2.0 TDI 103kw pokec

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

2.0 TDI 103kw pokec

Příspěvek od ToBo »

Ahojte,
chcel by som sa spytat na kokretne skusenosti s trymto vozitkom. Dost intenzivne sa on zaujimam vo vybave comfortline + ESP + Climatronic + multifunkcny kozeny volant + 8repro + dazdovy enzor. nie je ten motor velmi hlucny? cital som par recenzii a dost ho koli hlucnosti kritizovali....
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od mbartok »

ToBo píše:Ahojte,
chcel by som sa spytat na kokretne skusenosti s trymto vozitkom. Dost intenzivne sa on zaujimam vo vybave comfortline + ESP + Climatronic + multifunkcny kozeny volant + 8repro + dazdovy enzor. nie je ten motor velmi hlucny? cital som par recenzii a dost ho koli hlucnosti kritizovali....
Ahoj, neviem ako 2.0 ale ja mam 1.9 TDI, najkritizovanejsi motor z VW koncernu co sa tyka kultivovanosti a hlucnosti a vobec to nie je take strasne ako na roznych automobilovych strankach. Tiez som mal z toho obavu ked som cital recenzie, kritizovali hlucnost a vibracie. Tak som isiel na testovaciu jazdu (vrelo doporucujem, nikdy sa na ziadnom fore nedozvies tolko o aute ktore chces kupit ako z testovacej jazdy) a odlahlo mi. Mam auto s tymto motorom uz pol roka, nabehanych cca 6.000km a vec sa ma asi takto: ano, motor je hlucny pokial je v maximalnom tahu (ked zosliapnes pedal na podlahu) a este citelnejsie je to ked je studeny. Ale ked sa trosku zohreje a nejazdis na plny kotol tak je to uplne normalne. Kabina je dostatocne odhlucnena a pri normalnej jazde motor vnimas ako v ktoromkolvek inom aute. A 2.0 TDI je este novsi motor nez 1.9TDI takze si myslim ze motor bude mat este kultivovanejsi chod... Rozhodne si z toho nerob ziadne vrasky. Vybava ktoru popisujes je super. Ja mam Comfortline + Climatronic + multifunkcny kozeny volant - bola to skladovka takze som nemal na vyber. Standardne repro v predu hraju velmi dobre, ESP mi chyba ale co narobim, dazdovy senzor je podla mna zbytocnost... Verim ze budes spokojny...

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od čapik »

ToBo, mrkni i do starších témat

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=34&t=38905

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=34&t=54577

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=34&t=46284

navíc Jaroušák se o tom rozepsal v tématě o Jettě.. prostě si to projdi
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od durosko »

ToBo píše:Ahojte,
chcel by som sa spytat na kokretne skusenosti s trymto vozitkom. Dost intenzivne sa on zaujimam vo vybave comfortline + ESP + Climatronic + multifunkcny kozeny volant + 8repro + dazdovy enzor. nie je ten motor velmi hlucny? cital som par recenzii a dost ho koli hlucnosti kritizovali....
mal som ten motor v golfe a podľa mna je to kravina teraz kupovaťauto s týmto motorom co mnohým pridal nejakú tú vrásku a hlavne končí ...

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od durosko »

mbartok píše:
ToBo píše:Ahojte,
chcel by som sa spytat na kokretne skusenosti s trymto vozitkom. Dost intenzivne sa on zaujimam vo vybave comfortline + ESP + Climatronic + multifunkcny kozeny volant + 8repro + dazdovy enzor. nie je ten motor velmi hlucny? cital som par recenzii a dost ho koli hlucnosti kritizovali....
Ahoj, neviem ako 2.0 ale ja mam 1.9 TDI, najkritizovanejsi motor z VW koncernu co sa tyka kultivovanosti a hlucnosti a vobec to nie je take strasne ako na roznych automobilovych strankach. Tiez som mal z toho obavu ked som cital recenzie, kritizovali hlucnost a vibracie. Tak som isiel na testovaciu jazdu (vrelo doporucujem, nikdy sa na ziadnom fore nedozvies tolko o aute ktore chces kupit ako z testovacej jazdy) a odlahlo mi. Mam auto s tymto motorom uz pol roka, nabehanych cca 6.000km a vec sa ma asi takto: ano, motor je hlucny pokial je v maximalnom tahu (ked zosliapnes pedal na podlahu) a este citelnejsie je to ked je studeny. Ale ked sa trosku zohreje a nejazdis na plny kotol tak je to uplne normalne. Kabina je dostatocne odhlucnena a pri normalnej jazde motor vnimas ako v ktoromkolvek inom aute. A 2.0 TDI je este novsi motor nez 1.9TDI takze si myslim ze motor bude mat este kultivovanejsi chod... Rozhodne si z toho nerob ziadne vrasky. Vybava ktoru popisujes je super. Ja mam Comfortline + Climatronic + multifunkcny kozeny volant - bola to skladovka takze som nemal na vyber. Standardne repro v predu hraju velmi dobre, ESP mi chyba ale co narobim, dazdovy senzor je podla mna zbytocnost... Verim ze budes spokojny...

