1.9TDi 77kw - problém, kovové klepání

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
benkodom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2015 17:42

1.9TDi 77kw - problém, kovové klepání

Příspěvek od benkodom »

Ahojte, hledal jsem hledal a nedohledal, tak snad tu není ještě podobné téma.

Mám Golfa V 77 KW, 1.9 TDi. Čerstvě po rozvodech, výměna volnoběžky altíku.

Proč výměna té volnoběžky? Ozývalo se mi klepání, pravidelné ale v nepravidelných intervalech, jen na volnoběh. Při přidání plynu na neutrál - klepání zmizí. Ozývá se to ze strany spolujezdce na pravé straně motoru. Mechanik si myslel, že to jde od alternátoru, vyměnil zadřenou volnoběžku ale problém je tu stále. Je to takové kovové klepání. Dvojhmota to není, nemizí to po sešlápnutí spojky. Když jsme to hodili na zvedák tak jak na sviňu to zmizelo. Někdy se stane, že to zmizí a je klid týden a pak týden to zase otravuje. Přišlo mi, že nejvíce to klepe, když je auto v pohybu na neutrál.

2. věc - je slabý alternátor či baterka? Někdy se mi stává, že z 800 otáček to šupne samo na 1000, auto začne vibrovat a pracovat, je to děsivé stát na křižovatce, čekat, a auto vám z ničeho nic začne pracovat. Mám podezření na alternátor, protože na volnoběh mi rychle problíkávají světla v kabině, normálně si toho nevšimnete ale je to vidno. Při přidání trocha plynu svítí normálně. :D Jak říkám: mechanik říkal, že zadřená volnoběžka ale problém zase a zase přetrvává.

Děkuji za případné odpovědi.

Cage
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 15.06.2013 10:16

Re: 1.9TDi 77kw - problém, kovové klepání

Příspěvek od Cage »

S tym klepanim ti asi nepomozem,ale to zvysovanie otacok by mala vyriesit vymena baterky.
Aspon mne to pomohlo.
VW Golf V 1,9 TDI 77 kW (BKC) 2005

hynek1995
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.10.2015 13:04

Re: 1.9TDi 77kw - problém, kovové klepání

Příspěvek od hynek1995 »

Tohle řeším taky ... při zahřátí mi to přestane a když nastartuju na neutralu to vyženu na 1300 otáček tak to přestane to same při zahřatí motoru mechanik mi řekl že jsem muzikant že slyším to co jiní ne :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“