vibrace motoru golf 5 plus

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Big Boss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 09.11.2008 23:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od Big Boss »

ahoj měl bych dotaz, když jedu cca 2000 otáček a prudce přidám plyn tak kolem 2200 otáček se rozvibruje celé auto, pozoruji to na 2,3,i 4 rychlostní stupen. pokud jezdím jen tak na lechtání plynu nedělá to a ani pokud jedu pilu kdy řadím při vyšší otáčkách kolem 3000otáček.
Mám pro to jeden jediný důvod motor podtáčím ale přece to není benzím abych to vytáčel tak vysoko. TDI traktory by to měly brát od spoda v pohode ne,,??
Golf Plus
Kawasaki Meanstreak 1500

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od jettaTDi »

Já si myslím, že podtáčením to nebude. Já to vyzkouším, ale myslím, že mě to nedělá. A 2000ot už je pro diesel dost na to, aby byl podtočený. Někde sem četl, že 2000 jsou pro diesely optimální otáčky pro jízdu, při 2500 se prý přeřazuje, což se mě teda zdá dost.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od alean »

Big Boss píše:ahoj měl bych dotaz, když jedu cca 2000 otáček a prudce přidám plyn tak kolem 2200 otáček se rozvibruje celé auto, pozoruji to na 2,3,i 4 rychlostní stupen. pokud jezdím jen tak na lechtání plynu nedělá to a ani pokud jedu pilu kdy řadím při vyšší otáčkách kolem 3000otáček.
Mám pro to jeden jediný důvod motor podtáčím ale přece to není benzím abych to vytáčel tak vysoko. TDI traktory by to měly brát od spoda v pohode ne,,??
zkus zkontrolovat silentbloky uložení motoru a převodovky,popř.vnitřní homokinetické klouby.

Uživatelský avatar
Big Boss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 09.11.2008 23:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od Big Boss »

Diky za tipy. v patek to hodim do servisu. já tomu moc nerozumim. a jeste se chci zeptat na jízdu po dálnici. Mám dojem ze pri rychlosti 140kmh se motor uz moc točí, 3000 na pohodovou jizdu je moc. mel jsem predtim benzin tak asi nezvyk,
jinak mam 1,9 TDI rv 2006 77kw golf.
jo a mam nejeto 36000km. takze nové auto
Golf Plus
Kawasaki Meanstreak 1500

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od jettaTDi »

Tak sem to zkoušel a ani na 4ku při cca 1500ot to nijak nevybruje. Co se týče těch otáček při 140km/h, myslím že je to normální. Nevím přesně kolik mívám, taky to můžu někdy zkusit. Ale vím, že při nějakých 190 mívám něco okolo 4tis.

RadikVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.09.2007 12:35

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od RadikVT »

nechcem strasit, ale mohol by to byt zotrvacnik.... Teda mohol by sa hlasit na odchod. Mne toto iste robilo na Golfe TDI 77kW a nakoniec to v chorvatsku klaklo. Takze ak je auto v zaruke, tak to neries a chod do servisu.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od alean »

RadikVT píše:nechcem strasit, ale mohol by to byt zotrvacnik.... Teda mohol by sa hlasit na odchod. Mne toto iste robilo na Golfe TDI 77kW a nakoniec to v chorvatsku klaklo. Takze ak je auto v zaruke, tak to neries a chod do servisu.
no jo na ten jsem zapomněl :) dvojhmotnostnímu setrvačníku vadí podtáčení motoru,hlavně dojíždění před zastavením na vyšší rychlostní stupeň.

Uživatelský avatar
radys.s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.10.2007 14:02
Bydliště: Brno

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od radys.s »

PLS jak jsi dopadl v servisu?

Mám Golfa PLUS 77kw 31tis km a dělá mi to samé co popisuješ! tak jsem zvědavej! bohužel již mám po záruce :(

dík za info...

Uživatelský avatar
Big Boss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 09.11.2008 23:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od Big Boss »

Ahoj, v servise jsem byl uz v 5ti. vysli z toho 2 názory, setrvák nebo ridici jednotka, setrvák stojí 12 tyček to nemám. a soft si nechám prehrít chituningem.na 105 kw, pokud to neprestane pockam az se setrvák posere. Mechanik rekl ze jestli je to setrvák a podle toho jak se projevuje tak vydrzi jeste dlouho, a pokud se s tim naucis jezdit tak to nedela tak casto. Pokud bys na neco prisel a vedel co to je na 100% tak dej vedet.
radys.s píše:PLS jak jsi dopadl v servisu?

Mám Golfa PLUS 77kw 31tis km a dělá mi to samé co popisuješ! tak jsem zvědavej! bohužel již mám po záruce :(

dík za info...
Golf Plus
Kawasaki Meanstreak 1500

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: vibrace motoru golf 5 plus

Příspěvek od jettaTDi »

Mně by zajímalo, co máte za kód motoru všichni ti, co mají tento problém.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“