Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Příspěvek od skeblo »

Zdravim, chystam sa vycistit egr, skrtiacu klapku a aj sanie. Vsetko ultrazvukom s novymi tesneniami. Otazka znie ci treba urobit zakladne nastavenia. Ak ano tak priblizne viem, ale neviem pri akej teplote motora. 1. Egr, vojst do jednotky motoru, zakladne nastavenia a kanal 003. Potom dat ON a spustit test. Tu neviem ci mam pridavat plyn na otacky 1400, alebo to vsetko bude robit same. Neviem ani ako dlho prebieha nastavenie, podla videii co som napozeral tak vidno ze po spusteni nastavenia a dosiahnuti otacok sa egr otvara a zatvara, ale do kedy. Alebo to nastavenie ukomcim sam?
2. Skrtiaca klapka - tu viem ze sa klucom otoci ale nenastartuje. Potom jednotka motora, zakladne nastavenia a kanal 060. Potom spustit nastavenie ON. Cakam dokym v poslednom policku nenabehne OK. Hlavne ma zaujima teplota motora pri ktorej mam mam nastavenia robit, pretoze hlavne egr sa nou tiez riadi. Poprosim este o dake upresnenia alebo opravy. Vdaka
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

ViloMi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.06.2019 17:19

Re: Zakladne nastavenie EGR a Skrtiacej klapky

Příspěvek od ViloMi »

Preco na toto nikto neodpovedal netusim, pytajuci to asi uz vyriesil, ale skusim ja, aspon co viem, pre ostatnych -RJ - zakladne nastavenia EGR -treba drzat stlaceny brzdovy pedal a spustit test . Auto si SAMO pridava na cca 1400 ot/min, otvara/zatvare EGR , zopakuje to parkrat a potom sa SAMO vrati na volnobezne otacky. To znamena , ze test sa SAM ukoncil. Cele to trva asi 2 minuty. Potom mozete brzdovy pedal pustit a zavriet okno s testom.
Ukoncit vag, vytiahnut kabel, zhasnut motor, vytiahnut kluce zo zapalovania. Pockat minutku. Vlozit kluc, otocit do prvej polohy, pichnut kabel, zapnut VAG, zase RJ motora, a tuknut na "READINESS" vsetky hodnoty by tam mali byt zelene. Nic cervene. Hlavne vas zaujima kolonka EGR TEST - zelenym by tam malo byt napisene "passed"

Cize takto to NEMA vyzerat
Obrázek

No a skrtiaca klapka na diesli ,pokial viem, nejde takto nastavit.
VW Touran 1.9 TDI BXE 2008
Ex VW Golf V 1.4 BCA
Ex VW Passat B5 1.9 TDI AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“