golf 5 vysazeni vykonu

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
dafi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od dafi »

ahojky chlapi prosim o radu :mam pouze jednu otazku pri jizde s kamaradovo golfem je jedno jestli pri akceleraci nebo pouze pri klidne jizde motor spadne do volnobeznich otacek proste prestane reagovat na plynovy pedal ,ale jakmile ten pedal se vrati do nulove polohy po uplynuti cca.1 s a opetovnem seslapnuti plynoveho pedalu auto jede uplne normalne motor nespadne do nouzoveho rezimu na VAG nezjistena zadna chyba auto ma mirne zvyseny vykon sowterovou cestou .tato chyba se objevuje nepravidelne ,ale cim dal casteji .veskere hodnoty a tlaky jsou v poradku (turbo,saci potrubi atd) .pri jizde proste auto jede ,ale pak prestane reagovat. otackomer spadne na volnobech ,ale citite ze auto normalne brzdi motorem ,vratite plyn a za 1 s auto normalne zrychly,pocitac byl vymeneny za repasovanou jednotku a problem STALE TRVA dekuji za jakoukoliv radu uz nevim kde zacit a skoncit
VW GOLF rok vyroby 2007 77kw

lopik.so
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2013 06:49

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od lopik.so »

Ahoj. Chtěl jsem se jen zeptat jestli jsi už vyřešil tvůj problém. Mám podobný a nevím co s tím. Auto jede normálně, ale když rychle přidám plyn, tak mezi cca 2500 až 3000 ot. mi motor vynechá, jako by tam nešla nafta. Když pustím plyn a po cca 1s znovu pozvolna přidám, jede opět normálně, Na VAG žádná chyba nenalezena a v servisu taky nevědí. Dík za radu

Uživatelský avatar
dafi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od dafi »

ahojky tak u kamarada to nakonec vyresilo vymena ridici jednotky motoru s originalnim sowtwerem a auto jede uplne normal .myslim sy ze u kamarada to bylo zpusobeno spatnym cipem .bud ten program mel chybu nebo jenom byla jednotka spatna .

lopik.so
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2013 06:49

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od lopik.so »

Tak vím, že auto čipnuté nemám a dělalo to před a dělá to i po přehrání nového sowtu. Důvod přehrání bylo vyndání DPF. Už jsem byl v několika servisech a každý mi říkal něco jiného. Jeden, že je špatné čidlo otáček kliky, pak že mi netěsní intercooler, nebo špatná váha vzduchu, i že je špatný plynový pedál a nebo bordel v nádrži. Nejpravděpodobnější je ta nádrž, protože to dělá jen občas a hlavně když je rezerva, nebo těsně nad. To ostatní by VAG měl hlásit jako chybu což nehlásí.

Uživatelský avatar
dafi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od dafi »

tak jestli je to spatny cidlo nebo vaha nebo plynovy pedal to vse se da zmerit, je to mimo intercolleru vsechno hlidany .intercoller se podivej na kazdy spoj a coller celkove jestli vsechny spoje jsou suchy a samotny coller se da zmerit urcite existuje hodnota tlaku kterou vytvari turbo myslim ze turbo na golfu pracuje s tlakem 0.4 bar a palivovy filtr sy menil doufam.no a nadrz to je jasny vyndej zadni sedaky a vyndej hlavni pumpu nebo co tam mas a hned uvidis jak vypadaj saci sitko zkus to

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od motorpower »

Test jednotky možno u mě Praha. SZ
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
dafi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od dafi »

:D a jeste zkus povolit nebo uplne vyndat uzaver nadrze je tam ventilek muze se stat ze je ucpany a dela se ti podtlak v nadrzi zkus jezdit bez neho .

lopik.so
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2013 06:49

Re: golf 5 vysazeni vykonu

Příspěvek od lopik.so »

Všem děkuju za rady. Vyřešeno. Větší bordel v nádrži jsem nikdy neviděl :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“