2.0 tdi BKD na volnoběh škube

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od vencabrk »

kopcemm píše:Zdravim,mam take BKD a dela mi to take...setrvak a kabelaz ke vstrikum vymeneno...stale to na volnobeh skube...skube to lehce,ale skube...
povedlo se ti to nějak vyřešit??

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od SakoVerife »

Klapky sání se mají měnit při výměně dvouhmoty. Také jsem měnil....

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od vencabrk »

co má klapka sání společného s výměnou dvouhmoty??

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od SakoVerife »

Ptej se na DP, budeš to mít zdůvodněný s podrobným popisem přímo od odborníků...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od skeblo »

vencabrk píše:co má klapka sání společného s výměnou dvouhmoty??
Zdravim ta, podarilo sa ti problem s trasenim na volnobehu pri teplom motore vyriesit? vdaka
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

ClearSkyCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.04.2016 11:43

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od ClearSkyCZ »

Také se přidám, BKD škube, ale jen na volnoběhu, a co je divné - předkem z kopce jde krásně. Proběhlo nastavení vstřikovačů, kontrola vačky, kontrola kabelového svazku, nastavení vaček, výměna spojky se setrvačníkem - nic nepomohlo. Motor jede jak má, v tahu neškube, starty OK

skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od skeblo »

Mne tiez trha na volnobehu, ale tiez som si vsimol ze ked stojim predkom zas dokopca smerom hore tak je pokoj a netrha. Je to zaujimave mozno v tom kopci sa tazisko motora prenasa na silenbloki a vtedy je motor viac tlmeny. Ale v kazdom pripade problem tam je ked trha na volnobehu na rovine. Ja sa chystam vycistit vstreky, hodnoty su dobre ale preventivne a dat nove gumicky a uvazujem aj o novej napajacej liste pre vsrtreky a zhavice.
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od vencabrk »

omlouvám se že píšu až teď ale moc jsem to neřešil.. a motor prostě občas na volnoběh škube ale není to vždy někdy je to málo a někdy více asi dle nálady :-D ale jinak na poslech i při škubání má motor normální zvuk a chod.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od SakoVerife »

Dával jsem nový kabelový svazek a nepomohlo. Zkusím časem silentbloky motoru, jsou totiž už načnuté, ale není to nic hrozného.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od skeblo »

Tak co ja mam odpozorovane vo VCDS tak strasne kolise vstrekovacie mnozstvo od 3,6-4,9 a aj mnozstvo nasavaneho vzduchu od 250-280. Teplota paliva je 69°C pri teplote motora 83°C. Co sa mi trochu zda vela je teplota nasavaneho vzduchu G72 36°C pri vonkajsej teplote 1°C. Ale to je asi za turbom. Na ktorom kanali je teplota merana na vahe vzduchu?
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

Michal_G5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.04.2018 13:46
Bydliště: Praha 4

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od Michal_G5 »

Zdravím,

mám tento problém tiež, akurát pridám iné poznatky z chodu motora (Golf 5 - 2.TDI - 103KW): škube motor na voľnobeh, no len vibracie, za studena skoro necitelné, při ťahu nie je cítiť vobec, stanie z kopca sa zdá ako keby vibracie zmizli - presne ako popisujete - toto trvá asi tak 2 týždně.

A teraz niečo čo som tu ešte neprečítal (posledné 3 až 4 dni): Zvukový prejav je ale len pri brzdení na voľnobeh (napr. zastavujem u semaforov) - vibracie sa od motora zvyšia, sú pravidelnejšie a od motora je počuť divný zvuk v kabine vozidla pravidelenho trenia spojeného s tými vibraciami - pripomína mi to šmirglovanie dreva s uplne hladkým brusním papierom (to je prirovnanie :D :D ).

Novinka z posledných dvoch dní ale je, že na dialnici pri rozbiehaní mi cuklo s autom (ako keby na milisekundu stratil ťah - v jednej sekunde dvakrát) - toto sa stalo dvakrát - 1x za jazdu. A dnes už mám teda už fakt dosť, pretože pri tom brzdení alebo z kopca ak púšťam brzdu a posúvam sa na voľnobeh dole kopcom: tak si proste palubní počítač vypisuje hodnoty ako 5, 10 až 15 litrov spotreby - aktuálna (spojená s tými vibraciami a zvukom). Pri rozbehu zase nemá problem vypísať 90 litrov a potom zase normal 3 - 5 litrov.

Idem dnes na diagnostiku, teda ak ma zoberie, ale aj tak by som rád vedel čo to teda je, aby som sa jednak nenechal napaliť vymenou diela, ktorý s tým nemá nič spoločné a za druhé aby som mohol vedieť čo to treba robí a zamerať sa na to.
VERGEĽ = VW Golf 5, 2.TDI 103 kW BKD

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od vencabrk »

možná už jsem to psal ale po startu klasicky se roztočí na cca 1100 otáček a a pak postupně jakoby klesá na normální volnoběh.. zvuk je je takový jako když to houpe ten volnoběh trvá to jen chvilinku a pak se srovná a jde dobře tedy otáčky drží jen škube
teď jsem ještě zkusil prohodit vstřiky s klapkou sání z normálně fungujícího motoru a je to pořád stejné možná pocitově ještě horší.. je to malinko znát i když motor není tolik ohřátý..
nemáte ještě někdo nějaký nápad nebo radu?
moc děkuju za každou odpověď!!

