Brzdove kotouce a desticky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od čapik »

SWENAK - tak jaké jsou dojmy z brzd po 3 týdnech?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

porad vse v pohode, brzdi dobre, je to prijemne, ze nemusim temer vubec mackat pedal a citim zaber....jen mam pocit, ze pri couvani a brzdeni trsou "souchaji", ale to mi delali brzdy i na tom druhem GTI co mam...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Benne »

Nebudem zakladat novu temu,tak sa spytam,ci uz niekto menil kotuce na GV 1.6, a ak ano, ake daval. Aky je tam vlastne priemer,aby som vedel,co hladat ? A este otazka, pri 120 000km mi menili dosticky, teraz mam cca 170 000, tak ci treba menit aj dosticky spolu s kotucmi ? Pri 120 000 boli menene prvy krat,brzdim velmi malo,preto sa pytam :) Diky :)

Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od tetovany »

Benne píše:Nebudem zakladat novu temu,tak sa spytam,ci uz niekto menil kotuce na GV 1.6, a ak ano, ake daval. Aky je tam vlastne priemer,aby som vedel,co hladat ? A este otazka, pri 120 000km mi menili dosticky, teraz mam cca 170 000, tak ci treba menit aj dosticky spolu s kotucmi ? Pri 120 000 boli menene prvy krat,brzdim velmi malo,preto sa pytam :) Diky :)

Benne pokial viem tak menit dosticky na starsie kotuce je v pohode pretoze tie stare kotuce mi jednoducho prebrusili do hladka takze vymazali staru "stopu" ale pokial ides menit kotuce na stare dosticky... hmm.. mozno si dosticky zvyknu ale netusim za ako dlho ..nie som expert ale asi menit oboje
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Benne »

diky tetovany,uz som pozistoval,radsej vymenim vsetko, dohromady ma vyjde material 156€, teda predne kotuce plus dosticky predne, myslim, ze to neni zla cena,a aj ked som unemployed, tak tie peniaze za to stoja si myslim, brzdy su dolezite, tam netreba setrit. resp co narobim no :D

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Benne »

tak uz mam po... Nakoniec som kupil o nieco drahsie kotuce aj dosticky v jednom servise / asi o 9€/. Takze som od nich kupil dosticky predne,kotuce predne, vymenili mi to, doniesol som im svoje tlmice a pruziny, aj to mi menili a este mi doobjednali horne ulozenie a za toto vsetko si vypytali 320€, co myslite,dobra cena ? Diely teda kotuce, dosticky, horne ulozenie + vymena podvozok aj s pruzinami a brzdy...

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od bulbus »

čao lidi, můžu doporučit ATE desky + kotouče, brzdí to skvěle, teď jsem dával vrtaný zimmermany + desky ATE a taky pecka :mrgreen:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

tak nevim, co se u mne stalo, ale najednou brzovy ucinek ta tam, brzdim sice, ale uz to nema ten zaber, kotouce zda se jsou OK, desticky tezko posoudim, zdaji se docela nerovnomerne ojete, ale asi uz jsou KO, po cca 13tis km, tak nevim, jestli je to problem me jizdy, nebo kombinace :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Benne »

ja mam tiez problem. Kotuce som zrejme raz prebrzdil, ked mi prebehol na sidlisku pes pred autom. No a casom sa mi zda, ze pri vyssich rychlostiach pri brzdeni mi vibruje auto zas. Treba zas menit kotuce, alebo sa to da nejak inak poriesit ? Zrejme su mierne zvlnene kotuce predne. A su v podstate nove,maju asi 3mesiace.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od -Jakub- »

máš tam nějaké levné kotouče, když se ti po tak krátké době a jednom intenzivní šlápnutí na brzdu zvlnily. Kupo nové. (teda pokud to je fakt kotouči...)

Pecan V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 09.10.2009 00:59
Bydliště: Zlínsko

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Pecan V »

Ahojte. Prosím vás mohl by mi někdo poradit nějakou stránku kde se dají koupit kotouče a kde je i ceník? Mám 2.0 TDI Sportline a taky mě čekají nové kotouče a desky. Chtěl bych vrtané Bremba kotouče a nejlépe i desky. Zaleží podle ceny.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

ja kupolval ve zde, jen nevim, jestli jsou i bremba....www.cc-autodily.cz
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od jan83 »

Benne píše:ja mam tiez problem. Kotuce som zrejme raz prebrzdil, ked mi prebehol na sidlisku pes pred autom. No a casom sa mi zda, ze pri vyssich rychlostiach pri brzdeni mi vibruje auto zas. Treba zas menit kotuce, alebo sa to da nejak inak poriesit ? Zrejme su mierne zvlnene kotuce predne. A su v podstate nove,maju asi 3mesiace.
A teraz sa moze ukazat ako vyhoda, ze si to dal robit v servise. Chod to reklamovat. Vedia zistit, ci su kotuce zle, ak ano, tak reklamacia. Ak nie, tak platis zistenie. Hlavne sa nenechaj odbit recami o intenzivnom brzdeni, alebo o prejazde mlaky po brzdeni. Zo zakona je na to zaruka a basta.

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od djhell »

Tak trochu oživím téma. Mam G5 GTI (tu starsi verzi 147 kw) a podarilo se mi zkrouti kotouče (mam tam nejake Bremba 312mm vrtané, myslim že se zkroutili protože už jsou fakt ojeté). Tak se chci s vama poradit ATE,Bremba nebo Zimmermann ? Samoudřejmě všecky vrtané. Jsem ochotný si priplati, ale ne 50k jen za předek. Jake mate zkusenosti ? SWENAK: co rikas na ty Zimmermanny zas po par mesicích?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

no, nedokazu posoudit, mam s brzdma uz par mesicu problem a jestli je to nejakou zavadou na systemu, nebo kombinaci desticek, kotoucu a chladnejsiho pocasi, to nevim...asi to nebude kotoucema a destickama, protoze to jednou brzdi OK, podruhe ne, ale pravdou je, ze problem zacasl byt jak se ochladilo, takze mozne to je taky..
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“