1.9tdi DSG 77kw při konstantní rychlosti - kolísání otáček (jakoby přidávání a ubírání) při kvaltu 4 a 6

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
5kubajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.08.2014 08:29

1.9tdi DSG 77kw při konstantní rychlosti - kolísání otáček (jakoby přidávání a ubírání) při kvaltu 4 a 6

Příspěvek od 5kubajz »

zdravim, potřebuji radu - nevyřešeno, VW Golf 5 1.9TDI 77kw je to automat DSG,někdy když se jede konstatní rychlostí třeba 50km/h (4 rychlostní stupeň) a drží se takto otáčky, tak to má snahu jakoby přidat - prostě když se podíváte na otáčky tak trochu kolísaj a s autem to trochu jakoby pohne a je to cejtit.. dělá to když je rovina nebo mírný kopec. Všiml jsem si, že to je hlavně při kvaltu 4 / 50km/h a také se mi to stává při kvaltu 6 při 90-100km/h zhruba když je mírný kopec dolu či rovina. Samozřejmě, když je motor v celém záběru do kopce tak je vše bez problému. Při kvaltu 5 to nědělá, toho jsem si všímal. Nevíte někdo co to je? Nebo je to u automatu normální? Pozn. olej v převodovce je vyměněn. Docela mě to štve.Díky za vaše poznatky

zde je odkaz na video na Facebooku:
https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) 5kubajz dne 17.03.2015 21:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 1.9tdi DSG 77kw při konstantní rychlosti - kolísání otáček (jakoby přidávání a ubírání) a před startem svítí kontrolka

Příspěvek od yessmen »

DSG - mechatronika, spojky. Zkusit základní nastavení, kdy se měnil olej?
To že ta kontrolka svítí a pak zhasne je přece v pořádku.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

5kubajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.08.2014 08:29

Re: 1.9tdi DSG 77kw při konstantní rychlosti - kolísání otáček (jakoby přidávání a ubírání) při kvaltu 4 a 6

Příspěvek od 5kubajz »

Olej se měnil v sobotu, ano kontrolka - to jsem se spletl, ale zajímá mě ta převodovka proč to vlastně dělá.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“