KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od sovo »

Kedy vyvažovat kolesá!?,pred každou sezonou alebo po určitých kilometroch??? V servise mi totiž neraz povedali že ked mi teraz vyváži koleso a potom sa vratim po 500km tak to bude zase nevyvážené! Ja ročne najazdím cca 12tis km to znamená cca6tis na letnu sadu a 6tis na zimnnu sadu kolies!!!Su predsa vodiči čo iba na letných gumách za sezonu najazdia aj 50tis km.Je teda pre mna potrebné vyvažovat každu sezonu alebo stačí každu druhu či tretiu?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od pino.t »

12 tis není moc, podle mě by stačilo při každé výměně a hotovo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od dream7000 »

...v tom servise si im za vyvazenie dal ...euro....a preco by ti nepovedali aby si prisiel castejsie?.....podla mna ak nemas na aute ziadny problem s trasenim alebo tahanim do strany...pri spravne nahustenych pneu....nie je dovod na vyvazovanie...

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od sovo »

A nedalo by sa to určovat nejakým počtom KM?Každý tu vyvažuje pred sezonou ale každý najazdí iný počet KM,to mi príde ako dost nepresné.

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od futy »

Na čo by sa to určovalo podľa km :roll: Ak ti netrasie riadením, necítiť rezonancie tak je to v pohode. Ja som vyvážil keď som dal nové pneu a keď išli dole na zimu tak boli v pohode. Teraz nahodím a uvidím ako sa to bude chovať, a podľa toho buď vyvážim alebo nie :wink: Robím to tak už cca 15 r a žiadny problém. Už sa mi stalo aj to že mi vyvážili a rezonovalo auto asi pri rýchlosti 100, 120 km a viac 8O Asi bol v pneuservise ožratý alebo čo, tak som to reklamoval a potom už dobre vyvážil.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od šimek »

Vyvažuji vždy před výměnou kol, letní - zimní a samozřejmě obráceně taky.

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od lubobo »

Niekde som čítal že geometria + výváženie kolies každých 10 000Km.Ale je to individuálne.Ja keď som kúpil auto malo 4 roky a 50 000 km(nebúrané!) .Po kúpe som urobil kontrolu geometrie a vyváženia všetkých kolies ( aj zimných) . Výsledok: geometria len min odchýlka a vyváženie ani gram :!: Mal som šťastie na majiteľa(ku). :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KEDY VYVAŽIT KOLESÁ?

Příspěvek od šimek »

lubobo[b] píše:Niekde som čítal že geometria + výváženie kolies každých 10 000Km.[/b]Ale je to individuálne.Ja keď som kúpil auto malo 4 roky a 50 000 km(nebúrané!) .Po kúpe som urobil kontrolu geometrie a vyváženia všetkých kolies ( aj zimných) . Výsledok: geometria len min odchýlka a vyváženie ani gram :!: Mal som šťastie na majiteľa(ku). :D

Tak to je hodně velká blbost, takže takový cesťák u nějaké firmy, by byl spíš než na silnici v servisu. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“