2,0 TDi Jaký OLEJ ??

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od Benne »

chodim long life a tiez je olej ok pri vypustani :)

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od dream7000 »

Oakley ty máš asi benzina......alebo diesel??

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od Oakley »

dream7000 píše:Oakley ty máš asi benzina......alebo diesel??
2.0TDI :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od alean »

Lepší než měnit LL olej po 15 000 je přejít na 5W-40 ,důležité je aby měl normu VW , jednak se motor ztiší a taky přestane žrát olej.

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od durosko »

alean píše:Lepší než měnit LL olej po 15 000 je přejít na 5W-40 ,důležité je aby měl normu VW , jednak se motor ztiší a taky přestane žrát olej.
noo len 2.0Tdi malo 0W-30 a potom to nová norma 507.00 zmenila na 5W-30, ževraj kôly práve vyššej spotrebe .. ale aspoň si tak pamatám, že už iné ne, PD je citlivé na mazanie a iné hustejšie oleje už motor nepremažú aspoň konkrétne tento ... neviem možno trepem ..
a ja som mal olej zasraný na diesli po 7mich tis. km .. prečo to viem? bo vtedy som už liter dolieval ... ale bolo to asi rýchlejšími cestami.. tu na benzíne je olej naozaj čistejší..

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od šimek »

durosko píše:
alean píše:Lepší než měnit LL olej po 15 000 je přejít na 5W-40 ,důležité je aby měl normu VW , jednak se motor ztiší a taky přestane žrát olej.
noo len 2.0Tdi malo 0W-30 a potom to nová norma 507.00 zmenila na 5W-30, ževraj kôly práve vyššej spotrebe .. ale aspoň si tak pamatám, že už iné ne, PD je citlivé na mazanie a iné hustejšie oleje už motor nepremažú aspoň konkrétne tento ... neviem možno trepem ..
a ja som mal olej zasraný na diesli po 7mich tis. km .. prečo to viem? bo vtedy som už liter dolieval ... ale bolo to asi rýchlejšími cestami.. tu na benzíne je olej naozaj čistejší..
Nemůžeš v žádném případě srovnávat při vypouštění olej z benzínu a dieselu, to je nebe a dudy, já vypuštěl z V6 2.8 po 15 tis. olej čistý, jak když jsem ho tam lil. Z dieselu ho vypustíš černej po pár km.

Uživatelský avatar
durosko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra, 0905855499
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od durosko »

šimek píše:
durosko píše: noo len 2.0Tdi malo 0W-30 a potom to nová norma 507.00 zmenila na 5W-30, ževraj kôly práve vyššej spotrebe .. ale aspoň si tak pamatám, že už iné ne, PD je citlivé na mazanie a iné hustejšie oleje už motor nepremažú aspoň konkrétne tento ... neviem možno trepem ..
a ja som mal olej zasraný na diesli po 7mich tis. km .. prečo to viem? bo vtedy som už liter dolieval ... ale bolo to asi rýchlejšími cestami.. tu na benzíne je olej naozaj čistejší..
Nemůžeš v žádném případě srovnávat při vypouštění olej z benzínu a dieselu, to je nebe a dudy, já vypuštěl z V6 2.8 po 15 tis. olej čistý, jak když jsem ho tam lil. Z dieselu ho vypustíš černej po pár km.

to som tým chcel povedať... a nie je všetko len farba oleja .. predsa sa tam menia aj iné veličiny ako je len farba .. :)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od šimek »

durosko píše:
šimek píše: Nemůžeš v žádném případě srovnávat při vypouštění olej z benzínu a dieselu, to je nebe a dudy, já vypuštěl z V6 2.8 po 15 tis. olej čistý, jak když jsem ho tam lil. Z dieselu ho vypustíš černej po pár km.

to som tým chcel povedať... a nie je všetko len farba oleja .. predsa sa tam menia aj iné veličiny ako je len farba .. :)
Jasný, souhlas.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky OLEJ ??/

Příspěvek od čapik »

no já měnil na g. vzduchovej po 14 tis. a moc čistej nebyl.... :roll:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od Spidee »