ty si čo obchodník s golfami TDI?? ??? než napíšeš, tak rozmyšlaj, alebo si prečítaj a vieš čo najlepšie sa odvez !! ... 2.0TDI je jeden z najhlučnejších dieslových motorov vôbec ( mal som ho a trpel som) a vôbec v golfe je aj najhoršie odhlučnený čo už v pašíku je na tom lepšie a dokonca aj golf Plus je lesie odhlučnený...
a čo chceš za 6tis km ? to som sa aj ja vtedy eče vytešoval ... keď budeš mať aspoň 106 tisíctak píš závery .. 2.0TDi jazdí dobre za dobré peniaze čo sa spotreby týka, ale keď ti po X patáliach povedia, že hlavy na tom bežne praskajú .. tak potom budeš isto ten motor v tom aute odporúčať ďalej ... chápem že sa ti páči ... ale toto je tá subjektivita .. :lol:

dodis6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 15.12.2007 08:52
Bydliště: Prešov

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od dodis6 »

durosko píše:
mbartok píše: Ahoj, neviem ako 2.0 ale ja mam 1.9 TDI, najkritizovanejsi motor z VW koncernu co sa tyka kultivovanosti a hlucnosti a vobec to nie je take strasne ako na roznych automobilovych strankach. Tiez som mal z toho obavu ked som cital recenzie, kritizovali hlucnost a vibracie. Tak som isiel na testovaciu jazdu (vrelo doporucujem, nikdy sa na ziadnom fore nedozvies tolko o aute ktore chces kupit ako z testovacej jazdy) a odlahlo mi. Mam auto s tymto motorom uz pol roka, nabehanych cca 6.000km a vec sa ma asi takto: ano, motor je hlucny pokial je v maximalnom tahu (ked zosliapnes pedal na podlahu) a este citelnejsie je to ked je studeny. Ale ked sa trosku zohreje a nejazdis na plny kotol tak je to uplne normalne. Kabina je dostatocne odhlucnena a pri normalnej jazde motor vnimas ako v ktoromkolvek inom aute. A 2.0 TDI je este novsi motor nez 1.9TDI takze si myslim ze motor bude mat este kultivovanejsi chod... Rozhodne si z toho nerob ziadne vrasky. Vybava ktoru popisujes je super. Ja mam Comfortline + Climatronic + multifunkcny kozeny volant - bola to skladovka takze som nemal na vyber. Standardne repro v predu hraju velmi dobre, ESP mi chyba ale co narobim, dazdovy senzor je podla mna zbytocnost... Verim ze budes spokojny...

ty si čo obchodník s golfami TDI?? ??? než napíšeš, tak rozmyšlaj, alebo si prečítaj a vieš čo najlepšie sa odvez !! ... 2.0TDI je jeden z najhlučnejších dieslových motorov vôbec ( mal som ho a trpel som) a vôbec v golfe je aj najhoršie odhlučnený čo už v pašíku je na tom lepšie a dokonca aj golf Plus je lesie odhlučnený...
a čo chceš za 6tis km ? to som sa aj ja vtedy eče vytešoval ... keď budeš mať aspoň 106 tisíctak píš závery .. 2.0TDi jazdí dobre za dobré peniaze čo sa spotreby týka, ale keď ti po X patáliach povedia, že hlavy na tom bežne praskajú .. tak potom budeš isto ten motor v tom aute odporúčať ďalej ... chápem že sa ti páči ... ale toto je tá subjektivita .. :lol:
pekne napisane! ja mam GV 66kw tdi a je fakt hlučnejši,ale už pri asi 120km rychlosti ho ani nepočut..o)

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od alean »

jak píše durosko 2,0TDi nebrat-je to jeden z nejnepovedenějších motorů TDi ,praskají hlavy,problémy s mazáním..atd

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od ToBo »

hm.. auto nebude v mojom vlastnictve a mal som na vyber...
octavia 1,9tdi, 2,0tdi
golf 1,9tdi, 2,0tdi

kolega ma passata s tymto motorom a ten velmi nepocut (cca 40 tis km)... vyzera to tak, ze velmi zavisi od toho, ako ho kto zabehne... to je golf az tak horsie odhlucneny?
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od alean »

Každý motor TDI PD bude hlučnější než comon-rail ale zase nemá konkurenci v poměru výkon/spotřeba ,ovšem jestli si měl předtím obyčejného diesela tak oproti tomu je PDčko tiché jako šicí stroj :D

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od ToBo »

Doteraz som jazdil 66kw japonskym vysokootackovym benzinom, ktory na dialnici (kde jazdim vacsinou) pekne kvilil... takze zmena to bude kazdopadne...
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od durosko »

ToBo píše:Doteraz som jazdil 66kw japonskym vysokootackovym benzinom, ktory na dialnici (kde jazdim vacsinou) pekne kvilil... takze zmena to bude kazdopadne...
ak opravy nebudeš platit ty tak je 2.0TDI ideálna volba, lebo ten motor ide veeeelmi dobre ... a nakonec ak je v záruke .. je možné o tom uvažovať ... s hlučnosťou len tolko, že je to najhlučnejsie VW c TDi motorom ...

