únik oleje na pravé straně motoru

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
edolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.05.2011 14:16

únik oleje na pravé straně motoru

Příspěvek od edolin »

Zdravím,

o víkendu jsem si všiml, že pod autem zůstávají malé louže oleje. Po chvíli koumání jsem zjistil že olej uniká z víčka olejového filtru. Koupil jsem nový filtr i s těsněním a vyměnil jsem to. Motor jsem utřel a myslel jsem si že mám klid. Kontroloval jsem motor jestli se olej zase někde neobjeví, ale filtr a víčko byly v cajku. Při této příležitosti jsem si ovšem všiml, že se trocha oleje objevila na pravé straně bloku motoru. Olej vzlíná nebo teče někde okolo lopatkového čerpadla nebo někde víš. Celé jsem to prosmejčil, ale vůbec nic jsem nenašel. Je pravda že ta troška oleje se objeví strašně pomalu. Bude to jen pár kapek za dva dny, ale stejně by mě zajímalo kde je chyba.

Jedná se o GOLF 1.9 TDI 77Kw 2005 Typ motoru: BKC

Pro lepší představu přikládám foto. Na první fotce jsem zakroužkoval oblast a zelená šipka ukazhuje pohled druhé fotky. Na druhé fotce ve spodním modrém kroužku byl olej trochu nahromaděnej - pár kapek. Horní modrej kroužek ukazuje místo odkud mi připadá že olej teče dolů (načrtnuto modře) kde se hromadí a pak kape níž.
Myslím si že to musí téct odněkud z vrchu. Přece je blbost aby to vzlínalo zespoda nahoru.

Díky za každou radu.
Přílohy
1.jpg
2.jpg

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: únik oleje na pravé straně motoru

Příspěvek od pig »

sice na praseti, ale tohle mě trápí taky, zrovna včera jsem taky dělal dokundamentaci :-) mám to myslim aj víc.
vůbec není poznat odkud se to tam bere.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

edolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.05.2011 14:16

Re: únik oleje na pravé straně motoru

Příspěvek od edolin »

Už jsem to vyřešil:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=147&t=281663" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to sice takové vidlácké řešení ale funguje.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“