1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
twiister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 31.03.2015 10:14
Bydliště: Nitra

1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od twiister »

Ahojte klubaci,

prehladal som snat cely internet nenasiel som nic o mojom probleme tak pisem...

Teraz ak su tieto prijemne vysoke teploty tak ked zohrejem auto, vypnem odidem do obchodu napr (5-15min) vratim sa startujem na brnk ale katastrofalny rachot, motor zatrase ako besny, dvojhmota zarachoce tiez, a niekedy sa stane ze hned aj vlastne skape. Nieco malo som sa docital na SkodaKlube ale ziadne riesenie. Diagnostika cista-len zhavic na 2. valci je spatny. Co ze to moze robit?

dakujem za kazdu rad :good:
VW Golf V 1.9 TDi 77kw BLS, dpf off, chip. 2007

damirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.09.2012 09:12
Bydliště: Ostrava - Heřmanice

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od damirek »

Ahojte
Vážně nikdo neví kde by mohla být chyba? Mě to dělá to samé, dle mechanika nepomohla ani výměna startéru, řídící jednotky ani přetěsnění vstřikovačů.
Neví si s tím už rady.
volswagen Golf 1,9 TDI TREND

twiister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 31.03.2015 10:14
Bydliště: Nitra

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od twiister »

ja mam VCDS, tak ked ma niekto nejake tusenie co mam zmerat, prosim poradte ... :idea: :idea:
VW Golf V 1.9 TDi 77kw BLS, dpf off, chip. 2007

Michall22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.02.2013 22:51

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od Michall22 »

Mam podobny problem,motor ohraty otocim klickem a motor se skoro ani neotoci jakoby byla spatna baterie pak se ozve velky kopanec a motor bezi v pohode,nechcipa. obcas se stane pri studenym startu ze se motor otoci a kousne se a az na podruhy nastartuje v pohode,typuju ze to dela dvouhmota hodne mlati budu ji menit takze asi tak. :roll:

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od burkos »

skuste dat starter na repas alebo novy.moze byt skrizeny alebo uhliky su ko.popripade upravit startovaciu davku.ale ked nedokaze starter poriadne pootocit motorom tak tam startovacia davka nepomoze.
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

Petr B3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 29.07.2010 23:49
Bydliště: Opava

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od Petr B3 »

Zdarec, stejny problem, neni to vzdy, ted sem po cipu a musim rict, ze jsou lepsi i starty, ale i tak, nekdy:) starter to nebude, vzdy naskoci, ale nekdy s obrovskym rachotem, ale naskoci hned. Mel sem taky spatnou zhavicku, vymenil a porad stejny. Myslim si, ze by to mohl delat nejaky silentblok co drzi motor ale nevim no..:/ kdyby nekdo na neco prisel, budu rad:):):)

Odesláno z mého HTC 10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od matasimek »

čau, nejdřív bych přes diagnostiku prošel nulovou pozici vačky. Potom myslím zkuste odpojit čidlo teploty chladící kapaliny a zkuste ty starty znovu, myslím, že za tepla je prostě malá dávka paliva, popř. jiný předvstřik. Při čipu myslím do těchto startovních dávek a volnoběhu vůbec nezasahují....

Uživatelský avatar
lokko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 04.04.2010 01:38
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9tdi 77kw BLS - pri teplom starte mi ide motor vytrhnut

Příspěvek od lokko »

Cau, nedavno jsem resil stejnou vec na svojem seat leon 2006 1.9 tdi 77kw BKC. Pri kazdem teplem startu auto chvilku skytalo a pak rana a naskocilo. Nejdriv pomohla vymena baterky ale jen na chvili, v tom bych reseni nehledal. Potom jsem zacal hledat na netu a je to celkem bezna vec u techto motoru napric koncernem. Jedine mozne reseni je zajet za tdifunem do Českého Těšína a nechat si upravit startovaci mapu, od te doby byl pokoj. Nechci nikomu delat reklamu, ale vim co je to za pocit kdyz nekoho vezes :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“