GV TDI DSG a spotreba?

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

Tak jdu tedka trosku zjistovat sem.

Premyslel jsem ze, za pul roku koupim Giv 04 v max vybave v automatu. Ale dozvedel jsem se ze ta spotreba oproti manualu, je uplne silena. Nehlede na vymenu oleje a filtru, kdy se musi rozdelat cela prevodovka + motor...
Tak mozna bude GV, v zakl verzi, ale s DSG. Mozna...

(1)
Jaka je tedy spotreba u DSG oproti manualu? Je stejna nebo nizssi nebo vyssi? O kolik cca?
Pisu predem ze jsem svatecni ridic a budu jezdit na spotrebu. Pres tyden to je, v 90% pripadu, ve meste (Brno), o vikendech spise dalky.

(2)
Jak je to potom s vymenou filtru a oleje u DSG spojky?Doufam ze to nebude stejna silenost jako u Giv.

diky za info

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od šimek »

DSG je řádově ještě o nějakou kapku hospodárnější a samozřejmě pružnější. Jinak co vím, tak výměna po 60 tis a počítám, že bude tak za bura, beru to podle tiptroniku. Já být tebou, tak vezmu manuál.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

automata chci kvuli svemu zdrav stavu. Kdybych mohl tak si samozrejme radsi vemu manual, vyslo by me to levneji :wink:

O DSG a jeho spotrebe, o tom ze je hospodarnejsi nez manual, jsem samozrejme neco cetl. Ale radsi se ptam lidi co maji DSG aby me to potvrdili nebo vyvratily.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od šimek »

SakoVerife píše:automata chci kvuli svemu zdrav stavu. Kdybych mohl tak si samozrejme radsi vemu manual, vyslo by me to levneji :wink:

O DSG a jeho spotrebe, o tom ze je hospodarnejsi nez manual, jsem samozrejme neco cetl. Ale radsi se ptam lidi co maji DSG aby me to potvrdili nebo vyvratily.
Tak to potom žádná, jinak teď byl 100 tis test Passata, je to i tady někde na klubu a DSG vyšlo absolutně suprově, takže asi to bude opravdu jen o oleji a tam bych výměny dodržoval.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

kdyby jsi to nekde nasel nahodou tak me posli odkaz do SZ, dik.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

uz jsem to nasel :)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od šimek »

SakoVerife píše:uz jsem to nasel :)
Já taky http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... est+passat

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od fleer »

SakoVerife píše:automata chci kvuli svemu zdrav stavu. Kdybych mohl tak si samozrejme radsi vemu manual, vyslo by me to levneji :wink:

O DSG a jeho spotrebe, o tom ze je hospodarnejsi nez manual, jsem samozrejme neco cetl. Ale radsi se ptam lidi co maji DSG aby me to potvrdili nebo vyvratily.
DSG je "chytrá" převodovka.. dokáže se naučit styl jízdy a podle toho pak řadí. nehledě na to, že to neni automatická, ale elektromechanická převodovka.. výměna oleje je potřeba dodržet a muzu ti zjistit co to stojí.. dela se to ale pekne blbe.. samo ze v servisu. filtr je zvrchu na prevodovce.
a k ty spotřeebě, da se s ni jezdit za malinko min nez s manualem, ale taky i za vic. obzvlast na rezim sport, kterej drzí motor zvlast naftaka do zbytecnejch otacek.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

diky za vyjadreni, nicmene me zajimala praveze spotreba od lidi co DSG maji.
O tom co je DSG samozrejme vim take.
Zajimala me spis ta vymena filtru, jestli to je taky tak z***ny jako na giv. Tedy ze se to musi cely rozhodit atd. To zvladne nekdo doma na kolene? (mysleno v nejakem neznackovem servisu) Pripadne kolik by to mohlo stat (vylozene me staci priblizny, hruby odhad cen, 10 nebo 20tis atd)

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od fleer »

