2.0 vs 1.9 vs 1.9 4mot

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

2.0 vs 1.9 vs 1.9 4mot

Příspěvek od SakoVerife »

uz se zacinam citit trapne jak vsude spamuju a vyzvidam :oops:

Planuju neco kupovat a rozhoduju se mezi temahle variantama.
Ta 1,9 by mela byt urcite 6ti kvalt.
CO ocekavam od auta? Ze poradne pojede(bude to tdi)(vylucuji tdi gt)
Casem by prislo na radu nejaky to zvyseni vykonu na cca 180hp nebo kolik to vubec snese.

2.0
Jak jsem se dozvedel tak u te 2.0 je tedka problem ze na to jeste nejsou vstriky na zvyseni vykonu. Zase na druhou stranu jen prechipem se da dostat na hodnotu 170HP. Od zakladu to jede lepe nez 1,9 ale porizovaci cena je vyssi.

1.9
Ze zacatku mensi vykon, 77kw, casem se daji udelat vstriky + prechip a clovek by se na tech 180hp mel teoreticky dostat v pohode.

1.9 4mot
To stejny jako u 1.9 jen tady mluvi hodne ve prospech ta 4kolka.Nevyhoda vyrazne vyssi cena i oproti 2.0 zamerne vynechavam 4kolu u 2.0 protoze na to opravdu mit nebudu.

2.0 i 1.9 maji stejne velke brzdy? Nema 2.0 nejaky jiny veci vetsi, lepsi nez 1.9 ktery by byly vhodnejsi pro prechip?

a ted babo rad

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

nikdo nema zkusenosti, nikdo nevi? :(

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

to zalezi hlavne od teba,od stylu tvojej jazdy od mnozstva km ktore najazdis, miesto kde jazdis atd... co je pre teba priroritou pri jazde, co ocakavas od auta. Podla mna sa nemozes rozhodovat len podla toho o kolko sa da v buducnosti zvysit vykon... ked chces vykonne auto,tak si kup GTI :P

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

Benne píše:to zalezi hlavne od teba,od stylu tvojej jazdy od mnozstva km ktore najazdis, miesto kde jazdis atd... co je pre teba priroritou pri jazde, co ocakavas od auta. Podla mna sa nemozes rozhodovat len podla toho o kolko sa da v buducnosti zvysit vykon... ked chces vykonne auto,tak si kup GTI :P
no jenze to zase moc zere a abych jezdil jen o vikendech tak to je na prd.

Uživatelský avatar
FandisR32
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od FandisR32 »

tak jsem se ted koukal na stranky VW a ja osobne bych si vybral R32 :D ba ne tu uz mam. Ale prave proto ze ji mam a je to 4x4 tak bych ti doporucil 1,9TDI4motion protoze 4x4 je k nezaplaceni a tech 77kw? V praci jezdim s novou sluzebni octavii kombi a je to taky 1.9TDI myslim ze tech kw ma podobne a nemuzu si ji vynachvalit krasne jde za plynem skoro az do 180km/h a kdyz ji prazim po dalnici tech 180km/h tak si vezme 6.8l/100km jinak kombinovana tak 5,8l/100km. Ale jak uz rikal BENNE jestli chces neco rychlejsiho tak si kup GT,GTI nebo R32 :) protoze kdyz budes chtit zvysovat vykon tak do toho taky vrazis prachy a kdyz to prezenes tak ............kamos ma fabiiRS prehnal to chipem a odeslo mu turbo.takhle to uz budes mit od vyrobce

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

dám Ti radu zkušeného pardála - beztak jsem tu asi nejstarší :-) - kup si co nejsilnější motor, jaký Ti peněženka dovolí..... do výbavy jen nutné věci, jsi-li s rozpočtem na štíru.

Na spotřebu až tak nehleď, když spočítáš kolik za rok "neušetříš" oproti uchrochtanému TDI, tak to není nijak hrozivá částka. A budeš se moci pořádně svézt...bez černého dýmu za sebou .

Navíc za 10-20 let dojde ropa a pak budeme už jen bzučet na elektromotory a nebo jezdit na tři válce s bioethanolem...takže je třeba si naposledy užít.

