Tikání v mototu TDi PD

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od jettaTDi »

Ahoj, nechci vypadat blbě, ale od toho forum je, abych se zeptal. Když poslouchám motor, slyším z něj na volnoběh jakoby rychlé tikání, není to tak zřetelné, je potřeba se zaposlouchat. Je to normální? Zdá se mi, že ty PD jsou celkově takové jakoby ucvakané, utikané.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od alean »

jestli je to tzv.traktorový zvuk tak je to v pořádku,kolik máš najeto? jaký olej? máš ho dost?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od šimek »

alean píše:jestli je to tzv.traktorový zvuk tak je to v pořádku,kolik máš najeto? jaký olej? máš ho dost?
Jelikož má Jettu a je tu nový, předpokládám, že to auto má nové a až moc ho poslouchá :lol: Určitě si motor ani nesedl... :lol: Ale těžko říci co máš za problém, teda jestli to je problém...

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od jettaTDi »

Hoši, já sem takovej, že dokážu odhalit závadu i když není :D Ale asi moc poslouchám, ono něco podobnýho dělá na tátovým PD 96kw asi taky. Možná je to právě to, že je to PD a že je toho tam asi víc. Až budu mít někdy cestu do servisu, tak jim řeknu ať poslechnou. Jinak najeto 14tis a olej původní.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od šimek »

jettaTDi píše:Hoši, já sem takovej, že dokážu odhalit závadu i když není :D Ale asi moc poslouchám, ono něco podobnýho dělá na tátovým PD 96kw asi taky. Možná je to právě to, že je to PD a že je toho tam asi víc. Až budu mít někdy cestu do servisu, tak jim řeknu ať poslechnou. Jinak najeto 14tis a olej původní.

Co jsem říkal? :roll:

Uživatelský avatar
KaZa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 03.10.2007 17:25

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od KaZa »

Ahoj,to tikání nedělá motor,ale Climatronic-vid že ho tam máš!?
Rabbit MkV

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od jettaTDi »

Mám ho tam, plně automatická klimatizace dvouzonová, pokud je to ono. Ale myslím že to tiká, i když mám klimu a celkově ventilátor vyplej.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Tikání v motoru TDi PD

Příspěvek od jettaTDi »

Ahoj, to tikaní sme nějak nedořešili. Dneska sem to zkoušel a všiml sem si, že to tikání je hodně slyšet, když na volnoběh více protůruju motor a nechám ho zase běžet na volnoběhu, tak to pak tiká zřetelně. Je to hodně podobný zvuk jako když bývá na trávník takový ten rozprašovač vody, jak se otáčí a přerušovaně kropí trávu. Tak ten taky jakoby tiká, je to úplně stejný. Zkoumal sem odkud to jde, je to hlavně slyšet na boku auta a v motorové části to slyším spíše zezadu motoru. Co by to mohlo být? Ještě nevím kdy pojedu na garančku ale nechci se tam ptát na každou ptákovinu. Díky

Uživatelský avatar
Big Boss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 09.11.2008 23:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od Big Boss »

zdarec tak jsem to poslouchal ze všech stran a nezdá se mi že by tam neco tikalo, ale mam teprve první TDI, drive jen benziny a nebo SDI, takže fakt nevím jaké zvuky by to nemělo vydávat. Jakmjsem psal pokud pojedes do brna třeba kupovat darky tak klidně přijedu k Olympia centru.
Golf Plus
Kawasaki Meanstreak 1500

pufi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.04.2009 16:09
Bydliště: Krompachy

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od pufi1 »

Mam 1,9 tdi Golf Plus a roby mi to tiez tikanie z palubnej a mam dvojzonovu klimu,normalna vec

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Tikání v mototu TDi PD

Příspěvek od Dejv212 »

Pokud to tikani je sliset i pri vypnutym motoru pri zaplim zapalovani a s klimatronikem a oziva se to od palubovky tak to s pravdepodobnosti dela motorek naklapeni klapek vetrani ale tkhle se to tezko diagnostikuje.OCTII mivaj stejnej problem a ta je totozna s GV

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“