Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.02.2010 08:07
Bydliště: České Budějovice

Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Colmar »

Zdravím všechny.
Chci si dát na léto 18ctky alu na Golfa 2.0 Tdi,mám origo podvozek,je to dost vysoký,ale nechci snižovat,jezdím dost často naloženej a bojím se,aby to někde neškrtalo.
Chci pneu 225/40/18 a nevím jaké ET.Mělo by být 51 ale to je dost utopený,tak asi 45?
Co vy na to?poraďte :(

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Benne »

nezalezi na motore, ani na velkosti diskov,ale na sirke disku a pneu ;) osobne skusenosti nemam,len z for a pod,tak si pozri aj ty, dokonca aj tu je tema niekde pod tvojou,kde sa to uz riesi ;)

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Freeky5 »

Aby ti nečouhali tak ET 47 a vyšší.
Já mam ET 35 na Kolech 225/40 R18 a ve předu čouhají asi o 8-10mm a vzadu krasně pasujou;)

Je to na tobě.Ideal bude asi těch 50 ;)

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Phob »

Freeky5 píše:Aby ti nečouhali tak ET 47 a vyšší.
Já mam ET 35 na Kolech 225/40 R18 a ve předu čouhají asi o 8-10mm a vzadu krasně pasujou;)

Je to na tobě.Ideal bude asi těch 50 ;)
promiň, ale ty všude píšeš o těch ET, jak by ses v tom nějak moc vyznal, ale nepříjde mi to tak...
ja si myslím, že totiž nezáleží jen na ET... je důležité jak je disk široký... užši disky můžou mít ET o něco menší než ty širší a můžou na autě lemovat úplně stejně...

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Freeky5 »

Phob píše:
Freeky5 píše:Aby ti nečouhali tak ET 47 a vyšší.
Já mam ET 35 na Kolech 225/40 R18 a ve předu čouhají asi o 8-10mm a vzadu krasně pasujou;)

Je to na tobě.Ideal bude asi těch 50 ;)
promiň, ale ty všude píšeš o těch ET, jak by ses v tom nějak moc vyznal, ale nepříjde mi to tak...
ja si myslím, že totiž nezáleží jen na ET... je důležité jak je disk široký... užši disky můžou mít ET o něco menší než ty širší a můžou na autě lemovat úplně stejně...
Tak 18" disky se dělají široké 7-8 palců.

ET (zális), udávaný v milimetrech, určuje, jak hluboko bude kolo "utopené" v podběhu. Tento rozměr je velmi důležitý pro polohu kola po namontování. Velký zális kolo příliš zastrčí do blatníku, což může způsobit (zvláště pokud je širší než originál), že bude drhnout například o rameno či tlumič. Malý zális naopak kolo vysune ven a v tomto případě bude možná akutní potřeba rozšíření lemu blatníku. Běžné hodnoty ET se pohybují kolem 35 mm - při výběru kola pamatujte, že jeho velikost lze jednoduše snižovat (např. rozšiřovacími podložkami), zvětšení ET však vyžaduje zásah do zisku, což je značné riziko.

Uživatelský avatar
FR_TFSI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od FR_TFSI »

Freeky5 píše:
Phob píše: promiň, ale ty všude píšeš o těch ET, jak by ses v tom nějak moc vyznal, ale nepříjde mi to tak...
ja si myslím, že totiž nezáleží jen na ET... je důležité jak je disk široký... užši disky můžou mít ET o něco menší než ty širší a můžou na autě lemovat úplně stejně...
Tak 18" disky se dělají široké 7-8 palců.

ET (zális), udávaný v milimetrech, určuje, jak hluboko bude kolo "utopené" v podběhu. Tento rozměr je velmi důležitý pro polohu kola po namontování. Velký zális kolo příliš zastrčí do blatníku, což může způsobit (zvláště pokud je širší než originál), že bude drhnout například o rameno či tlumič. Malý zális naopak kolo vysune ven a v tomto případě bude možná akutní potřeba rozšíření lemu blatníku. Běžné hodnoty ET se pohybují kolem 35 mm - při výběru kola pamatujte, že jeho velikost lze jednoduše snižovat (např. rozšiřovacími podložkami), zvětšení ET však vyžaduje zásah do zisku, což je značné riziko.
Ja ti rikal, ze ET 35 uz muze koukat :) ET si koukam pochopil a siris osvetu dal. Pokud by si uvazoval o snizeni auta, tak ty predni kola, co cumi ven budou delat hodne problem, takhle ti to bude jen nahazovat auto za deste a mozna to i blbe vypada. Gumy uz koukam taky mas ...

Uživatelský avatar
FR_TFSI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od FR_TFSI »

Phob píše:
Freeky5 píše:Aby ti nečouhali tak ET 47 a vyšší.
Já mam ET 35 na Kolech 225/40 R18 a ve předu čouhají asi o 8-10mm a vzadu krasně pasujou;)

Je to na tobě.Ideal bude asi těch 50 ;)
Seriovky u Golfa (18") bejvaj siroky 7.5" a ET maj 51. Pokud mas ET planovanyho disku a jeho sirku, lze velice snadno vypocitat, o kolik se to kam pohne (jak smerem vem z blatniku, tak i smerem do podbehu - dle ET a sirky disku)

Idealni je si to na seriovce namerit a zkusit si na seriove kolo neco nalepit (s rozmerem odpovidajicim posunu kola ven z blatniku) a koukat, co jeste je prijatelny, a co ne. Doporucuju nejdriv snizit (pokud se to planuje) a az pak resit ET.

Jeste poznamka, pokud se jede opravdu na hranu, tak zalezi i na sirce gumy, kdy se necha nekdy natahnout na disky uzsi guma (ovsem s rozumem), ktera nekdy pri hrani na milimetry pomuze, protoze se roztahne (tuningari tomu rikaj Acka - a taky to brutalne s tim prehanej) a ve finale to nemusi ani pri propruzeni drit.

na 8" (sirka) disk je podle mojich zkusenosti dozadu hranice ET 35-38, vepredu ET 41-43. Idealni bejva dozadu ET40 a dopredu ET 44, to pak nedre ani po snizeni a pri propruzeni.

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Freeky5 »

To mas pravdu pri propruzeni mi to trosku drhne no.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od -Jakub- »

Freeky: a to ti nevadí že na novém autě ti někde něco nesedí, drhne, řežou se ti gumy o hranu?

FR_TFSI: tak pokud už jdeš opravdu na krev tak záleží i na výrobci pneu :)

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET na 18ctky pro golf 2.0 TDI?

Příspěvek od Freeky5 »

-Jakub- píše:Freeky: a to ti nevadí že na novém autě ti někde něco nesedí, drhne, řežou se ti gumy o hranu?

FR_TFSI: tak pokud už jdeš opravdu na krev tak záleží i na výrobci pneu :)
No u nás je takova ryhlejsi silnice kde kazdej jede nejmin 100 a drhlo mi to i se starejma no,jenze u starej mi to vse slo do podbehu,ted jak kus couhaj tak se to bere o hranu,ale tak nic razantniho..A kvuli jednomu okamziku uz nebudu menit kola.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“