Nejsi-li zazobanec jako já nebo FadisR32 :lol:, kup si minimálně dvoulitr FSI. Nebo rozbij prasátko a připlať si za TFSI - Martin IV ti jistě spolu s ostatními GTIčkaři budou povídat, jak je to čupr motor. A V6 v R32 - no to je nadpozemská báseň... ale to nepochopíš dokud se nesvezeš.... :wink:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

ja to chapu ale pak s tim autem nebudu jezdit kazdej den a takovy auto na vikendy nebo na jizdy po vyplate proste nechci :wink:

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

tak si spočti oč je benzíňák levnější než diesel srovnatelného výkonu, pak kolik najezdíš ročně km a uvidíš, že víc než pár stovek za měsíc navíc ti benzíňák ve výsledku nesežere. Nicméně hlavní roli hraje tvoje, jak bych to řekl - příslušnost - buď miluješ vůni benzínu, odpich, tichou jízdu, prostě i cesta je cíl 8) a nebo jsi full economy human a přes všechny výhody benzínu - pocitové, koupíš spořivější naftu - a při srovnatelném výkonu i dražší auto celkem.Ale pak budeš traktor se vším všudy - hoj, teď mě zastánci nafty ukřižují :lol:

Přijde mi, že jsi ještě v tomhle dělení řidičů rozpolcený... to my, co už v tom máme jasno si svůj - benzín x naftu hájíme do roztrhání těla. - Třeba Fabia RS může být slušné auto, ale podle mne jedině s 1,8 T od VW. Ten diesel mi kazí dojem :roll:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
FandisR32
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od FandisR32 »

to je jasny kup si to nej od VW Bugati Veyron :D :D :D

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

volove :lol:

si myslite ze me uvrtate do dalsi r32 ne? :wink:

Uživatelský avatar
FandisR32
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od FandisR32 »

i kdyz nerad tak budu muset s concordem souhlasit :D az na jednu jedinou vec. nejsem zbohatlik jak si urcite vsichni mysli kdyz reknu ze mam R32. ano jsem pouhej smrtelnik :) kterej ma normalni praci a neco jeste¨bokem(samozrejme legalne) od svych 18 kdyz jsem jeste chodil na střední tak jsem si v noci prividelaval a jezdil jsem formanem(ktereho mam jeste dnes :D ) proste jsem si chtel nasetrit na neco poradneho. a kdyz vysla v roce 2005 R32 bylo to jasny. jeste rok jsem setril a pak jsem sel rozbit prasatko s rovnou do VW. sice travim vetsinu casu v praci ale nelituju toho a kdyz mam chut jdu se s nim projet a nejakou spotrebu nebo benzin neresim.To proste ani nejde.Jde hlavne o ten pocit kterej mas kdyz v tom aute jedes at uz je to R32.GTI nebo 2,0FSI a oto prece jde.Proste musis hlavne vedet ty sam co chces a co si muzes dovolit.A taky kdyz si to auto nekoupis dneska tak ti urcite nikam neutece a ty za tu dobu eventuelne nasetris vic a pak si tady vsichni budou cist novej clanek"tak uz mam doma R36" :D

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

zbohatlici jsme v očích ostatních, i když ve skutečnosti nejsme - to je jasné 8) . Ale kdybych byl třeba v klubu Audin a byl tam někdo s S6 nebo S8, taky bych si myslel, že je to nějaký "restituent" :lol:

a když už jsme u toho dělnického původu - ještě před 2 a půl rokem !!! mi na dvorku stála hezká dvoječka Golfík za 36 tis. Takže jsem na tom stejně jako Fandis32 :wink:

V době nulového leasingu a trochy odvahy je i R32 splnitelný sen skoro pro každého.... i když je to auto za šílený milion.
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
FandisR32
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od FandisR32 »

concorde píše:zbohatlici jsme v očích ostatních, i když ve skutečnosti nejsme - to je jasné 8) . Ale kdybych byl třeba v klubu Audin a byl tam někdo s S6 nebo S8, taky bych si myslel, že je to nějaký "restituent" :lol:

a když už jsme u toho dělnického původu - ještě před 2 a půl rokem !!! mi na dvorku stála hezká dvoječka Golfík za 36 tis. Takže jsem na tom stejně jako Fandis32 :wink:

V době nulového leasingu a trochy odvahy je i R32 splnitelný sen skoro pro každého.... i když je to auto za šílený milion.
doufam ze jsi tu zpravu nevzal nejak zle. Chtel jsem tim jen rict ze clovek vazne nemusi byt prachatej aby si mohl takove auto koupit jde o to si jit za svym cilem.pokud to jen jde

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

vim co chci, jedno z tech aut ktery jsem tady psal. Ty auta jsou priblizne cenove na stejne urovni. Ja chtel jen vedet nazory ostatnich co by bylo asi nejlepsi podle nich.

A vy restituenti me tady z toho delate holubnik plnej OT o r32 :lol:

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

no však - přesně tak ;-) neboj
já mám zdaleka nesplacenou hypotéku která je měsíčně tak 2/3 splátky R32. Všichni mě měli za blázna, ale co - když se člověk, tedy myslím chlap, zamiluje a je jedno jestli je to holka nebo auťák (myslím VW) tak se musí udělat vše, aby to nebyl jen sen. Žijem jen jednou, ne ? :lol:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“