SakoVerife píše:diky za vyjadreni, nicmene me zajimala praveze spotreba od lidi co DSG maji.
O tom co je DSG samozrejme vim take.
Zajimala me spis ta vymena filtru, jestli to je taky tak z***ny jako na giv. Tedy ze se to musi cely rozhodit atd. To zvladne nekdo doma na kolene? (mysleno v nejakem neznackovem servisu) Pripadne kolik by to mohlo stat (vylozene me staci priblizny, hruby odhad cen, 10 nebo 20tis atd)
od technika mi bylo řečeno že i s prací cca do 10ti tis.kč.... resp. pod.
dá se to vyměnit i popřípadě doma nebo v neznačkovym servisu, když budou znát postup. ten olej se tam pěkně blbě plní a je drahej cca 1000kč litr (značkový servis) přesně ti to ještě zjistim od skladníka kolik to stojí. filtr je zvrchu na převodovce.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

dik, tohle je presne odpoved na moji otazku. Tedka uz vim ze by se to dalo udelat v beznackovem servisu, pokud se v tom vyznaji (ja neznam lidi co se v tom nevyznaji :wink: )

a i ta cena me uspokojuje, proste da se to, sice je to citit v penezence ale da se to...

tedka uz jen ty zkusenosti se spotrebou. Jen pro upresneni planuju asi spise 1,9 ne 2.0 tdi.

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od Dejvidos »

fleer píše:
SakoVerife píše:diky za vyjadreni, nicmene me zajimala praveze spotreba od lidi co DSG maji.
O tom co je DSG samozrejme vim take.
Zajimala me spis ta vymena filtru, jestli to je taky tak z***ny jako na giv. Tedy ze se to musi cely rozhodit atd. To zvladne nekdo doma na kolene? (mysleno v nejakem neznackovem servisu) Pripadne kolik by to mohlo stat (vylozene me staci priblizny, hruby odhad cen, 10 nebo 20tis atd)
od technika mi bylo řečeno že i s prací cca do 10ti tis.kč.... resp. pod.
dá se to vyměnit i popřípadě doma nebo v neznačkovym servisu, když budou znát postup. ten olej se tam pěkně blbě plní a je drahej cca 1000kč litr (značkový servis) přesně ti to ještě zjistim od skladníka kolik to stojí. filtr je zvrchu na převodovce.

zde je cela vymena - docela maso ;-)
http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=169356
http://forums.vwvortex.com/zerofile/362 ... Change.pdf

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od SakoVerife »

super diky

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od čapik »

z vlastní zkušenosti. DSG mám už přes dva roky, absolutní spokojenost, spotřeba vychází o něco lépe (ale úsporu v řádech litrů nečekej) než manuál... Samozřejmě je to i pružnější, ale to tě asi v prvé řadě nezajímá...

Ohledně výměny, byvil jsem se o tom s klukama ze škoda fora, dělá se 1x za 60000km, rozhodně, ale udělat!!! VYchází to na 7- 8 tisíc, výměna (+filtr) je celkem složitá, takže v nynější době, kdy DSG je pořád ještě nová převodovka, bych to asi jinak než přes origo neřešil...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: GV TDI DSG a spotreba?

Příspěvek od fleer »

čapik píše:z vlastní zkušenosti. DSG mám už přes dva roky, absolutní spokojenost, spotřeba vychází o něco lépe (ale úsporu v řádech litrů nečekej) než manuál... Samozřejmě je to i pružnější, ale to tě asi v prvé řadě nezajímá...

Ohledně výměny, byvil jsem se o tom s klukama ze škoda fora, dělá se 1x za 60000km, rozhodně, ale udělat!!! VYchází to na 7- 8 tisíc, výměna (+filtr) je celkem složitá, takže v nynější době, kdy DSG je pořád ještě nová převodovka, bych to asi jinak než přes origo neřešil...
nezapomeň, že někteří zde dělaji v origo servisu a tudíž to umí vyměnit a levnějc než v origo servisu :wink:
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“