Převodovka - oprava

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Převodovka - oprava

Příspěvek od Beetlejuice »

zřejmě mám opotřebovaný synchron na druhém převodovém stupni a začíná mě to dost štvát. Při řazeni z 1 na 2 musím dost dlouho čekat, než padnou otáčky a já můžu zařadit bez škrtnutí zubů. Mám se shánět po nové převodovce, nebo po nějakém opraváři? Na kolik taková oprava vyjde?

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Převodovka - oprava

Příspěvek od Woko_O »

Můžeš sehnat i převodovku i opraváře.. Synchron stojí asi 700/ks, plus ložíska tak 300,-/ks a potřebuješ asi 3, plus novej olej. Když seženeš převodovku u který nebudeš vedět historii, tak si myslim že ji seženeš tak za 5-7 tis, podle toho jestli je to 6ti nebo 5ti kvalt. Oprava vyjde v materiálu na 3tis plus práce, pokud si to nebudeš dělat nějak sám, tak s prací to vyjde asi na stejno.. Je to na tobě.

Každopádně opravit to jde.. Já u svý převodovky mám špatnej synchron na trojce, jak z dvojky tak ze čtyřky.. Budu to spravovat, je to 6ti kvalt..

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: Převodovka - oprava

Příspěvek od Beetlejuice »

Tak už jsem to taky trochu sondoval u Šípoše, říkal že bych se měl vejít i s prací do pěti tisíc, takže do toho půjdu. Taky mi říkal, že prej to u těchto převodovek často odcházelo a že nové synchro kroužky se dělají kvalitnější. Mimochodem mám najeto pouze 95 tisíc

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Převodovka - oprava

Příspěvek od Woko_O »

Tak já mám 230tis.. Jediný co je na prd, tak že vyměníš jeden synchron a za chvíli se ozve nějakej jinej..

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: Převodovka - oprava

Příspěvek od Beetlejuice »

tak jsem se konečně rozhoupal a převodovku nechal opravit a je to super. Jinak jsem se ještě zamýšlel nad přestavbou na šestikvalt, jestli je třeba dát i jinou spojku, nebo jestli je spojka stejná, jako u pětikvaltu. Nevíte někdo?

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Převodovka - oprava

Příspěvek od Woko_O »

zaleží jakou budeš dělat spojku.. Pokud 6ti kvalt kterej se do pětek dával, teda obyč malej, dvě hřídele, tak je spojka stejná.. Nicméně přestavba zbytečná. Není tam zas takovej rozdíl..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“