cukani motoru

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Tonda249
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2016 15:24

cukani motoru

Příspěvek od Tonda249 »

Dobry den,

potrebujem surne pomoct a uz som zufaly.

Vlastnim audi a3 2.0tdi 16V rocnik2004 kod motora BKD (tak isto ako Golf) len mam obrovsky problem s trhanim motora.

Mam hrozne vela priznakov ktore netusim co mozu byt a potreboval by som pomoct.
Takze pri zohrievani auta od cca 50°C - 80°C pri akceleracii nad 2000otacok auto ako keby na sekundu vynechalo
Pri zohriatom motore a prudkom pridani plynu na 2 prevodovom stupni vyslahne biely dym (inak ide biely dym len za studena a ked je vonkajsia teplota pod 5° co myslim ze je normalne)
Taktiez pri nastartovani, je jedno ci za tepla alebo studena auto tak jemne pocukava ked snim jazdim, a v kolone pri soferovani na 2stupni cca 1000 otacok slabucko pridava a spomaluje, na viac otackach to nerobi.
Myzne mi chladiaca zmes (asi 1,5dcl tyzdenne)
Nepravidelne otacky kolisu asi 2mm hore a dole na volnobehu
(bojim sa na vadnu hlavu valcov ale pod vekom oleja nemam ziadnu pastu a taktiez ani v oleji nemam chladiacu kvapalinu, taktiez po zohriadi motora chladiaca kvapalina nevrie a po 90°C sa automaticky zapne ventilator ako ma)
Taktiez za volnobehu pocujem ako keby bublanie ale velmi slabo a cely ten motor ma divny zvuk je citit jak sa vyrovnava.
Taktiez auto startuje ako keby na vybitu baterku s vypnutymi budikmy a chyti az po cca 2 sekundach (robi len ak sa na nom cez 12h nejazdilo), ale mozem nechat auto mrznut aj tyzden a furt nastartuje (je tam nova baterka)

Na aute som menil EGR, Prevodovku a spojku (aj ked to bolo kvoli niecomu inemu), cidlo teploty a termostat, palivovy filter, zhavice.
V servise som dal nastavit rozvody, ktore mi zhodili a na novo nastavili ale nepomohlo to, taktiez som dal vstrekovacie trysky na vag a hodnoty su: -0,2 0,2 1 1,1 (co nieje asi dobre) Asi 3 mesiace som lial do nadrze aditiva na precistenie dokopy to bolo cele na 350litrov nafty ale taktiez nepomohlo.

A uz som strasne zufaly, aj som tu nasiel radu ako vycistit vstrekovacie trysky ze to poslat cez VIF ale najskor by som chcel vediet ci by ste mi niekto vedeli poradit cim to vsetko moze byt.

Za kazdu radu budem vdacny. A ospravedlnujem sa ze pisem na VW a nie Audi, ale na audi neni moc ludi a celkovo som tam zatial moc nepochodil za 3 mesiace.

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: cukani motoru

Příspěvek od burkos »

daj si v servise skontrolovat chladiacu zmes na vyfukove splodiny.ak tam budu tak pravdepodobne hlava.To trhanie moze robit aj kabelaz ku vstrekovacom stoji cca 100 eur cislo dielu: 03G 971 033 L
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“