Brzdove kotouce a desticky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

Ahoj, potrebuju na prednich kolech vymenit kotouce i desticky, tak se chci zeptat, jestli si mam dat original, nebo spise radsi jine a pripadne jake? Jedna se o GTI, takze myslim, ze to je 312mm. Nevim, jestli tam treba jde dat o neco vetsi, ci tak. Taky nevim, jestli je lepsi dat plne kotouce, nebo nejake perforovane. Prosim o radu, diky moc.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

Tak jelikoz jsem nedostal zadne rady, tak jsem si neco malo pocetl a objednal jsem si kotouce "ZIMMERMANN SPORT" a k nim desticky taky "ZIMMERMANN". Snad to nebude nic spatneho.
Přílohy
kotouce.JPG
desticky.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Benne »

tak potom poreferuj... uz tu niekto menil brzdy aj za vacsie,neviem preco sem o tom nenapisu :/ Ale zimmerman je dobra volba si myslim ;)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

tak prave mi volali, ze desticky zimmerman ted nejsou a nevi, kdy budou, tak jsem vzal lucase, prej jsou snad i lepsi...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

tak zatim brzdi OK, prijemny zaber, mam uz pripravene i zadni brzdy a desticky, ac tam to neni potreba, stejne jsem se rozhod, at to mam stejne :-) prikladam foto...
Přílohy
P1050045.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

Nechal jsem v utery nahodit i nove zadni kotouce, stejna znacka, desticky taky stejna znacka. Sice to, co tam bylo zda se neni na odpis, spise je to docela cerstve, ale kdyz uz jsem updatnul predek, tak at zadek nezustane po zadu :-) Zatim zda se vse OK, udelal jsem s tim zatim jen tak 300km, no, ale uz se citim bezpecneji, nez na zacatku :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Endy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Endy »

swenak píše:Nechal jsem v utery nahodit i nove zadni kotouce, stejna znacka, desticky taky stejna znacka. Sice to, co tam bylo zda se neni na odpis, spise je to docela cerstve, ale kdyz uz jsem updatnul predek, tak at zadek nezustane po zadu :-) Zatim zda se vse OK, udelal jsem s tim zatim jen tak 300km, no, ale uz se citim bezpecneji, nez na zacatku :-)


Čau jakej průměr mají ty kotouče, když se tak dívám na foto vypadají stejně jako ty GTI? Otazku brzd jsem řešil taky ty origo GTI nic moc teda spíš vůbec :) Na kolik ti to vyšlo jestli to neni tajný?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

predni myslim 312, vyslo to i s brzdickama cca 4700, montaz neco pres 2000....zadni jsou 286, stalo to s destickama cca 2600 a montaz cca 1000...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Endy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Endy »

swenak píše:predni myslim 312, vyslo to i s brzdickama cca 4700, montaz neco pres 2000....zadni jsou 286, stalo to s destickama cca 2600 a montaz cca 1000...

Tak to neni vůbec špatný to jsi pořídil dobře já jsem dával předek i zadek ze škody superb 3,6L brzdí to taky dobře, co planuješ dál?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

No, urcite nekoncim, hlavne chci dodelat nejake komesticke veci, vymena ovladacu skel a zrcatek, svetel, pak me ceka jeste starter, koncovky vyfuku, renovace laku, mozna nejak zkusit renovovat kuzi na sedacce ridice, je uz odrena z vystupovani/nastupovani, lakovani disku a proste dat to auto do slusneho stavu, pac ho miluju :-). Planuju vymenit RJ parkovacich senzoru, aby se parkovani zobrazovalo na radiu, mozna tam casem nahradim RCD510 navigaci RNS510, mozna parkovaci senzory do predu. Kdyz udelam vse todle, tak pak pujdu na chipnuti na 240k/350Nm :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Endy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od Endy »

