů. Jeden žhavič, který byl v minulosti měněn šel ven jako po másle, ale zbývající tři, které byly původní nešly vůbec povolit, nakonec se to s pomocí WD40, kvalitního nářadí a hlavně trpělivosti podařilo, ale dost jsem se bál zalomení... Dal jsem včechny nové Bosch Duratherm, namazal závity svíček stříbrnou Al pastou pro budoucí snadné povolení a výsledek lepších startů byl opravdu znatelný a taky se není co divit, když jsem se dival na výrobce žavičů tak většina udává životnost ca 60 tis. km, tůdiž jsem je tam měl několikrát po životnosti. Podle mého je tohle důležitá a celkem opomíjená spotřební věc i aut. servisech. Co jsem slyšel tak si hodně lidí myslí, že dokud háže jiskru (zkouška vodičem na plus batetie) nebo když není chyba na diadnostice tak je žhavič v pořádku, přitom diagnostika ukáže až úplně vadný kus. Starý i když funkční žhavič má už jiný průběch nažhavení než nový. Kdo si není jist tak doporučuji výměnu, mě to přišlo asi na 1000,- Kč.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“