1.9 TDI BKC problémy - převodovka ?

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dragonov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 26.04.2011 11:54
Bydliště: Severní Morava

1.9 TDI BKC problémy - převodovka ?

Příspěvek od Dragonov »

Ahoj clubáci, potřebuju radu. Mám G5 s motorem 1.9 TDI 77 KW ( BKC ) a začínám mít problémy s řazením, konkrétně se jedná o 2 problémy a zatím absolutně nevím, čím by to mohlo být.

1. PROBLÉM

Při přeřazování z druhého na třetí rychlostní stupeň se občas z prostoru řadící páky ozývá nějaký zvuk ( přirovnal bych ho ke zvuku odfuku turba, jen zřetelnější a o něco písklavější ), tento zvuk jde údajně slyšet i z venku. U jiných rychlostí to zatím nedělá, navíc to nedělá vždycky, ale jen občas.


2. PROBLÉM

Občas se mi u druhého a třetího rychlostního stupně stává, že nejde zařadit úplně hladce, jako by částečně něco zasahovalo do dráhy řazení, je to doprovázeno jemným kovovým klepnutím, ale řazení jde při tom úplně lehce. Dělá to jen u druhého a třetího rychlostního stupně.


Přes zuby to neřadí, řazení jde hezky z lehka. Před cca 1000 km vyměnená spojka + setrvačník a olej v převodovce. Nevím čím by to mohlo být, jestli kulisou řazení, táhly nebo snad převodovkou ?

Děkuji za rady
[ GOLF VI GTI 2.0 TSI ] [ APR STAGE 2 ] [ 278 HP / 440 NM ]

100upa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.10.2013 10:23
Bydliště: Ostrava

Re: 1.9 TDI BKC problémy - převodovka ?

Příspěvek od 100upa »

s tím řazením mám podobnou zkušenost, občas při rychlém přeřazování má tendenci tam vletět místo trojky jednička. ale už jsem si na to tak zvykl, že se mi nestane že bych tam tu jedničku dal :-) chtěl jsem měnit olej v převodovce, ale vidím, že tys už měnil a nepomohlo

Uživatelský avatar
Dragonov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 26.04.2011 11:54
Bydliště: Severní Morava

Re: 1.9 TDI BKC problémy - převodovka ?

Příspěvek od Dragonov »

Můžu poprosit někoho, kdo má ETKU a byl by tak hodný o pár screenů ( viz. bod 1 a 2 )?


1) Kulisa řazení, táhla / lanovodody

Mám vůli v řadící páce a chci se podívat co všechno se tam dá měnit, nemám vůbec představu, jak to vypadá.



2) Silentbloky motoru a převodovky

Měly by tam být asi 4 silentbloky motoru + 1 silentblok převodovky. Našel jsem 2 poškozené silentbloky, ale na zbývající jsem neviděl a nevím v jakém jsou stavu, tak bych rovnou nechal vyměnit všech 5.



VW Golf V / 2004 / 1.9 TDI 77 KW / BKC / WVWZZZ1KZ5W090290

Děkuju za ochotu
[ GOLF VI GTI 2.0 TSI ] [ APR STAGE 2 ] [ 278 HP / 440 NM ]

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“