Jaký motor do Golfa V či Passata r.v 2004- 2009

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
VWmartinoof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.01.2008 12:44
Bydliště: Střední Čechy

Jaký motor do Golfa V či Passata r.v 2004- 2009

Příspěvek od VWmartinoof »

Hezký večer,potřeboval bych rady a zkušenosti k tématu.Přečetl jsem hodně příspěvků ale většinou to začlo pár příspěvky k tématu a skončilo to u spojky či jiných věcech. Ocením a poprosím vás o radu jaký je lepší motor do Golfa V či Passata od roku výroby 2004 až do 2009. Vím že plno lidí řká vyhýbat se modelové řadě 2007 až 2008 že tam byly nějaké problémy a většinou lidi doporučují,pokud člověk nejezdí častěji po dálnici,tak auto bez DPF ( filtr pevných částic ) nestíhá se vypalovat a rychle odejde. U Passata mi příjde 1.9 TDI na takové auto,docela slabý motor,hlavně plno lidí tvrdí že je lepší do tohoto vozu 2.0 TDI 103 KW ale s šestistupňovou převodovkou ale zase prý 1.9 TDI 77KW jsou spolehlivější a dostupnost dílů lepší. Nevím jak to je a proto bych poprosil rady,zkušenosti a na co si dát pozor od uživatelů. Co se tíče mě,zase tolik dálnice nejezdím ale min 2x do týdne či 3x po ní jedu a řekl bych že by mi převážně spíše stačila 1.9 TDI 77Kw . ALe řeším jaký motor,těch kodů motoru je docela hodně a chtěl bych rady od vás kdo o tom něco ví aby třeba i vypsal klady a zápory i když vím že v dnešní době je to spíše o tom jak kdo se k tomu autu chová,jak ho udržuje a jak ho servisuje ale i tak každá rada je pro mě vzácná. Moje představa investice do vozidla by byla 160tis a chci klasiku 5dvířko žádný kombík a pokud by se mi nepoštěstilo sehnat něco rozumného u nás,sáhnu po variantě dovozu z Německa. Jinak nechci kupovat staré vozidlo,chtěl bych něco novějšího ale né zase úplně nové.. Nepotřebuji nové auto,na mé potřeby mi stačí něco staršího a byla by škoda abych nové auto ničil na něco,kde se spokojím s něčím starším. Děkuji všem za pomoc..

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Jaký motor do Golfa V či Passata r.v 2004- 2009

Příspěvek od mynick »

Mozno ti to pomoze:

http://www.autorubik.sk/clanky/volkswag ... -2003-2008" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw. passaty okolo roku 2009 uz maju CR motor :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“