Problemy so startovanim - VW Golf 5, 1,9 TDI

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
dominoweb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.02.2013 17:36

Problemy so startovanim - VW Golf 5, 1,9 TDI

Příspěvek od dominoweb »

Prajem pekny den, chcel by som niekoho skusenejsieho poprosit o radu. Pred nedavnom som kupil jazdeny Golf V, TDI s 1,9 motorom. Pri kupe mal cca 160 000 km. Na prvy pohlad ako aj po prvej diagnostike vyzeral v poriadku. Hned po kupe som menil olej aj s filtrom. PC ukazal len malu zavadu na autoradiu. Po 2 000 km som jedno rano nenastartoval. Bol mraz, avsak mal som natankovanu nemecku naftu s aditivami. Na prvykrat mi starter rapkal rapkal, ale nenaskocil. Akonahle som chcel nastartovat opat, starter sa uz vobec neozval. Az po vytiahnuti kluca zo zapalovania. Po opatovnom pokuse opat len jedenkrat. V tej chvili mi zasvietila kontrolka cerveneho volantu a vypisalo mi bezpecnostne hlasienie STOP. Toto sa opakovalo dovtedy, kym som neodpojil bateriu. Po zapojeni elektriky sa problem vytratil a auto som nastartoval, zhasla kontrolka a auto bezalo. Ostala mi vsak svietit zavada na Airbagu, ktora mi svieti dodnes - cca 2 tyzdne. Vsetko bezalo v pohode, som objednany na vymazanie chyby. Avsak dnes rano sa mi to stalo opat. Auto nenaskocilo, starter sa snazil ako divy ale auto nenaskocilo. Az po opatovnom odpojeni baterie.

Pokusil som sa to vysvetlit co mozno najlepsie. Vedel by mi niekto poradit, o co by mohlo ist. Som dlhodobo v Nemecku, auto kupene na SR a kedze budem vyuzivat sluzby nemeckeho servisu, bol by som rad, aby som bol aspon ciastocne pripraveny. Este informacia, pocas vyskytu problemu som mal natankovanu zhruba polovicu nadrze. Velke dakujem, pokial mi niekto poradi. Dominik
VW Golf V, 1,9 TDI

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Problemy so startovanim - VW Golf 5, 1,9 TDI

Příspěvek od burkos »

Rok vyroby auta?popripade aj kod motora.ake tam mas autoradio?s farebnou obrazovkou?moze byt ze radio vybija batreriu.
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

Uživatelský avatar
dominoweb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.02.2013 17:36

Re: Problemy so startovanim - VW Golf 5, 1,9 TDI

Příspěvek od dominoweb »

Je to r. 2005. Hm, nemyslim, ze by to mohlo byt prave bateriou. Pri starte nema starter ziadne problemy. Nenaskoci motor. Radio nemam s farebnou obrazovkou a ten problem, ktory pocitac nasiel, bol skor s antenou. Obavam sa ale elektroniky, fakt neviem.
VW Golf V, 1,9 TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“