Problem s vibraciami

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Problem s vibraciami

Příspěvek od Benne »

Takze moj problem... Nad cca 110km/h mi zacne slusne vibrovat volant, k tomu v podstate aj cele auto, uticha to pri cca 140 a pri 160 uz nevibruje vobec. Mam dve otazky, moze to byt zvlnenymi kotucmi ? Druha, ci je mozne, ze je posunuta geometria, totiz v zime som trafil lavym kolom slusnu jamu, aj ked len pri 40-50 km/h v meste. Len nechapem, preco to zacne robit az nad tych cca 110km/h, preco to nerobi aj predtym. Gumy boli vyvazene nedavno, a nenajazdil som zas nejak vela kilometrov. Dik za kazdu radu ;)

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od alean »

kotouče by ti to dělaly hlavně při brždění,možná máš trošku vůle v nějakém čepu řízení a kolo ti to rozvibruje...taky můžeš mít bouchlý ten disk co si narazil a nebo špatně vyvážení . Zkontroluj taky ložisko jestli nemá vůli.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od Benne »

diky,pozrem to lozisko aspon... ale je dost mozne,ze je to tym capom :/

Uživatelský avatar
MartinZima
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od MartinZima »

Nejdříve bych kola znovu pořádně převážil.Jestli kolo trošku víc hází,tak ti ani vyvážení nepomůže,, :arrow: nebo aspoň nejdříve vyzkoušej přehodit kola ze zadku na předek,,,,potom bych asi hledal dál,kotouče určitě ne.
Naposledy upravil(a) MartinZima dne 26.05.2009 17:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od theklf »

Od 110km/h to vyzeran na vyvazenie kol, samozrejme, ak si ho trafil, tak to bude asi tym... 40km/h je velka rychlost. Auto ma cez 1.3tony...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od Benne »

theklf píše:Od 110km/h to vyzeran na vyvazenie kol, samozrejme, ak si ho trafil, tak to bude asi tym... 40km/h je velka rychlost. Auto ma cez 1.3tony...
ved hej,ale trafil som ho na zimnych este, medzi tym uz bolo vyvazene, nahodene nove gumy... dnes som si vsimol aj,ze trochu taha doprava,ci to nebude posunutou geometriou...

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od theklf »

Urcite pri takej rychlosti aj GEO bude mat nieco a mne vyvazili sice nie VW, ale TEMPRU pred tyzdnom a bobl som na dalekje ceste a prave koleso presne ako tebe vibruje ako blaznive... Brutalne... Takze tro pojdem reklamovat a ked to bued ok, tak budem hladat inde chybu.

Uživatelský avatar
jasp3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.10.2007 11:43
Bydliště: Praha

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od jasp3r »

Mám úplně stejný problém jako benne. V zimě jsem vletěl do díry (ono se taky není čenmu divit) a od té doby se mi nad 110-120 km/h třese volant a jsou cítit vibrace v celém voze. Není to nic strašného, ale 250 km/hod s tím tedy chvilku nebudu jezdit. :twisted: Počkám si jak to Bennymu dopadne. Ale první bych to viděl na vyvážení toho kola co vlítlo do díry a poté bych to viděl na geometrii... Volal jsem už do některých servisů v praze a cena je cca 1000-1200, -

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od Benne »

jasp3r píše:Mám úplně stejný problém jako benne. V zimě jsem vletěl do díry (ono se taky není čenmu divit) a od té doby se mi nad 110-120 km/h třese volant a jsou cítit vibrace v celém voze. Není to nic strašného, ale 250 km/hod s tím tedy chvilku nebudu jezdit. :twisted: Počkám si jak to Bennymu dopadne. Ale první bych to viděl na vyvážení toho kola co vlítlo do díry a poté bych to viděl na geometrii... Volal jsem už do některých servisů v praze a cena je cca 1000-1200, -
hehe,tak ja teraz nemam cas, riesim statnice takze sa tomu teraz nevenujem,ale pojdem asi na geometriu a uvidim, dufam, ze to nebude nieco horsie...

Uživatelský avatar
jasp3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.10.2007 11:43
Bydliště: Praha

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od jasp3r »

Tak jsem problém s vibracemi vyřešil. Snad to Bennymu taky půjde tak hladce. Nechal jsem vyvážit to kolo co vlítlo do díry a je ted vše o poznání lepší. Auto se nechvěje a zase jezdí daleko za hranicemi povolených rychlostí ;o). Prýto kolo potřebuje asi opravit, protože pořád není na 100% vyvážené, ale aspoň vím, že to bylo kolem a nemusím řešit geometrii apod. Štastným a zábavným kilometrům zdar.

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od theklf »

No ved jasne, ze to je len vcou, co sda toci a nie nejakym nastavenim. Kolo je ohnute, preto hadze.. hadzalo.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od Benne »

jasp3r píše:Tak jsem problém s vibracemi vyřešil. Snad to Bennymu taky půjde tak hladce. Nechal jsem vyvážit to kolo co vlítlo do díry a je ted vše o poznání lepší. Auto se nechvěje a zase jezdí daleko za hranicemi povolených rychlostí ;o). Prýto kolo potřebuje asi opravit, protože pořád není na 100% vyvážené, ale aspoň vím, že to bylo kolem a nemusím řešit geometrii apod. Štastným a zábavným kilometrům zdar.
no tento tyzden to uz asi pojdem riesit aj ja,tak susim,dik za radu :)

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od theklf »

Krivym kolesom, i ked to nie je moc citit, tak capy a naprava to citi a ohlasi sa ovela skor, ako ked bude vsetko ok. Urcite treba dat minumalne vyrovnat, ak nie kupit novy disk. Ak by ste chodili po nerovnom kamenistom povrchu, kde by sa vam clenok vykrucal cely den onedlho by ste mali znicene nohy...

Uživatelský avatar
jasp3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.10.2007 11:43
Bydliště: Praha

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od jasp3r »

Tak jsem to vyvážení kola přechválil.
Ve vyšších rychlostech to dále vibruje. Nemá někdo z Vás kontakt na nějakou dobrou a vyzkoušenou firmu na opravy alu disků? Nejlépe v Praze. Nebo koupím jeden orig 17" GTI na prodej ;o).

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Problem s vibraciami

Příspěvek od theklf »

jj, vyvazenim nespravi ohnutie... nicis si tym napravu a fest...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“