Michal_G5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.04.2018 13:46
Bydliště: Praha 4

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od Michal_G5 »

Zdravim,

tak 3 rôzne servisi v Prahe a výsledok je, že autu nie je nič, mechanická stránka ok až na jeden servis kde mal podozrenie na zotrvačnik a že manžeta na ľavej poloosi ma dierku a može sa rozmlátiť, diagnostika nič neukazala, takže vergeľ (tak volám teraz toto auto) je vraj ok. Nakoniec rozobrané na Slovensku (vergeľ išiel autovlakom, takže sa veľmi neohrial na ceste cca 150km). Vymenený zotrvačnik a spojka - zotrvačnik bol skoro total, manžeta na poloosi pravej - total, obidva predné tlmiče - jeden total a druhý ok. Čo je hlavné, vymenené silentbloky od zavesenia motora a prevodovky. To čo z nich zostalo nebol už ani silentblok, menené na dvakrát pretože nič sa nezmenilo a potom sme zistili že jeden silentblok je (neviem ako správne napísať) zložený, proste sa skláda z 3 častí. Motor sa prestal hadzať zo strany na stranu a je uchytený - parada. No ale maličky nepravidelný chod zostal, vergeľ už ma dobre silentbloky ale pohľadovo sa motor občas zatrasie tak - nie normalne, poznamka: pri štarte sebou hodí s tupym oceľovým zvukom, predtým nebolo cítiť.

Keď sme sa preleteli na aute tak už ani necuklo a samozrejme nebolo cítiť škubanie, zistili sme že na 3200 otáčok motor vyhodí sporadickú chybu, regulace plníciho tlaku - meze regulace prekročeny - turbo vypína ale beži znova po opetovnom naštartovaní. Pri takom rodinnom povození - bez prekročenia 3000 otáčok ide bez problémov. Takže buď regulačný ventil alebo klapka u Turba, chcel som riešiť v ČR, no niečo sa mi vymstilo. Cesta späť do ČR bez problémov až na to že malý kúsok od Prahy po 900km v jednom ťahu skoro, som schádzal z D1, zastavím na križovatke, zaradím jedna, púšťam spojku a rána ako keď sa roztrhne kus železa v ťahu a na zaradenú rýchlosť od nápravy z ľava v smere jazdy zvuk ako kamienok v brzde - dosť hlučné. Na parkovisko som došiel bez problémov na neutral to nič nedrhlo, nevypol som motor, pretože išiel ok, teplota ok, pohladovo pod kapotou všetko ok, nič nekape. V zápale stresu si hovorím či som vôbec vyradil, či to fakt nie je len kamienok v brzde, po čase zaradím spatečku a motor ok, ťahá, odľahlo mi. Zaradil som jedna a z pod kapoty biely hustý dým, niečo vytieklo na pravej strane v smere jazdy - vyzeralo to ako nafta alebo čistý olej cca 1 až 2 dcl, o milimeter bol strhaný klínový remeň. Prišla odťahovka a ten, musím napísať "pipík" - úplne hovädo mi to naštartoval aj keď som nechcel a vyšiel s tým hore. Auto chovanie ako keby nič. V prahe to tak isto dal dole, ale auto už malo od motora zvuk niečo ako chopper, dunivý zvuk ale nie tak ostrý ako keď je deravý výfuk. Takže je momentalně nepojazdné a závada zatiaľ nezistená. Závada nie je odstranená a vyzerá, že sebou môže niesť takéto komplikacie. Takže toľko, ďalšie info dám keď budem vedieť viac o tom čo vergľu je.

PS: na slovensku si na diagnostike všimol mechanik, že váha vzduchu dáva viac ako má, neviem presne aké hodnoty tam sú, ale vravel že 380 je horná hranica a že dáva niečo cca. 400 - 420, že toto by tiež mohla byť príčina trasenia.
VERGEĽ = VW Golf 5, 2.TDI 103 kW BKD

Michal_G5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.04.2018 13:46
Bydliště: Praha 4

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od Michal_G5 »

Zdravím,

tak závada dunenia a šúchania odstranená, zistenie bolo skor svojpomocné, utrhol sa spodný silentblok motora a pri zaradenej rýchlosti sa motor v karoserii natačal po ose poloosi od prevodovky a teda klínový remeň sa oprel vždy pri pohybe do gumenej časti trubky od klimatizacie a tu prepálil: (únik oleja a podobne z kompresoru klimatizacie). Takže silent blok uchytený v servise, klima repas a doplnená v druhom servise: sú dobrí. No závada toho hnusného trasenia pretrváva. Zistilo sa pri výmene ztrhaného remeňu, že remenica (kladka) od klínového remeňa na kladke od rozvodového má teda na moj vkus teda divné pohyby výkyvu. Takže toto je ďalší krok - závada čo sa teraz stanovila, že sa odstráni + lepšia diagnostika váhy vzduchu.
VERGEĽ = VW Golf 5, 2.TDI 103 kW BKD

skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Re: 2.0 tdi BKD na volnoběh škube

Příspěvek od skeblo »

To trhanie ti roby stale, alebo obcas?
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“