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od mbartok »

durosko píše:ty si čo obchodník s golfami TDI?? ??? než napíšeš, tak rozmyšlaj, alebo si prečítaj a vieš čo najlepšie sa odvez !! ... 2.0TDI je jeden z najhlučnejších dieslových motorov vôbec ( mal som ho a trpel som) a vôbec v golfe je aj najhoršie odhlučnený čo už v pašíku je na tom lepšie a dokonca aj golf Plus je lesie odhlučnený...
a čo chceš za 6tis km ? to som sa aj ja vtedy eče vytešoval ... keď budeš mať aspoň 106 tisíctak píš závery .. 2.0TDi jazdí dobre za dobré peniaze čo sa spotreby týka, ale keď ti po X patáliach povedia, že hlavy na tom bežne praskajú .. tak potom budeš isto ten motor v tom aute odporúčať ďalej ... chápem že sa ti páči ... ale toto je tá subjektivita .. :lol:
Ok, sorry ak som ta mojim prispevkom urazil, myslel som ze toto je forum kde ludia prispievaju svoje SUBJEKTIVNE nazory. Ako som pisal v prispevku, 2.0 TDI nepoznam a ako som pisal - myslel som si ze bude lepsi nakolko jedine co o nom viem ze je novsi. Vsetko co som pisal som pisal z vlastnej skusenosti z 1.9 TDI, nie som predajca a nic podobne...

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od durosko »

mbartok píše:
durosko píše:ty si čo obchodník s golfami TDI?? ??? než napíšeš, tak rozmyšlaj, alebo si prečítaj a vieš čo najlepšie sa odvez !! ... 2.0TDI je jeden z najhlučnejších dieslových motorov vôbec ( mal som ho a trpel som) a vôbec v golfe je aj najhoršie odhlučnený čo už v pašíku je na tom lepšie a dokonca aj golf Plus je lesie odhlučnený...
a čo chceš za 6tis km ? to som sa aj ja vtedy eče vytešoval ... keď budeš mať aspoň 106 tisíctak píš závery .. 2.0TDi jazdí dobre za dobré peniaze čo sa spotreby týka, ale keď ti po X patáliach povedia, že hlavy na tom bežne praskajú .. tak potom budeš isto ten motor v tom aute odporúčať ďalej ... chápem že sa ti páči ... ale toto je tá subjektivita .. :lol:
Ok, sorry ak som ta mojim prispevkom urazil, myslel som ze toto je forum kde ludia prispievaju svoje SUBJEKTIVNE nazory. Ako som pisal v prispevku, 2.0 TDI nepoznam a ako som pisal - myslel som si ze bude lepsi nakolko jedine co o nom viem ze je novsi. Vsetko co som pisal som pisal z vlastnej skusenosti z 1.9 TDI, nie som predajca a nic podobne...
prepac mozno som zareagoval tak neprimerane .. ale presne tak isto som ja rozmyslal ked som ho kupoval .. preto som bol o to viac sklamany ...

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od ToBo »

da sa tomu autu (okrem vyssej hlucnosti v kabine) este nieco ine vycitat? je ta poruchovost az tak extremne vysoka oproti inym motorom?
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: variant 2.0tdi

Příspěvek od durosko »

ToBo píše:da sa tomu autu (okrem vyssej hlucnosti v kabine) este nieco ine vycitat? je ta poruchovost az tak extremne vysoka oproti inym motorom?
Ja som volil 2.0TDi vzhľadom k dobrej povesti 1.9TDi a s prihliadnutím na to, že veď je to vlastne vylepšená 1.9TDi, ja hovorim že ten motor bol nikdy nekončiaci príbeh porúch, podobné názory som zaregistroval od niektorých majitelov tiež, tak isto v servise VW sa pochválili, že im robí starosti tento motor dosť často. ALE je to len jedna stránka mince ! Je tu isto kopec spokojných majiteľov auta s týmto motorom ... verím že tu výbornú povesť 81kw (neviem či nie AFN) verzie motora s rotačným čerpadlom už nikdy nedokáže prekonať. Nesnažím sa radiť ani haniť .. len si myslím, že nebolo od veci spomenúť ti moju skúsenosť. Názor si urob sám... a určite si preštuduj fórum dieselpower.cz a spýtaj sa tam ludí, čo tieto auta opravujú.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“