1.9 TDI regulační ventil turbodmychadla

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Petr B3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 29.07.2010 23:49
Bydliště: Opava

1.9 TDI regulační ventil turbodmychadla

Příspěvek od Petr B3 »

Zdraec chlapi, menší problemik, mam turbo po repasi pac fiucelo a melo vuli plus nejakej ten olej vnem dle mechose, mam ale maly problem, kdyz bylo vso hotovo a ja si konecne pro mazlika prisel, byl jsem cely nateseny a nic neresil, pres mesto vklidu, nez jsem to zaahral, pak jsem to jel protahnut a nastal problem, po meste jsem si toho nevsim az teda potom... kdyz jsem to vytocil a rozblikala se kontrolka zhaveni a turbo prestalo reagovat,.. vypl motor, chvilku pockal, startul a nic nesvitilo, jel dal ale pri te same veci znova, tak jsem zpet k mechanikovi, ten to napichl a rekl ze spatna regulce toho ventilu. zkousel to pak nejak nasavat a vubec se to nehybalo, nemel uz cas tak jsem s tim dojel pomalu dom, po ceste se mi to znovu stalo ale tak co uz, doma jsem na to kukl, jak je ten ventil a vede k nemu ta hadicka, tak jsem ten ventil prosprtal a uslysel male zasyceni chvilkove, od te doby mi to uz nepada asi do nouzaku nebo co to je, proste se nerzblikaj, ale ted jde o to, ze to ma takovy kopanec vetsino, chapal bych turboefekt ale todle je moc, navic, ja vim ze se to nema pokud se to nedela prave kvuli tomu, ale kdyz chci vytocit jednicku tak nee, jak by se melo septnout turbo tak akorat kuckam, to same na dvojec, trojka jenom nekdy a trosku, pak uz se chyta normalne. a ten maxturboefekt je na tu dvojku jak se sepne turbo, jakoby neco nechtelo a najednou buch a jedu:):) je to asi ten ventil ze, ted se hybe kdyz hodne nasavam tak ja nevim, jak ma spravne fungovat, popripade nejake rady co a jak, delalo mi to i predtim ale to jsem si rikal ze je to kvuli tomu spatnemu tesneni. jeste jednou diky!:)

EDIT: Tak jo, bylo to tim, kazdej mechos me posilal do haje kdyz se to tak veme:) proste zadna snaha to uvolnit na aute, pry musi jit turbo ven.. to tak:) sice mi to zabralo asi hodku a pul paceni ale nakonec jsme to s kamosem povolili, tahlo trosku povytahli a utahli, no a cajk:) zadnej kopanec, taha krasne, jede paradne, co vic si prat:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“