Hodte treba link jakej olej pouzit na 2.0TDI 103kw rv 2004 servis po 15 000 .. nakej kterej by jste doporucili ...

co treba tento?:
http://www.autobyznys.cz/katalog/zbozi/ ... c_ma=22456" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od maverick1 »

Já dal na 1.9TDi tento http://www.oleje-aditiva.cz/liqui-moly- ... h-5w-40-5l" onclick="window.open(this.href);return false; a vřele doporučuju, mnohem tišší, jemnější chod motoru, motor je ve srovnání s předešlým olejem co jsem měl i při zimních teplotách hned po nastartování jakoby "ohřátý" - nejde tak ztuha, jde krásně hladce, rychleji do otáček... Nevím jaká norma je předepsaná pro 2.0TDi, já mám 505.01 a myslím že to bude stejné. Dával jsem i proplach http://www.oleje-aditiva.cz/liqui-moly- ... oru-500-ml" onclick="window.open(this.href);return false; a čistič http://www.oleje-aditiva.cz/liqui-moly- ... toru-300ml" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem opravdu velmi spokojený. Já už u Liqui Moly zůstanu... :good: Bylo to poprvé, co jsem já jako laik poznal rozdíl k lepšímu, takže asi tak.
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od ctvrta »

Podle me je naprostej nesmysl prechazet z Longlife oleje na nejakou 505.01 :negative:
Navic spoustu 2.0TDI ma DPF a ten by se taky mohl pekne znicit, pokud nebude mit longlife. Az oleje s normou 507.00 jsou plne synteticky oleje :!: Taky to je SAPS a spousta jinejch vychytavek. Takovy reci od jako: "Dávám plnou 5W40" :mrgreen: mam nejradsi, protoze 99% tehle oleju je klasicka polosynetika :wink: Hlavne ze vsichni jedou jedine na plnou :laugh:

Nechapu, proc maj vsichni v ČR strach z longlife oleje. Nerikam ze je dobry menit olej po 50tis, ale ty oleje jsou modernejsi a kvalitnejsi s delsi zivotnosti nez ty stary 505.01 apod. Snad pouziju ten nejkvalitnejsi a nejmodernejsi olej pro tyhle novy motory, vymenim po 20tis a ne ze se budu jeste vracet zpatky o 15let :roll: V nemecku se longlife lije naprosto do vsech TDi ale i jinejch motoru od 1.2HTP pres 1.8i, vsechny TDI 1.6 1.9 2.0 2.5 3.0 az po VR6 a motory jako 3.2 4.2 6.0 benzín i kdyz se meni po 15tis. Jen tady u nas jsme opet nejak pozadu. Kupujem si novy auta s modernima motorama, ale oleje pouzivame porad stary :mrgreen: :mrgreen:

Navic teorie je takova, ze pri ridsim oleji by se mela spotreba oleje snizit a ne zvysit. Bohuzel to plati jenom u motoru, kterej je v TOP stavu a nema nikde prusak. Ridsi olej nechava na valci slabsi film :wink:


507.00 do vseho :!:

Nejlépe 5W-30 ARAL Super Tronic LongLife III 110Kč/1L http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=217180" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od Luky.Sipak »

Tak díky za naprostý guláš který ste mi vtom udělali !!! Mám taky 2.0 103 KW, jaká je tydy norma nebo označení abych si mohl najít nějaký vhodný olej? Co třeba od Agipu?
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od ctvrta »

Potrebujes normu 507.00 :!:

Muzu ti nabidnout ARAL Super Tronic Longlife III 507.00 cena 110Kč za litr
Obrázek

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: 2,0 TDi Jaký OLEJ ??

Příspěvek od Spidee »

ctvrta píše:Potrebujes normu 507.00 :!:

Muzu ti nabidnout ARAL Super Tronic Longlife III 507.00 cena 110Kč za litr
Mam právě tento olej od Ctvrta a sem spokejenej chod motoru je tissi :-) neprijdu si jak kdybych jel traktorem :D .... ale uvidime casem :-P

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“