Geometrie po výměně silentbloků?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
jose.porsche
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.03.2009 17:41
Bydliště: severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od jose.porsche »

Zdravím,

mám dotaz, nechal jsem dělat nové zadní silentbloky na přední nápravě a údajně není třeba dělat po výměně geometrii. Je to pravda?? Nerad bych měl po roce sjetý gumy... ;o)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od swenak »

no, sice je to docela stara vec, ale mne to taky ted menili a geometrii doporucovali a i delali...koli, Te stala vymena? mne vcetne geometrie cca 11tis :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jose.porsche
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.03.2009 17:41
Bydliště: severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od jose.porsche »

Taky zdravím,
je to stará věc, ale aspoň sem napíšu výsledek. GUMY SE MI KRUTĚ SJELY!!!! Takže geometrii vždycky!!!! ;o/ 11 tis. jsem určitě neplatil, ty silentbloky byly docela levný, snad litr, max dva, už si nepamatuju. A ta geometrie už po ojetí úplně nových gum snad taky do litru, ale už si fakt nepamatuju.... jen si pamatuju, že byla totálně rozhozená, překračovala několikanásobně limity!!!!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od swenak »

geometrie je vazne potreba, ja mam ted gumy jete jeste se spatnmi silentbloky a po oprave tahnou, takze je budu menit...delali mi to na Jarove, docela mne ted uz nasrali pristupem, takze tam uz nepojedu, pac puvodni odhad byl kolem 5tis, pak kolem 7 tis kvuli geometrii a vysledek je 11 tis...k tomu jeste meli delat tesneni vika, to odhadovali nejdrive na 4tis, pak kolem 1800 a vysledek 2400...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jose.porsche
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.03.2009 17:41
Bydliště: severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od jose.porsche »

já jsem taky nespokojenej se servisama u nás, neznám žádnej, co by mi vyhovoval. Pravidelný servis v pohodě, ale jak se něco vyvrbí, tak vždycky trnu, protože nevědí, co si za to říct...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od swenak »

No, problem je, ze servisaci jsou proste ocasove, maji neco nauceno, ale prakticke zkusenosti a podobne vetsinou nemaji a nehoni se po nich. Nejlepsi je si vse predem zjistit a pak rict, co chces udelat.

Jinak, mam od vcera prezuto na dobre gumy a porad mam pocit, ze kdyz volant podrzim rovne, tak jedu mirne vpravo. Co s tim? Geometrii mi delali a mela by byt OK.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od swenak »

Tak jsem vyresil ten naklon volantu pri jizde dopredu tak, ze jsem posunul o jeden zoubek volant proti naznacene znacce. Je ale otazka, jestli je to chyba znaceni, nebo jak to mohlo vzniknout. Ted uz pri jizde rovne je volant rovne, kupodivu :-)

Jeste mne napadlo, ted, kdyz jsem takhle posunul o zoubek volant, neni potreba nejak kalibrovat snimace?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od jettaTDi »

No já po svých zkušenostech bych ten volant být tebou dal zpátky. Nehledě na to, jestli máš ESP tak je to asi chyba. Taky mi to udělal jeden blbec v servise a všichni řvali, co je to za člověka. Je to nastavením geometrie. Neříkám že je špatně nastavená, ale každej má jiný voko a když ten volant u geometrie zaaretovává do středový polohy, tak to dělá podle sebe a může ti ho dát nakřivo, většinou podle páček a ty jsou snad vždy nakřivo. Já to dělám tak, že mu řeknu že si ho srovnám u geometrie sám a je pokoj.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od Phob »

taky mám volat mírně nakřivo když jedu rovně, taky mi to příjde pěkně blbé, ale neřešil jsem to zatím nijak, akorád jsem si všiml, že když pustím volant, tak mi auto začne po chvíli přidáčet do prava. dofoukal jsem kola a na chvíli to přestalo, ale teď jsou kola vpořádku, ale i tak mi zase příjde, že to táhne mírně doprava. auto mám doma z bazaru měsíc, a předtím jsem to nespozoroval, nechce se mi věřit že by po měsíci ježdění byla geometrie v háji...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Geometrie po výměně silentbloků?

Příspěvek od swenak »

no, ja se ptal i znameho ze servisu a rekl, ze by to nemel byt problem mit to o jeden zub posunuto...ono to totiz neni moc velkej rozdil v uhlu u tyce, ale samozrejme, na velkem prumeru jako je volant to uz udelat treba pul centaku...a je to tocela neprijemne, kdyz mam ruce hezky na mistech a nejedu rovne...ted jsem spokojen, jede to rovne, nic nikam nezanasi, opticky mi to nevadi, ruce mi sedi na volantu dobre...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“