DSG - nějaké rady

SDI, TDI, DPF...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

DSG - nějaké rady

Příspěvek od Lifted »

Čau chlapi,

kolega kouká po autech a šel by asi do dvojkové okty s DSG (77kw). Nemáte někdo nějaké poznatky na co si dát pozor při koupi. Popřípadě jak je nákladná na opravu (osobně si myslim, že to bude drahý).

Dík Véna
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG - nějaké rady

Příspěvek od Meggy »

tak DSG setrváky prodáváme celkem často, ale není to nic strašného tak bych se toho nebál
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG - nějaké rady

Příspěvek od swenak »

Setrvák je to nejmenší, cena kolem 10, opravná sada lamel taky kolem 10, práce v originál servisu tak kolem 5-6tis (+ olej samozřejmě, ale pokud byl měněn a dá se tomu věřit, tak se použije původní a jen doplní). Horší a častější závada je mechatronika (ofiko kolem 40tis). Doporučuju mít možnost testovat se studeným motorem až do zahřátí, což může být tak cca 20minut. V každém režimu by měl být rozjezd bez cukání a jiných projevů. Stejně tak zkusit častěji v nižších rychlostech přidat, přibrzdit, přidat, přibrzdit. Taková simulace zácpy a jestli nejde velký hluk (prokluz spojek). Zkusit si zpátečku a rozjezd, jestli necuká. To cukání by nemělo jak při rozjezdu (poskok), tak při nízkých udržovaných otáčkách poškubávání na 2 i 3 (jiné spojky). Nemělo by to opět nijak cukat. Vůz se musí chovat korektně i při řazení v zátahu, podřazování, prostě vše velice plynulé. Jakmile by z něčeho neměl dobrý pocit, tak nebrat. Jsou st ím starosti a někdy nejdou ani vyřešit a sice to nemusí vadit jízdě, tak je to nepříjemné.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: DSG - nějaké rady

Příspěvek od Lifted »

Děkuji moc za poznatky :)
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Patrisie007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.05.2013 12:10

Re: DSG - nějaké rady

Příspěvek od Patrisie007 »

Ahoj, mám problém s vyhledáním originálního dílu elektromagnetický ventil k ovládání spojky DSG na VW Golf V GT, 2.0 TDI, 125Kw, DSG, r.v. 2007. Mohl byste mi někdo poradit, kde mám tento díl sehnat a kolik cca stojí. Auto jezdilo bez problémů, jenže nedávno přestalo jezdit. Nechce naskočit. Otáčky zůstanou na 300-400otč./min a akorát se tím vybíjí baterka. Mechanik mi řekl, že je potřeba tam dám tento díl. Máte s tím někdo zkušenost, prosím?

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: DSG - nějaké rady

Příspěvek od foxa »

Kolega má dvojkovou v combi a teď jde měnit celou DSG převodovku + turbo, je to sice nákladná oprava, ale bohužel se dnes už nevyrábí nic na furt a každého čekají drahé opravy.Myslím si že opravy budou srovnatelné jako u G5, ale nejsem si 100% podíval bych se na autokelly stránky a vyhledal si jednotlivé náhradní díly co co stojí.Bude asi nejjistější info.Každopádně já bych bral DSG všemi 10.DSGčka jsou perfektní.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“