swenak píše:No, urcite nekoncim, hlavne chci dodelat nejake komesticke veci, vymena ovladacu skel a zrcatek, svetel, pak me ceka jeste starter, koncovky vyfuku, renovace laku, mozna nejak zkusit renovovat kuzi na sedacce ridice, je uz odrena z vystupovani/nastupovani, lakovani disku a proste dat to auto do slusneho stavu, pac ho miluju :-). Planuju vymenit RJ parkovacich senzoru, aby se parkovani zobrazovalo na radiu, mozna tam casem nahradim RCD510 navigaci RNS510, mozna parkovaci senzory do predu. Kdyz udelam vse todle, tak pak pujdu na chipnuti na 240k/350Nm :-)
Tak to je slušnej plan. Jinak na renovaci laku ti můžu doporučit tady jednoho manika z vw-clubu jeho nick je chudej student a opravdu umí dělal mi auto a fakt paráda. Co myslíš tím že budeš měnit ovladače skel a zrcátek to ti nefungujou? Chip mužu jen doporučit GTI má potenciál já dopadl tak že jsem se chipem jen nabudil, auto jelo tak super tak že jsem chtěl jít ještě dál a taky šel :twisted:. Ty parkovací senzory mi zajímají dá se to dodělat máš s tim nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

Toho znam, pred nejakym casem jsem od necj chtel koupit radio, dik za info, ze to dela, urcite ho pak kontaktuju. Ovladace funguji, ale jak asi vis, neni to barvenej plast, ale jsou bile a potazene takovou vrstvou barvy, nebo gumy, nebo tak neco a ona se odira a pak z toho ta bila "sviti" a to nemam rad, i a padlech pod volantem to mam, mozna i to budu casem resit. Takze premyslim, ze koupim bud original, nebo jsem nasel i takove "pochromovane", jen tam cekam na odpoved, jestli je k dispozici i ovladac pro jednotlive dvere, ale zatim mi neodepsal, tak uvidim.

Pakrovani uvidim, udajne staci vymenit RJ a melo by to po nakodovani zobrazovat, zkusenosti nemam zadne, vse je ted pro mne "nove":) Jeste nedavno jsem platil za kodovani a ted uz bych si za to mohl nechat platit, takze si vse zjistuju a studuju a kdyz to nebude na moje kancelarske ruce, nekomu zaplatim :) No a ty predne, to by asi taky nemel byt pak problem dodelat, jen na to musi byt RJ, ktera je bude umet pripojit.

S tim vykonem, to verim, ze to cloveka jen nabudi :-) Trosku problem je, ze ja vice asi jen tak lehce mit nebudu, tech 240/350 je asi rozumne maximum, DSG prevodovka udajne vice krouticiho momentu neprenese.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od tetovany »

swenak píše:tak zatim brzdi OK, prijemny zaber, mam uz pripravene i zadni brzdy a desticky, ac tam to neni potreba, stejne jsem se rozhod, at to mam stejne :-) prikladam foto...
chcem sa ta opytat nehrdzaveju ti tie "klobuky" na rotoroch? len sa pytam lebo som prave objednal tie iste wrtane na front a niekde som sa docital ze hrdzaveju trosku a striekaju ich koli tomu roznymi farbami.. ci je to vazne az tak hrozne lebo sa mi to pravdupovediac velmi nechce zhanat special teplovzdornu farbu
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od swenak »

no, na tech prednich mi to rezavi, na tech zadnich myslim ne, je to zda se jinej material, nebo je tam barva...ale toho bych se nebal, myslim, ze na hooodne let to bude v pohode :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
tetovany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 08.03.2008 05:07
Bydliště: Connecticut usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdove kotouce a desticky

Příspěvek od tetovany »

swenak píše:no, na tech prednich mi to rezavi, na tech zadnich myslim ne, je to zda se jinej material, nebo je tam barva...ale toho bych se nebal, myslim, ze na hooodne let to bude v pohode :-)
ja viem.. je to len z estetickeho hladiska.. najvacsia sranda je ze tie co mam na aute od vyroby su hrdzave ako svina a nikdy som si to neuvedomil,, hahaha
ale kedze som uz tieto mal poruke a spray na vysoke teploty ma vysiel nejakych 5 dolarov tak som to svihol ciernym.. to je tak ked sa clovek nudi jeden vikend.. :))
Přílohy
IMG_2980.JPG
http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjw ... E9B193AC71" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“